Temat samochodowy

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Temat samochodowy

Post autor: Piteusz » 22 lip 2019, 21:05

Jakie były wasze samochody?

Sam stoję przy wyborze swojego pierwszego samochodu i jestem ciekaw, co tam ciekawego sami posiadacie?
Chwalcie się, załączajcie zdjęcia, nawet możecie conieco opisać swoje historie z zakupionymi samochodami. Jak temat chwyci i będę miał więcej do powiedzenia - zrobię wielki wall of tekst o przygodach początkującego kierowcy, co prawko zrobił za późno :D

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: ClubRocker » 24 lip 2019, 00:01

GG zdania prawka :3

Moja przygoda zaczeła się od moim zdaniem najlepszego auta świata czyli Fiata Uno z 1997 :lol: . Tak swietnym że na YT są piosenki o nim :lol:. A tak na poważnie był to bardzo miły samochód z Bielska-Białej, idealny wręcz do nauki gdyż mógłbym się w miarę nim nie przejmować gdy coś by się stało (na szczęście tak się nie stało :D). Miał on silnik 1.0 Fire o zawrotnej mocy 45KM 8-) mimo masy około 750KG to była to i tak słaba maszynka :lol: . Pierwsze autko zbiegło się w czasie w którym oglądałem anime Initial D. Spowodowało to u mnie taką fascynajcje że w radiu non stop leciał Eurobeat, próbując na jakiś uboczach ujechac troche bokiem ;) (bez skutecznie :lol: ).

Niestety nigdzie nie mam zdjęcia tego autka wiec musicie się zadowolić sotckowym zdjęciem z google w tym kolorze w jakim go miałem.

Po roku uznałem że naumiłem się w jazdy wiec przyszła pora na Mazdę 3 z 2004 z której korzystam do teraz. Ma już zdecydowanie więcej mocy bo mam tam silnik 1.6 (115KM), i jest w pięknym niebieskim lakierze

Obrazek

Photo by Phantom

Mimo takich udogodnień jak Klimatyzacja czy wspomaganie, to prócz bajerów jak ABS to "zabezpieczeń" nie ma żadnych wiec nie ma z nim najmniejszego problemu kiedy potrzeba wiecej mocy na wyprzedzanie :lol:
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: lugiuno » 26 lip 2019, 16:18

uhhh, nie mam bo jestem biedakiem
ale mam nadzieję, że wpadnie ten gościu soon

Obrazek

>wygląda świeżo po 14 latach od premiery
>jest tania przez renomę 1.9 jts i 2.2 jts oraz selespeedów
>jtd i 1.8 mpi jest trwałe oraz accessible
>jest bogato wyposażona, w końcu: alfa zobowiązuje
>większość części pochodzi albo z bieda złompla albo z fiata, więc pewnie da się nieco zbić cenę z konserwacji
>bardzo dobre manuale

no po prostu perfekcja, 14k jednak jest problemem

Macfly
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2019, 15:49

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: Macfly » 19 sie 2019, 00:25

Przewinęło się :

Fiat 125p
Polonez ATU 1.6 GLI
Polonez Caro 1.4 16V
Polonez Caro 1.8 16V
Fiat Uno 1.0
Fiat Punto 1.2 MPI

Obecnie:

FSO ATU 1.4 16V na prawie pełnym wypasie wyposażenia jaki szedł z FSO z dodatkowego wyposzażenia brak tylko klimy .

Obrazek

Maluch EL 1.2 MPI 75 KM
Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: Piteusz » 25 sie 2019, 20:13

Śliczne samochody! Zarówno Madzia, jak i Samiec Alfa Romeo oraz szczególnie maluszek z "Wąsem" :D
Ja jestem wybitnie świeżym kierowcą. Póki co, jeżdżę Oplem Merivą A. Kolor Czarny. Niestety nie mam dokładnie ładnego zdjęcia, ale wrzucę obrazek jako załącznik :D
Załączniki
2019-08-25 20_10_47-Archiwalne Opel Meriva 1.6 benzyna Olsztyn.jpg
2019-08-25 20_10_47-Archiwalne Opel Meriva 1.6 benzyna Olsztyn.jpg (142.99 KiB) Przejrzano 18245 razy

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: CycuPL » 29 sie 2019, 16:13

Ja natomiast przez krótki czas (i to naprawdę krótki) miałem... Poloneza. Był to model Caro Minus z 1992 roku, pod maską silnik 1,5 na gaźniku.
Wóz mnie co prawda nie zawodził, mimo to koniec końców jednak poszedł dalej w świat. Niestety, dla "młodych kierowców" ubezpieczalnie po prostu proponują wysokie kwoty za polisy OC, do tego dodajmy jeszcze fakt braku możliwości skorzystania ze zniżek innej osoby (jedyna taka osoba ma o to ból d...) i w efekcie posiadanie samochodu przestało mi się póki co kalkulować.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: Piteusz » 07 wrz 2019, 10:42

CycuPL pisze:
29 sie 2019, 16:13
Ja natomiast przez krótki czas (i to naprawdę krótki) miałem... Poloneza. Był to model Caro Minus z 1992 roku, pod maską silnik 1,5 na gaźniku.
Wóz mnie co prawda nie zawodził, mimo to koniec końców jednak poszedł dalej w świat. Niestety, dla "młodych kierowców" ubezpieczalnie po prostu proponują wysokie kwoty za polisy OC, do tego dodajmy jeszcze fakt braku możliwości skorzystania ze zniżek innej osoby (jedyna taka osoba ma o to ból d...) i w efekcie posiadanie samochodu przestało mi się póki co kalkulować.
Szkoda troszkę, że tak jest. Sam przyznam, że bardzo chciałbym pojeździć takim poldkiem. Nigdy nie miałem okazji pojeździć czymś starszym. Sam przeżyłem całą młodość w Polonezie Caro z 1995 roku. Przepiękny samochód, nigdy w żadnym samochodzie nie siedziało mi się jako pasażer tak dobrze. Nigdy w nim nie miałem choroby lokomocyjnej a zapach z niego zawsze był... HNNNNNGGG. Mieliśmy go od nowości. Ostatecznie poszedł chyba w 2005, nie pamiętam dokładnie. Nadal działał. Sprzedany został za 500zł. Obecnie taki samochód by poszedł za 25k, jeżeli nie lepiej. Stan był niemal idealny. Szkoda, bardzo mi brakuje tego samochodu :{

Obrazek

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: CycuPL » 13 wrz 2019, 20:35

Piteusz pisze:
07 wrz 2019, 10:42
Obecnie taki samochód by poszedł za 25k, jeżeli nie lepiej. Stan był niemal idealny. Szkoda, bardzo mi brakuje tego samochodu :{
"Borewicz" z początku produkcji może by i za tyle poszedł, w przypadku Carówki - póki co nierealne. Natomiast jak brakuje Poldka, zawsze można sobie takiego wypożyczyć na kilka(naście/dziesiąt*) minut ;-):
Obrazek
(zdjęcie znalezione w sieci)
* - wykreślić niepotrzebne.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: lugiuno » 13 wrz 2019, 23:46

do polonezów nie mam nic. nawet szacunku

https://www.youtube.com/watch?v=EVZqQffK1aY

uno to był dopiero samochód
no i engine swap na najlepszy silnik

Awatar użytkownika
Ark_mage2
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: C:\Users\Ark_mage2
Kontakt:

Re: Jakie mieliście samochody?

Post autor: Ark_mage2 » 29 lis 2019, 20:01

Ja jeżdżę sobie BMW E90 z rocznika 2005, mój egzemplarz ma całkiem fajny silnik benzynowy 2.5. Jest to takie pogodzenie całkiem dobrych osiągów i niewygórowanych środków utrzymania (mimo, że silnik jest dosyć nowoczesny i ma dużo ciekawych rozwiązań, to jednak nie mam z nim żadnych problemów, spalanie jak na pojemność też jest przyzwoite). Auto to bardzo dobrze się prowadzi (jeździłem różnymi autami, i żadne mnie nie "zrobiło" tak jak to BMW). Ogólnie auto wygląda na dużo nowsze, wiele osób myśli, że to jest jakieś nowe auto. Szacun dla projektantów, że udało im się zaprojektować coś, co po 15 latach od premiery dalej będzie wyglądać świeżo. Jakbym miał zmieniać to auto, to tylko na lepiej wyposażony egzemplarz (lub ewentualnie trochę wyżej uplasowane E60).
e90_front.JPG
e90_front.JPG (824.89 KiB) Przejrzano 17940 razy
Dua Lipa best waifu :3

ODPOWIEDZ