Windows98SE i pamięć EMM- nie mogę sobie poradzić

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Windows98SE i pamięć EMM- nie mogę sobie poradzić

Post autor: Kuba83 » 02 gru 2021, 23:44

Witam!
Wczoraj nad ranem(nie mogłem spać), przeszukiwałem internet w poszukiwaniu klawiatury i myszy na PS/2 i znalazłem "stare-nowe" klawiatury "z epoki" po kilkanaście złotych, w retro białym kolorku.
Jedną podłączyłem i zabrakło kabla :evil: ....mysza to samo....kupiłem 2 przedłużacze PS/2(na miejscu nie do zdobycia) i jutro dojdą do Paczkomatu.
Kupiłem też używane myszki optyczne(poleasingowe) za ...3,99zł, mam Logitech M-SBF90 i jakąś HP.
Wszystko ruszyło "od kopa", sprzęt na PS/2 nie woła o sterowniki jak poprzednie klawiatura i mysz Dell na USB
Ale USB musi być pod Windowsem, choćby obsługa pada( na joystick na gameport nie ma co liczyć, używany będzie szrotem), u mnie normalnie działa Pad Logitech F310(do kupienia na Allegro za około 100-120zł, działa w trybie Dinput).
Musi u mnie działać pendrive- nie będę tego systemu podłączał do sieci LAN. NIGDY :!:
Pliki przerzucam z komputera z Windows 11, używając formatu FAT32, może skuszę się na kieszeń na dysk(choć na IDE nie do wyrwania w normalnej cenie).
Kolega Skuderia nie dosłał mi linka do aktualizacji i sterownika i stoję w miejscu, nie "pali mi się", dziś złożyłem kolejny kit z AVT i zrobiłem kolejny(nie wiadomo po co :evil: ) wzmacniacz na samochodowym scalaku...trawienie i wiercenie płytek a potem ich lutowanie to najlepsza zabawa w obecnej sytuacji 8-) 8-) , szkoda, że syf się w domu robi.
Gier DOS mam pełno(ściągnięte z chomikuj, zresztą w internecie tego pod dostatkiem, na normalnych stronach i bez wirusów), niestety z poziomu Windows niewiele chodzi z nich, Teenagent się po chwili wywala, pod DOS nie ma dźwięku....to gry DOS, nie pod Windows, zawsze z takim czymś jest problem, kiedyś(chyba jeszcze jest) był program do faktur SUBIEKT i stare graty typu 486 i pierwsze Pentium stały w każdym biurze i tam dokonały żywota.
Banki jeszcze niedawno jechały na DOS-ie ale to było niebezpieczne....sam kiedyś u mnie zwróciłem uwagę Pani dyrektor na zagrożenie i krótko potem wymieniono wszystkie PC.

Skuderia

Re: Windows98SE i pamięć EMM- nie mogę sobie poradzić

Post autor: Skuderia » 02 gru 2021, 23:47

Mam wrazenie jakbys pretensjonalnie do mnie podchodzil jesli chodzi o pomoc.

Staram Ci sie tlumaczyc co i jak ale Ty wolisz napisac "kolega nie doslal i stoje w miejscu".

Mam na glowie inne rzeczy, robote, rodzine a jutro wyjezdzam.
Nie siedze 24h na forum czekajac na Twoje postepy.

Aktualizacje mozesz pobrac z tad:

https://www.instalki.pl/programy/downlo ... _98SE.html

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Windows98SE i pamięć EMM- nie mogę sobie poradzić

Post autor: Kuba83 » 03 gru 2021, 21:10

Witam!
Wczoraj(właściwie dziś nad ranem) zainstalowałem aktualizacje, sterownik USB, WindowsInstaller 2.0.
Wrzuciłem na dysk C: przesłane mi w PW pliki i jest tak, że:
Norton Commander działa
NC.jpg
NC.jpg (110.8 KiB) Przejrzano 6079 razy
Myszka zainstalowała się, co widać
1.jpg
1.jpg (86.07 KiB) Przejrzano 6079 razy
CD-ROM nie zainstalował się, nie wiem co jest.
Karta SB Live 5.1 coś daje o sobie znać, niestety woła o EMS, potrzeba tej pamięci 4MB.
Podobno jakiś VDISK RAM ale za mało wiem, zresztą o 4 nad ranem się położyłem
Co mam z tym dalej zrobić?
2.jpg
2.jpg (83.76 KiB) Przejrzano 6079 razy

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Windows98SE i pamięć EMM- nie mogę sobie poradzić

Post autor: xp234 » 04 gru 2021, 10:57

Kuba83 pisze:
03 gru 2021, 21:10
1.jpg

CD-ROM nie zainstalował się, nie wiem co jest.
Na początku pisałeś że masz napęd na przejściówce ATA > SATA, być może to jest powodem że DOS go nie chce zobaczyć.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Windows98SE i pamięć EMM- nie mogę sobie poradzić

Post autor: Kuba83 » 04 gru 2021, 15:17

xp234 pisze:
04 gru 2021, 10:57
Kuba83 pisze:
03 gru 2021, 21:10
1.jpg

CD-ROM nie zainstalował się, nie wiem co jest.
Na początku pisałeś że masz napęd na przejściówce ATA > SATA, być może to jest powodem że DOS go nie chce zobaczyć.
Witam!
To nie jest to, instalowałem Windows 98SE z płyty CD ale rozruch był z dyskietki startowej, bez problemu został załadowany sterownik CD-ROM , system DOS widzi przejściówkę, nie widzi jej Windows XP ale to norma.

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Windows98SE i pamięć EMM- nie mogę sobie poradzić

Post autor: Kuba83 » 14 gru 2021, 23:58

Witam!
Widzę, że temat utknął w martwym punkcie, nie robiłem nic z tym DOS-em- za dużo roboty przed Świętami jest.
Sterowniki SB Live! 5.1 potrzebują minimum 4MB pamięci XMS, ja nie potrafię tego ustawić.
Przesyłam w załączniku pliki "config.sys" i "autoexec.bat", spakowane do ZIP.
Mógłby ktoś to przejrzeć i powiedzieć czemu nie działa sterownik SB Live?
DOS-config.zip
(636 Bajtów) Pobrany 244 razy

ODPOWIEDZ