Kolejny dziwny sprzęt i znów brak oprogramowania

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Piotr86PL
Posty: 43
Rejestracja: 20 wrz 2020, 18:17
Lokalizacja: SYS:

Kolejny dziwny sprzęt i znów brak oprogramowania

Post autor: Piotr86PL » 15 gru 2022, 18:56

Witam!

Ostatnio w ręce wpadło mi dość ciekawe urządzenie, a mianowicie stacja montażu nieliniowego Avid Newscutter DV z około 1998 roku. Działa ona sobie pod kontrolą Windowsa NT 4.0, a jej sercem jest karta do przechwytywania Truevision TARGA DV2000. Niestety dysk twardy padł, a ja nie mam płytki CD ze sterownikami i oprogramowaniem do tego cuda. A niestety ta TARGA DV2000 to dość specjalny model, który posiada specjalny moduł Avida i z oficjalnymi sterownikami nie działa - muszą być te krojone pod Avida. Może miałby ktoś gdzieś pod ręką płytkę CD do tego cuda i mógł zgrać jej obraz i wrzucić gdzieś na Internet Archive? Byłbym wdzięczny!
NEWSCUTTERDV1.jpg
Stacja Newscutter DV
NEWSCUTTERDV1.jpg (198.76 KiB) Przejrzano 6660 razy

GrzesF0910
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2022, 07:51
Lokalizacja: Ustka

Re: Kolejny dziwny sprzęt i znów brak oprogramowania

Post autor: GrzesF0910 » 16 gru 2022, 21:24

Ciężko znaleść w internecie jak zainstalujesz system zobacz w menadżer urządzeń i zobacz jakich sterowników brakuje ja instaluje sterowniki przez program SDI RUS (działa od windowsa 2000 w starszej wersji, xp , vista i nowsze do 11) lub Driver Booster(działa od windowsa xp, vista, 7 i nowsze do 11) przepraszam jak nie pomogłem bo jak nie ma sterowników w internecie to znaczy że to już elektro śmietnik niestety :| .
Obrazek

ODPOWIEDZ