Powitania

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Awatar użytkownika
prot
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2020, 20:49

Powitania

Post autor: prot » 21 lut 2022, 23:38

Witam.
Przybywam w ramach akcji zwiększania populacji na forum. Jeśli jest już wątek gdzie nowi użytkownicy mogą się przywitać to przepraszam ale musiałem go przegapić. Konto mam od 2020 ale siedziałem tylko na Discordzie i nie pisałem na forum. Z okazji wprowadzanych zmian spróbuję być aktywny tutaj :mrgreen:
Obrazek <- już nie

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Powitania

Post autor: Piteusz » 22 lut 2022, 07:28

A witam, witam. To ja jestem winny tej zmiany. Nie spodziewam się, że nagle zacznie chmara ludzi przychodzić,. Czuję jednak, iż stopniowo będą tutaj przybywać ludzie. Szczególnie, bo nagraniu odpowiedniego filmiku :D

Awatar użytkownika
prot
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2020, 20:49

Re: Powitania

Post autor: prot » 22 lut 2022, 10:47

Osobiście mi to wcale nie przeszkadza. Od dawna chciałem zacząć się tu udzielać ale nie mogłem się zmotywować.
Obrazek <- już nie

Orion90
Posty: 57
Rejestracja: 16 kwie 2022, 21:10

Re: Powitania

Post autor: Orion90 » 17 kwie 2022, 00:01

Hej. Jestem tutaj nowy. Jako maniak starego sprzętu przypadkiem trafiłem tutaj i pomyślałem, że zostanę :)

Awatar użytkownika
RetroLaptopy
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:16
Kontakt:

Re: Powitania

Post autor: RetroLaptopy » 20 kwie 2022, 12:26

Hej, mam na imię Paweł, mam 35lat. Zbieram, naprawiam stare laptopy (w kolekcji posiadam laptopy z procesorami od 386 do Pentium M). Mam też trochę "stacjonarnego" sprzętu komputerowego, płyt głównych, procesorów itp. z których zamierzam wkrótce poskładać kompletne zestawy.

Moją ulubioną erą są czasy Athlona i Pentium 4, choć wielkim sentymentem darzę pierwsze Pentiumy kiedy zaczęła się moja przygoda z komputerami. Od kilku dni czytam Wasze posty na forum, przyznaję, że bardzo podoba mi się atmosfera tutaj :) Nie jestem osobą konfliktową, cenię sobie zdanie innych i zawsze szanuję drugą osobę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Powitania

Post autor: shesellsseashells » 22 kwie 2022, 22:29

osobiście nie lubię dużo o sobie pisać ale przemogę się ten jeden raz i coś napiszę
lubię starsze komputery na x86 (czyli generalnie cokolwiek co wspiera windowsa 3.1 wzwyż - starsze sprzęty są mi obce i nigdy ich na oczy nie widziałam).
Moja zbieranina składa się głównie z laptopów choć mam kilka desktopów. generalnie lubię klasycznego Della, bo był dość prosty w konstrukcji a za tym wytrzymały
nie mam ulubionej ery i okresu choć czym dalej w las obecnie tym gorzej. już te 20 lat temu było dużo zagrywek antykonsumenckich ale niestety dziś jest ich jeszcze więcej a ludzie to akceptują i idą dalej. sama nie umiem iść i w końcu wpadnę w otchłań. przegrana 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
poza tym nie wiem co dopisać więc napiszę nie wiele ale post będzie wyglądał na długi więc bedzie się zgadzać i wyróżniać, szczególnie przez te okulary przeciwsłoneczne B)
co do telefonów to też je lubie, choć na iphone się na przykład nie znam bo nigdy tego nie miałam. Androida do 9 ogarniam (więc pewnie tego nowszego też będę umieć) a poza tym jeszcze telefony na Javie. Symbiana nie miałam i się uczę i odkrywam.......
dziwnie pisać o sobie, nie umiem chyba
szczególnie, że piszę więcej o rosterkach niż o sobie
dziwnie.

Awatar użytkownika
RetroLaptopy
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:16
Kontakt:

Re: Powitania

Post autor: RetroLaptopy » 22 kwie 2022, 22:36

koto pisze:
22 kwie 2022, 22:29
osobiście nie lubię dużo o sobie pisać ale przemogę się ten jeden raz i coś napiszę
lubię starsze komputery na x86 (czyli generalnie cokolwiek co wspiera windowsa 3.1 wzwyż - starsze sprzęty są mi obce i nigdy ich na oczy nie widziałam).
Moja zbieranina składa się głównie z laptopów choć mam kilka desktopów. generalnie lubię klasycznego Della, bo był dość prosty w konstrukcji a za tym wytrzymały
nie mam ulubionej ery i okresu choć czym dalej w las obecnie tym gorzej. już te 20 lat temu było dużo zagrywek antykonsumenckich ale niestety dziś jest ich jeszcze więcej a ludzie to akceptują i idą dalej. sama nie umiem iść i w końcu wpadnę w otchłań. przegrana 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
poza tym nie wiem co dopisać więc napiszę nie wiele ale post będzie wyglądał na długi więc bedzie się zgadzać i wyróżniać, szczególnie przez te okulary przeciwsłoneczne B)
co do telefonów to też je lubie, choć na iphone się na przykład nie znam bo nigdy tego nie miałam. Androida do 9 ogarniam (więc pewnie tego nowszego też będę umieć) a poza tym jeszcze telefony na Javie. Symbiana nie miałam i się uczę i odkrywam.......
dziwnie pisać o sobie, nie umiem chyba
szczególnie, że piszę więcej o rosterkach niż o sobie
dziwnie.
Pochwalisz się jakie laptopy udało Ci się uzbierać?

