Co sądzicie o?

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Co sądzicie o?

Post autor: Altair » 16 sie 2023, 16:54

Co sądzicie o PayPal? Ktoś z was korzysta? Można kontynuować wątek pisząc kolejne propozycje.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Co sądzicie o?

Post autor: Stasieusz » 16 sie 2023, 17:16

Może ktoś już używał usługi GGWallet? Jakie są wasze odczucia? Aktualnie jest dostępna w mobilnej wersji GG.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Co sądzicie o?

Post autor: Piteusz » 18 sie 2023, 08:58

Altair pisze:
16 sie 2023, 16:54
Co sądzicie o PayPal? Ktoś z was korzysta? Można kontynuować wątek pisząc kolejne propozycje.
W polsce PayPal jest średnio użyteczny. Za granicą jest całkiem popularny. Taki w pewnym sensie pionier cyfrowych kont i kart kredytowych. Choć jest mi kompletnie ambiwalentny, to moim zdaniem dobrze, że powstał.
Stasieusz pisze:
16 sie 2023, 17:16
Może ktoś już używał usługi GGWallet? Jakie są wasze odczucia? Aktualnie jest dostępna w mobilnej wersji GG.
Personalnie bałbym się czegoś takiego używać. GG lata od jednego właściciela, do drugiego właściciela i w zasadzie nie wiem, jak to możliwe, że im jeszcze się opłaca to ciągnąć. Szczególnie takie rzeczy jak GG Wallet czy GG Dysk. Możliwe, że sprzedają hektolitry danych o użytkownikach, albo coś. Nie wiem.

Moje pytanie:
Co sądzicie o posiadaniu starych komputerów głównie dlatego, że jesteście ciekawi "doświadczeń" z obcowania z takim komputerem? Ciekawi was np. stary MacOS albo gry na 3DFX. Jaka jest granica pomiędzy kolekcjonowaniem z ciekawości a złomiarstwem?

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Co sądzicie o?

Post autor: Altair » 18 sie 2023, 10:10

Piteusz pisze:
18 sie 2023, 08:58
Altair pisze:
16 sie 2023, 16:54
Co sądzicie o PayPal? Ktoś z was korzysta? Można kontynuować wątek pisząc kolejne propozycje.
Moje pytanie:
Co sądzicie o posiadaniu starych komputerów głównie dlatego, że jesteście ciekawi "doświadczeń" z obcowania z takim komputerem? Ciekawi was np. stary MacOS albo gry na 3DFX. Jaka jest granica pomiędzy kolekcjonowaniem z ciekawości a złomiarstwem?
Myślę, że nawet jeśli zbiera się stare komputery dla "doświadczeń" to mimo wszystko czasami nie świadomie inwestuje się kapitał, który po latach dzięki temu się pomnoży. Sprzęty nie tanieją i jak przykładowo na początku XXI Amigę 500 dało się kupić za około 50 zł to dzisiaj ceny jakie mamy każdy widzi :D

W moim przypadku jest ciekawość, ale wystarczy, że poczytam, obejrzę materiał i w ten sposób zaspokajam ciekawość o starych sprzętach.

Bardziej preferuję zbieranie filmów na dvd, ale nie wiem czy to kogoś by zainteresowało tutaj ;)

Co sądzicie o stronach typu forumpolish.com? Czy lepiej na własnym hostingu? Na tym wcześniej wspomnianym funkcjonuje spore polskie forum poświęcone Eurowizji.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Co sądzicie o?

Post autor: xp234 » 18 sie 2023, 17:03

Piteusz pisze:
18 sie 2023, 08:58
Co sądzicie o posiadaniu starych komputerów głównie dlatego, że jesteście ciekawi "doświadczeń" z obcowania z takim komputerem? Ciekawi was np. stary MacOS albo gry na 3DFX. Jaka jest granica pomiędzy kolekcjonowaniem z ciekawości a złomiarstwem?
U mnie to jest głównie ciekawość, podejrzewam że teraz moją Toshibę spokojnie bym sprzedał za 100zł albo za 150, ale nie o to chodzi.
Mnie bardziej od gier interesują stare systemy, mam zamiar sprawdzić tam kiedyś os2 warp 4, bo są tam sterowniki do tego.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 174
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Co sądzicie o?

Post autor: SpartaRemixer » 20 sie 2023, 18:40

Piteusz pisze:
18 sie 2023, 08:58
Moje pytanie:
Co sądzicie o posiadaniu starych komputerów głównie dlatego, że jesteście ciekawi "doświadczeń" z obcowania z takim komputerem? Ciekawi was np. stary MacOS albo gry na 3DFX.
Dla mnie MacOS (Zwłaszcza taki poniżej jakiejkolwiek wersji Mac OS X) to coś czego nigdy nie doświadczyłem a chciałbym, jestem też ciekaw jednocześnie ile tych gier które pamiętam z dzieciństwa (I jeśli ofc zostały zaportowane na taką platformę...) z czasów 95/98 lub/i XP by działały lepiej czy też nie. No i sam fakt, że te Chime-y były słyszane po prosto z komputera, to coś to też się nie spotkałem poza zwyczajnym "BEEP" na Pececie. Bym popróbował też paru starych programów dla takiego starego Mac OSa z czystej ciekawości lub sprawdził sobie jak sobie z internetem by radził dany sprzęt z daną wersją Mac OSa pod pewnymi stronami.

