Jak przeżyć dzień z starym komputerem/laptopem w roku 2019.

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Jak przeżyć dzień z starym komputerem/laptopem w roku 2019.

Post autor: Ardon » 12 sty 2019, 18:31

Jak przeżyć dzień z starym komputerem/laptopem w roku 2019.
Na pewno posiadacie stary laptop/komputer stacjonarny to dobrze i go nie wurzycajcie przyda się
Zacznę od początku do kwietnia 2018 roku korzystałem jeszcze z starego laptopa a dokładniej lenovo N500. Serio już nie dawał rady nawet przy przeglądaniu stron. Pewnego razu wpisałem na yt stary komputer i tu był filmik „Jak przeżyć na starym komputerze” Takim sposobem zacząłem oglądać piteusza od tego filmiku.
Ja korzystałem wtedy z windowsa xp a mało co wiedziłem o linuskie.
Najlepiej jest mieć dysk przenośny na wasze dane.
Najgorszą sytuacje masz, gdy masz komputer/laptop na miare początku 2000 roku byście musieli zainstalować windowsa xp a najlepiej jakąś lekką dystrubucje linuska lub też Okrojoną windows 7
Najlepiej dka windowsa xp trzeba mieć dwurdzeniowy procesor oraz 2 GB ramu
Najlepszą sytuacje masz kiedy bezproblemowo chodzi ci windows 7
Jak nie macie internetu typu eternet to kupcie karte wifi oraz zainstalujcie sterowniki. W windowsie xp najlepiej korzystajcie chroma lub firefoska w wersji esr a słabszych maszyn to zainstalujcie sea monkey. Ale nie polecam już bym wolałbym zainstalować lekką linux dystro. W grach się nie będę wypowiadał bo każdy wie co lubi grać.
Z pracą biurową możecie korzystać starszy pakiet office a jak nie posiadajcie to polecam zainstalować libre office wersje 4.0 lub openoffica. Jak ci nie chodzi oraz słabo działa youtube a chcesz obejrzeć możesz oglądać przez vlc. Aby to zrobić wejdź w media i znajdź Otwórz strumień w sieci i tam wklejasz link lub użyj takiego skrótu Crtl+N i otwarzaj.
Lepsza sytuacja jest na linuskie, ponieważ jest nowsze oprogramowanie ale niestety przez linucha nie pograsz lub będą gorzej chodzić. Linux jest stabilniejszy i szybszy. Rekomenduje zainstalować windowsa 7 bo ma jeszcze wparcie a jak nie to chociaż tą lekką dystrubucje.

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jak przeżyć dzień z starym komputerem/laptopem w roku 2019.

Post autor: GamingMichuXP » 12 sty 2019, 19:42

Ja mam kompa z core duo, 2GB Ram i win7 i żyje

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Jak przeżyć dzień z starym komputerem/laptopem w roku 2019.

Post autor: xp234 » 13 sty 2019, 13:37

Mi na Compaq'u YT przez VLC działało jeszcze gorzej niż odpalone przez SeaMonkey.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

ODPOWIEDZ