Jakie mieliście historię z waszym pierwszym komputerem?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
BiL
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2018, 11:27
Lokalizacja: Chorzów

Jakie mieliście historię z waszym pierwszym komputerem?

Post autor: BiL » 13 sty 2019, 16:07

Witam,

Opiszcie historię z waszym pierwszym komputerem, jaki mieliście pierwszy system operacyjny, co robiliście na nim i w jakie gry graliście na waszym pierwszym komputerze.

Z poważaniem,
Krzysztof

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jakie mieliście historię z waszym pierwszym komputerem?

Post autor: GamingMichuXP » 20 lut 2019, 20:02

Cześć,
Wygląda na to, że nikt tu nic nie napisał, to ja coś tu opowiem.
Mój pierwszy komputer był wyposażony w AMD Athlon 64 2.4GHz, nie wiem ile ramu (miałem około 6-7 lat) i GeForce 9600GT, która już zakończyła swój żywot. Pierwszy system to był Windows XP, a później Windows 7. Na tym kompie grałem w różne gry np. GTA San Andreas, ale ulubioną moją grą był Kapitan Pazur (ang. Claw). Obecnie (moim własnym sprzętem) jest laptop Fujitsu Siemens Amilo Pi1536 z Core Duo na pokładzie ~1.7GHz, 2GB RAM i ATI Radeon X1400, oraz pracującym na nim Windows 8.1. Też da się grać w starsze gry, może w oddzielnym poście opiszę historię mojego lapka :). Jest w około 85-90% sprawny, nie czyta płyt, są paski na matrycy czy padnięta bateria CMOS. Planuje tam wstawić Core 2 Duo T7200 2GHz

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Jakie mieliście historię z waszym pierwszym komputerem?

Post autor: xp234 » 13 mar 2019, 14:20

Cóż, ja pierwszego kompa dostałem w 2008 roku, miał windows'a ME, grałem na nim głównie w simsy 1, ale rok później już nie wyświetlał obrazu, więc dostałem kompa z firmy compaq, model nieznany, parametry w temacie jaki mieliście pierwszy komputer, tam też grałem w the sims 1 ale miałem już xp i nic tam już się nie psuło, testowałem tam też ubuntu 6.12 pl, a w 2011 roku ja dostałem kompa z athlonem xp 1,5 ghz a ten poszedł do pokoju rodziców jako sprzęt do internetu (tak, do neta, pomimo p3 500 mhz), a w 2012 rodzice kupili compaq'a evo n620c więc komp poszedł na rozbiórkę.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka


Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Jakie mieliście historię z waszym pierwszym komputerem?

Post autor: CycuPL » 09 maja 2019, 16:34

Mój pierwszy komputer:
Płyta nieznana, procesor Pentium II 466 MHz (fabrycznie to było chyba 450), 256/512 MB RAM (co program to inna wartość), dysk 40 albo 60 GB (jeszcze jest możliwość, że miał 80 GB), grafika nVidia Riva TNT, zasilacz to chyba był niesłynny Codegen 300X1.

Jaki miałem pierwszy system operacyjny: Windows XP Professional SP0.

Co robiłem na nim: używany do gier single-player, o internecie nie było mowy (brak linii telefonicznej w domu, a co dopiero sztywne łącze).

W co na nim grałem: głównie w gry +18 i nie mam tu na myśli gier z paniami. Grałem głównie w Grand Theft Auto I oraz III, Blood 2: The Chosen czy też Quake II oraz Quake III: Arena. Prócz tego zdarzyło się też zagrać w Worms World Party. Trochę tych gier tam było, lecz te wymienione najbardziej zapamiętałem.

Historia z moim pierwszym komputerem:
Raz się zdarzyła awaria zasilacza przy zabawie, a także był mało przyjemny incydent z instalacją gry "pirata" z bazaru, który skończył się stawianiem systemu na nowo...

Była też historia z humorem - masowa ucieczka ze szkoły (30 osób) po to, aby pograć sobie na mym kompie. Cudem uniknąłem przypału xD.
Powód był prosty: pomimo że na osiedlu były zapewne lepsze komputery, mój był jednym z nielicznych (jeśli nie jedyny) który miał Windowsa XP i zdarzyły się też osoby chcące zobaczyć właśnie ten system... było to kilkanaście lat temu.
Obrazek
Obrazek

NPol41
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2019, 21:22

Re: Jakie mieliście historię z waszym pierwszym komputerem?

Post autor: NPol41 » 17 lip 2019, 18:50

Na pierwszym komputerze jaki pojawił się w moim domu grałem (okolice 2004-2005) tylko w Dune II, Tocę Race Driver 2 i różne gierki z czasopism. Na swojej pierwszej maszynce (specyfikacji nie pamiętam) głównie w Simsy 2 i Need for Speed Carbon.
Historia z pierwszym domowym - awaria zasilacza i spalenie dysków twardych
Historia z moim pierwszym - rozwalenie dysku twardego po nie trafionym golu w Fifie 11 (młody i głupi byłem)

ODPOWIEDZ