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Powitania

Post autor: shesellsseashells » 23 kwie 2022, 16:00

RetroLaptopy pisze:
22 kwie 2022, 22:36
Obecnie mam: Dell Latitude E5400 x2
Dell Latitude D510 x2
Dell Latitude D630
Dell Latitude 2100
Dell Latitude E6230
Dell Latitude E6510
Dell Latitude E5410
Fujitsu Amilo V3525
Fujitsu Lifebook P702
w przeszłości miałam Della Inspirona 5551, jakiegoś Acera z tego samego okresu, tyle, że na Celeronie i z driverami tylko pod W10 (i obowiązkowy secure boot przez co żaden Linux w tym 2017 mi nie chciał się zainstalować)
Dell Latitude E6400 (niestety GPU Nvidii mnie zdradziło i przez to poszedł w odstawkę na części. lubię jego konstrkucję i chcę E6400 lub E6500 z Intelem za GPU)
Fujitsu Amilo V2055 (obecnie szukam takiego na części, bo mój ma umierającą płytę główną a jest nawet fajny przez kartę graficzną VIA)
Dell Latitude D430 x2
Fujitsu Lifebook P701
Fujitsu Lifebook E752
dokładnej specyfikacji wszystkiego nie podaję bo nie mam jeszcze skompletowanej takowej listy. kiedyś takową jednak podeślę :mrgreen:
o dziwo do tej pory nie wpadł mi żaden thinkpad bo mi na nich nie zależy tak bardzo, od tego są inne osoby. Ale jakbym miała wybierać to chyba jakiś IBMowski Thinkpad bo współgra z zasilaczami od Fujitsu co jest dla mnie na plus bo mniej kabli.

Awatar użytkownika
RetroLaptopy
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:16
Kontakt:

Re: Powitania

Post autor: RetroLaptopy » 25 kwie 2022, 09:43

koto pisze:
23 kwie 2022, 16:00
RetroLaptopy pisze:
22 kwie 2022, 22:36
Obecnie mam: Dell Latitude E5400 x2
Dell Latitude D510 x2
Dell Latitude D630
Dell Latitude 2100
Dell Latitude E6230
Dell Latitude E6510
Dell Latitude E5410
Fujitsu Amilo V3525
Fujitsu Lifebook P702
w przeszłości miałam Della Inspirona 5551, jakiegoś Acera z tego samego okresu, tyle, że na Celeronie i z driverami tylko pod W10 (i obowiązkowy secure boot przez co żaden Linux w tym 2017 mi nie chciał się zainstalować)
Dell Latitude E6400 (niestety GPU Nvidii mnie zdradziło i przez to poszedł w odstawkę na części. lubię jego konstrkucję i chcę E6400 lub E6500 z Intelem za GPU)
Fujitsu Amilo V2055 (obecnie szukam takiego na części, bo mój ma umierającą płytę główną a jest nawet fajny przez kartę graficzną VIA)
Dell Latitude D430 x2
Fujitsu Lifebook P701
Fujitsu Lifebook E752
dokładnej specyfikacji wszystkiego nie podaję bo nie mam jeszcze skompletowanej takowej listy. kiedyś takową jednak podeślę :mrgreen:
o dziwo do tej pory nie wpadł mi żaden thinkpad bo mi na nich nie zależy tak bardzo, od tego są inne osoby. Ale jakbym miała wybierać to chyba jakiś IBMowski Thinkpad bo współgra z zasilaczami od Fujitsu co jest dla mnie na plus bo mniej kabli.
Pokaźna kolekcja, też bardzo lubię Delle choć sam nie wiem czemu :) Mam głównie CPi, CPX i Latitude z procesorami od Pentium po Pentium III. D630 bardzo lubiłem, używałem ich dość intensywnie m.in. przy pracach w samochodzie - niestety oba miały Quadro i już ich nie posiadam :( A z E6410 z i5-640M i grafiką Intel korzystam codziennie :)
A ten Fujitsu Amilo V2055 - co dolega temu laptopowi? Jest to pewnie laptop z grafiką VIA UniChrome?

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Powitania

Post autor: shesellsseashells » 25 kwie 2022, 11:22

RetroLaptopy pisze:
25 kwie 2022, 09:43
Szczerze to nie wiem co poprzedni właściciel z nim robił. Wszystkie porty USB już nie działają (jak znalazłam go w 2019 to nie działały dwa z czterech gdzie dwa działały umownie, bo nie utrzymywały mocy i nawet mysz przerywała). To samo z głośnikami (po odpięciu ich i podpięciu pod odtwarzacz działają, więc najpewniej coś z mobo). Rozłożyłam go na części, które mogę wykorzystać w innym - matryca, klawiatura, klapki itd.

ODPOWIEDZ