Stary Komputer Forum

[Pomoc] Poszukiwane zdjęcia!

ODPOWIEDZ   Strona 1 z 1  [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
Piotr86PL
Tytuł: [Pomoc] Poszukiwane zdjęcia!
: 10 sty 2021, 20:34
Awatar użytkownika

Dzień dobry :>

A więc widzimy się w nowym roku. Tym razem jednak w poście dość luźnym. Otóż poszukuję pomocy. Jak wiadomo, bądź też nie wiadomo, ale będzie wiadomo teraz - tworzę sobie od maja 2020 taki projekt jak "Archiwum Polskiej Telekomunikacji" (https://piotr180.webd.pro/). Stronka opowiada o różnych rzeczach związanych z Telekomuną Polską i Orangutanem. Nieodłącznym elementem witryny są wszelkiego rodzaju zdjęcia. Zdjęcia modemów, urządzeń itd. Niestety zasoby naszego kochanego Internetu, chociaż są pełne to niestety nie satysfakcjonują mnie - nie są na odpowiedniej licencji. Z tego też powodu w wielu miejscach korzystam z dzieł na zasadzie "Podam źródło i może nikt mnie nie pozwie". Problem też się pojawia z rozprowadzaniem tych zdjęć - po prostu mi nie wolno. Działam obecnie w szarej strefie tak jak Archive.org. Dlatego też proszę was o pomoc w uzupełnieniu zasobów. Poniżej daję pełną listę modemów i urządzeń jakie TP/Orange kiedykolwiek dawało. Jeżeli macie urządzenie z listy u siebie to wystarczy tylko jedno zdjęcie od frontu. Jednak im więcej (urządzenie ze wszystkich stron, akcesoria, pudełko, instrukcja) tym lepiej.

Warunki jakie musi spełnić zdjęcie by mogło zostać zaakceptowane:
  • Licencja: Creative Commons lub podobna. Dowolna mieszanka opcji prócz NC i ND. Licencja musi pozwalać na redystrybucję, przerabianie, komercjalizowanie. Mile widziane CC0. Nie obowiązkowe.
  • Jakość przynajmniej HD (720p mówiąc kolokwialnie). Ewentualnie przyjmę 480p
  • Dobrze oświetlone i widoczne. Jednak w szczególnych przypadkach, może być byle jakie.
  • Zdjęcie ma być prosto z aparatu. Bez przeróbek, bez retuszu itd.
Zdjęcia wysyłamy tutaj, pod postem :>

Lista referencyjna urządzeń z TP/Orange:
Cytuj:
SAGEM/SAGEMCOM:
  • F@st 1201
  • F@st 1400W
Alcatel/Thomson:
  • Speedtouch 510 (Występował w wersjach z 1 portem LAN i ze switchem)
  • Speedtouch 516
  • Speedtouch 546
  • Speedtouch 605s
  • Speedtouch 608WL
ZTE:
  • ZXDSL 831All Combo (Combo ZTE)
  • ZXV10 W300 (ZTE WiFi)
  • Livebox 2.0S (wersja sprzedażowa)
Siemens:
  • A100
  • Gigaset 504 AG
Comtrend:
  • VI-3225u
  • VR-3036u
DGT:
  • RGW VDSL2 Gv1 (Taki czarny)
  • RGW VDSL2 Gv2 (Taki z anteną, biały)
  • RGW VDSL2 FG4v2 (Taki z wycięciami na obudowie)
Netgear:
  • DGN 1000
ZyXEL:
  • VMG8324-B10A
Liveplug:
  • Liveplug HD
  • Liveplug HD 500
  • Devolo
Wi-Fi Extender:
  • Wi-Fi Extender
  • Wi-Fi Extender Plus
  • Wi-Fi Extender 500
AnyDATA:
  • ADU-500A
  • ADU-895A
  • ADU-770WA
  • ADU-635WA
  • ADU-890W
Axesstel:
  • MV510VR
  • MV610
  • MV410
  • MV650
  • MV411R
Z góry dzięki wielkie za pomoc. Niestety nie mam nic do zaoferowania prócz podziękowań. Ewentualnie mogę zarzucić jakąś ciekawostkę o danym urządzeniu. :> Obiecuję, że już niedługo pojawi się nowy post. Dla wytrwałych mogę powiedzieć, że będzie wstępem do serii postów o pluginach do Ventoy.

Do zobaczenia!

Wyświetl profil Cytuj
Wyświetl: Sortuj wg: Kierunek:
ODPOWIEDZ   Strona 1 z 1  [ Posty: 1 ]
Wróć do „Offtopic”
Przejdź do: