Iluminacje24 - temat główny

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 280
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 14 maja 2024, 21:36

Kuba83 pisze:
07 maja 2024, 22:34

Ja jestem zwolennikiem automatyzacji takich rzeczy jak "Smart Home" na rozwiązaniach "open source" typu SUPLA czy inne podobne, nie znoszę Ewelink czy innego, chińskiego syfu, który działa jak mu się podoba.
Sonoffa przeprogramować to dla mnie 5 minut lutowania i drugie tyle wgrywania wsadu konwerterem USB-UART FTDI.
Tak samo dużo zrobiłem rozwiązań na ESP8266, "gubienie sygnału" i zimna woda wynikają z badziewiastego softu w tych tanich gniazdkach "Smart", nie z samego routera, bo mi Ewelink tak odwalał na Fritzu, więc to nie wina internetu.
A jak chcesz "na wypasie", to sobie to kup
https://allegro.pl/oferta/zegar-astrono ... 5487121921
Chyba 78zł wysupłasz?
Przekaźnik obsługuje do 16A, tylko daj bezpieczniki 1A na każdą gałąź lampek, bo w razie "W" będzie efektowny koniec zegara, jak mieszka się blisko transformatora 15kV/230/400V, to nawet się potrafi zapalić.
Albo po prostu szeregowo jako ogólne zabezpieczenie zwykła żarówka 100-150W w szereg i jej świecenie da Ci znać, że na przykład zalało kable.
U mnie jest nowa instalacja, skutkiem czego zalanie lampek skończyło się wywaleniem różnicówki w Wigilię.
Ja mam transformator separacyjny 230/230V, który chroni przed tym jak i porażeniem prądem.
A jak takiego transformatora nie masz, to dwa trafa od halogenów 12V, ewentualnie stare, warsztatowe 24V.....łączysz stronami 12/24V i masz separację.
Ja ostatnio zakupiłem lampki zewnętrzne, ze szczelnym zasilaczem IP44.
Co do kamer IP, to się jeszcze nie bawiłem, może sobie jedną używaną dziś kupię i we wtorek dam znać, jak zatrybiło.
Póki co mam 6 starych kamer i permamentny brak czasu na cokolwiek.
A byle jak i z byle czego robił nie będę :evil:
Cóż, u mnie na balkonie nie ma gniazdka, jedynie jest kinkiet na żarówki. Na drugim balkonie "przed domem" jest gniazdko. Podejrzewam, że zostało to przemyślane przy budowie. Na balkonie moim i mojej siostry niestety tego nie ma. Światełka i kabel od kamery przechodzi przez moje okno, gdzie już w moim pokoju jest to podłączone do sieci, tak więc elektryka nie jest narażona na śnieg/wodę, gdyż zasilanie jest w moim pokoju. Mam kasę, ale jak już mam trochę sprzętu do automatyki to nie ma co kombinować. Zresztą prawdopodobnie programator czasowy się zwolni, gdyż woda ma być w inny sposób podgrzewana. Zastosowanie takiego programatora i żarówki jest ciekawe, ale dla amatora, co żarówkę umie wymienić to wiesz, lepiej żebym nie tykał... :D

Właśnie mamy wtorek, masz już kamerki?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 280
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 24 maja 2024, 12:55

Może dzisiaj z okazji moich urodzin uruchomię live'a urodzinowego wieczorkiem? Co o tym myślicie? :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 280
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 10 cze 2024, 21:37

Jakby ktoś chciał zabić czas czy posłuchać muzyki to wchodźcie na iluminacje, wspólnie z Mateuszem uruchomiliśmy live'a. Żeby nie było, jest kamera. Wyglądem strony, ani jej działaniem się nie przejmujcie, poprawię za jakiś czas.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