Discord RIP

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Darkon0
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2022, 14:08

Discord RIP

Post autor: Darkon0 » 08 mar 2022, 20:31

Aktualnie discord umarł znowu. Coś za dużo ostatnio tych awarii u nich :d

Awatar użytkownika
BluRaf
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2019, 20:21

Re: Discord RIP

Post autor: BluRaf » 09 mar 2022, 12:13

Niech ginie :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Discord RIP

Post autor: CycuPL » 09 mar 2022, 14:31

Nic tylko czekać, aż wrócą czasy kiedy się szło na trzepaka XD
Obrazek
Obrazek

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Discord RIP

Post autor: Ardon » 10 mar 2022, 15:37

W życiu taki moment będzie musiał nastąpić. Stało się. Trzeba żyć dalej

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Discord RIP

Post autor: Piteusz » 12 mar 2022, 06:57

Nie tylko usługa rip w tamtym momencie, ale też nasza społeczność rip. Zamknąłem serwer i sprowadziłem go do roli "frontendu do IRC" - czyli jest jeden kanał połączony z IRC i tyle. Nie planuję go przywracać. Nie umiem prowadzić dobrze społeczności.

Ciągłe zażarte konflikty pomiędzy różnymi częściami społeczności spowodowały, że boję się cokolwiek robić i mówić - dodatkowo regulowanie tego, by serwer był "dla każdego" zajmowało mi tyle czasu, że nawet podczas pracy musiałem banować, czyścić czy naprawiać niektóre rzeczy. Tak nie powinno być.

Jest masa lepszych społeczności niż moja - bardziej specjalistycznych (Polska Społeczność Linuxa prowadzona przez Teara) i bardziej "luźnych" (przykładowo serwer Sapera). Ja byłem pomiędzy, stąd upadło to wszystko.

Polacy od lat nie potrafią się ze sobą dogadywać. To nas kiedyś zgubi. Ale skoro nie jesteśmy w stanie się od 400stu lat zmienić, to teraz też nic się nie zmieni.

ODPOWIEDZ