Discord FAQ

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Discord FAQ

Post autor: Piteusz » 13 lis 2018, 12:01

Rozpoczynam nowy temat związany z naszym tutaj Discordem. Dlaczego tak? Gdyż z powodu coraz większej popularności mojego serwera Discord oraz mojego kanału - jest więcej ruchu, większa społeczność i ludzie mają problemy z odnalezieniem się.

1. Sam napotkałem sprawę, gdzie użytkownik forum Dariusz 64 utworzył pięć kont na naszym Discordzie dlatego na początek odpowiem tak:
Discord jest jak Skype/Facebook lub coś innego - konto masz jedno i musisz być zarejestrowany. Nie możesz działać na gościu. Dlatego wystarczy się zarejestrować i zalogować - i będzie ok.

2. Język na Discordzie jest agresywny i obraźliwy:
Gdy z takim traktowaniem siebie nawzajem się spotkałeś, prawdopodobnie wszedłeś na kanał #offtop. Staram się bardzo, by na głównych kanałach poza #offtop, nie było takiego zachowania. Jeżeli spotkałeś osobę, która się źle zachowuje lub jest po prostu głupia - zgłoś to Woźnemu (osobie o fioletowym nicku)

3. Osoby mają różne kolorki nicka a ja nie:
Na Discordzie są różne rangi. Ich opis można przeczytać na kanale #instrukcje-zyciowe. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś jakąś konkretną rangę - zgłoś to na kanale #prośby-do-woźnych.

4. Czy poprzez IRC mogę połączyć się do serwera na Discordzie?
Nie, ale mamy zainstalowany transport wiadomości pomiędzy IRC a Discordem. Na kanale ##ZdaryZlomputer (irc) i #zdary-zlomputer (discord) wyświetlają się wiadomości z obu komunikatorów.

Mam nadzieję, że pomoże :D - FAQ będę aktualizował.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Discord FAQ

Post autor: Dariusz 64 » 13 lis 2018, 15:08

Przepraszam ,nie było moim zamiarem mnożenie kont ,zrobiłem to z nieznajomości w/w aplikacji ,myślałem że nie rejestrując się nie tworzę kont .Proszę o wybaczenie i skasowanie jeżeli to możliwe w/w kont .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Discord FAQ

Post autor: Piteusz » 13 lis 2018, 22:59

Ojoj, prawdę mówiąc - po ostatniej wiadomości i wyjawieniu swojego wieku bardzo odradzam tam się pojawiać. Ostatnio jest pewien problem z bałaganem oraz dziecinnym zachowaniem wielu użytkowników. Lepiej jest skorzystać z IRC lub zostać tutaj. Sam bardzo mocno się sparzyłem na ostatnich wydarzeniach tam, więc chciałbym od nowa trochę przenieść społeczności na forum. Kiedyś mój serwer Discord był bardziej przyjemnym miejscem, to fakt :( .

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Discord FAQ

Post autor: xp234 » 13 lis 2018, 23:19

Piteusz pisze:
13 lis 2018, 22:59
Ojoj, prawdę mówiąc - po ostatniej wiadomości i wyjawieniu swojego wieku bardzo odradzam tam się pojawiać. Ostatnio jest pewien problem z bałaganem oraz dziecinnym zachowaniem wielu użytkowników. Lepiej jest skorzystać z IRC lub zostać tutaj. Sam bardzo mocno się sparzyłem na ostatnich wydarzeniach tam, więc chciałbym od nowa trochę przenieść społeczności na forum. Kiedyś mój serwer Discord był bardziej przyjemnym miejscem, to fakt :( .
No, niestety to akurat mogę potwierdzić, po prostu, starajmy się unikać tam kanału #offtop (tam jest największy spam, jak widać).
I szczerze, to zaczęło mi brakować tamtych czasów, jednak, 171 postów już tutaj napisałem, więc głupio by było tak po prostu przestać tutaj pisać.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2018, 14:00 przez xp234, łącznie zmieniany 1 raz.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Discord FAQ

Post autor: Dariusz 64 » 13 lis 2018, 23:41

Dlatego zajrzawszy tam nieopatrznie kilka razy ,jak się okazuje jeszcze nabałaganiłem kontami (jeszcze raz przepraszam ) ,ale i sobie poczytałem co tam wypisują i mnie zrobiło się "starszno i ponuro" .Przyrzekam uroczyście że moja noga (tfu co ja piszę ) ,kursor od myszki na tym linku nie zatrzyma się i nie kliknę na niego .Zostaję na Forum, dopóki mnie Administrator nie pogoni lub śmierć ...i tak dalej .To że mam tyle lat ile mam to kalendarz "w sercu ciągle maj " czuję się młodo i proszę (niech was ręka B.... broni ) nie Paniać mi tu .
Przypomnę prośbę do Admina o usunięcie tych nieszczęsnych kont z tego discord.gg (mroczne miejsce notabene ) i o krótką wiadomość ,może być np. Usunięto .Z góry dziękuję .

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Discord FAQ

Post autor: xp234 » 14 lis 2018, 13:58

Dariusz 64 pisze:
13 lis 2018, 23:41
Dlatego zajrzawszy tam nieopatrznie kilka razy ,jak się okazuje jeszcze nabałaganiłem kontami (jeszcze raz przepraszam ) ,ale i sobie poczytałem co tam wypisują i mnie zrobiło się "starszno i ponuro" .Przyrzekam uroczyście że moja noga (tfu co ja piszę ) ,kursor od myszki na tym linku nie zatrzyma się i nie kliknę na niego .Zostaję na Forum, dopóki mnie Administrator nie pogoni lub śmierć ...i tak dalej .To że mam tyle lat ile mam to kalendarz "w sercu ciągle maj " czuję się młodo i proszę (niech was ręka B.... broni ) nie Paniać mi tu .
Przypomnę prośbę do Admina o usunięcie tych nieszczęsnych kont z tego discord.gg (mroczne miejsce notabene ) i o krótką wiadomość ,może być np. Usunięto .Z góry dziękuję .
Z tego co ja wiem, to tych kont już tam nie ma.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Discord FAQ

Post autor: Dariusz 64 » 14 lis 2018, 14:09

Dziękuję za wiadomość .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Discord FAQ

Post autor: Piteusz » 22 lut 2019, 08:21

Dariusz 64 pisze:
14 lis 2018, 14:09
Dziękuję za wiadomość .
Niestety z powodu ostatnich ataków na nasze IRC (komuś na prawdę musi się nudzić, czemu prowadzenie spoleczności musi przypominać pole bitwy?) i braku możliwości konkretnego jego zabezpieczenia - zostało zablokowane na hasło. Tak samo chwilowo forum musiałem wyłączyć i uruchomić ręczną akceptację członków, gdyż był tak straszny bałagan. Obecnie paradoksalnie Discord jest dużo bezpiecznejszy niż forum. I mógłbym nawet polecić tego discorda - jest 30x bardziej aktywny niż forum.

Konieczne będzie jednak zarejestrowanie konta na discordzie. Poprzez przegladarke jest to mozliwe. Jak będziesz zalogowany - dołączenie do naszego serwera będzie trwałe i bezproblemowe - wystarczy kliknąć link i jesteś.

Społeczność, która wtedy spotkałeś to już pieśń przeszłości. I mocno o to dbamy, by się nie powtórzyło.

ODPOWIEDZ