3DFX ogólnie boli swoimi cenami, bo owszem - Są to dobre Karty jeśli wie się co z nią zrobić, a Emulacja pod 86Box/PCem nadal zostawia sobie wiele do życzenia, zwłaszcza kiedy nie ma się najszybszego komputera pod to.
A chciałbym sobie zobaczyć te wszystkie tytuły które korzystały z Glide-a (nawet te mniej znane jak "Indiana Jones and the Infernal Machine" Jeśli mnie pamięć nie myli. Że miało takie coś.) i zobaczyć to wszystko na żywo. Niżeli Emulacją to wszystko robić.

Moje pytanie:

Co sądzicie o laptopach z ekranami 1600x900? Szczerze mówiąc nie pamiętam żeby ktoś taką rozdzielczość krytykował lub chwalił, a nie jest to 1366x768, ale ani też 1920x1080 które jest bardziej teraz powszechne. Z moich obserwacji wynika że jest to lepsze od wspomnianego 1366x768, ale o ile lub ile razy gorsze to jest od Full HD? Jeśli nawet wcale?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Co sądzicie o?

Post autor: Altair » 21 sie 2023, 14:40

SpartaRemixer pisze:
20 sie 2023, 18:40
Piteusz pisze:
18 sie 2023, 08:58
Moje pytanie:
Co sądzicie o posiadaniu starych komputerów głównie dlatego, że jesteście ciekawi "doświadczeń" z obcowania z takim komputerem? Ciekawi was np. stary MacOS albo gry na 3DFX.
Dla mnie MacOS (Zwłaszcza taki poniżej jakiejkolwiek wersji Mac OS X) to coś czego nigdy nie doświadczyłem a chciałbym, jestem też ciekaw jednocześnie ile tych gier które pamiętam z dzieciństwa (I jeśli ofc zostały zaportowane na taką platformę...) z czasów 95/98 lub/i XP by działały lepiej czy też nie. No i sam fakt, że te Chime-y były słyszane po prosto z komputera, to coś to też się nie spotkałem poza zwyczajnym "BEEP" na Pececie. Bym popróbował też paru starych programów dla takiego starego Mac OSa z czystej ciekawości lub sprawdził sobie jak sobie z internetem by radził dany sprzęt z daną wersją Mac OSa pod pewnymi stronami.

3DFX ogólnie boli swoimi cenami, bo owszem - Są to dobre Karty jeśli wie się co z nią zrobić, a Emulacja pod 86Box/PCem nadal zostawia sobie wiele do życzenia, zwłaszcza kiedy nie ma się najszybszego komputera pod to.
A chciałbym sobie zobaczyć te wszystkie tytuły które korzystały z Glide-a (nawet te mniej znane jak "Indiana Jones and the Infernal Machine" Jeśli mnie pamięć nie myli. Że miało takie coś.) i zobaczyć to wszystko na żywo. Niżeli Emulacją to wszystko robić.

Moje pytanie:

Co sądzicie o laptopach z ekranami 1600x900? Szczerze mówiąc nie pamiętam żeby ktoś taką rozdzielczość krytykował lub chwalił, a nie jest to 1366x768, ale ani też 1920x1080 które jest bardziej teraz powszechne. Z moich obserwacji wynika że jest to lepsze od wspomnianego 1366x768, ale o ile lub ile razy gorsze to jest od Full HD? Jeśli nawet wcale?
Wszystko zależy od użytkownika. Dla zwykłego użytkownika to pewnie nie będzie ważne, zauważalne jaką ma rozdzielczość. Dopiero przy konkretniejszym użytkowaniu staje się to istotne. Podsumuwując każda rozdzielczość ma swoje wady i zalety. Używałem każdej z wyżej wymienionych i nie mogę narzekać.

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 174
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Co sądzicie o?

Post autor: SpartaRemixer » 21 sie 2023, 18:30

Altair pisze:
21 sie 2023, 14:40
Wszystko zależy od użytkownika. Dla zwykłego użytkownika to pewnie nie będzie ważne, zauważalne jaką ma rozdzielczość. Dopiero przy konkretniejszym użytkowaniu staje się to istotne. Podsumuwując każda rozdzielczość ma swoje wady i zalety. Używałem każdej z wyżej wymienionych i nie mogę narzekać.
To fakt. Ale po prostu jestem zainteresowany laptopem z takim ekranem, czy to będzie w miarę wystarczająca rozdzielczość czy też nie, gdyż dla mnie trochę upierdliwe staje się przeglądanie internetu w rozdzielczości 1366x768... Stąd moje pytanie, czy takie 1600x900 może być czy lepiej FHD (1920x1080) już mieć do internetu jako minimum.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Co sądzicie o?

Post autor: Altair » 21 sie 2023, 18:36

SpartaRemixer pisze:
21 sie 2023, 18:30
Altair pisze:
21 sie 2023, 14:40
Wszystko zależy od użytkownika. Dla zwykłego użytkownika to pewnie nie będzie ważne, zauważalne jaką ma rozdzielczość. Dopiero przy konkretniejszym użytkowaniu staje się to istotne. Podsumuwując każda rozdzielczość ma swoje wady i zalety. Używałem każdej z wyżej wymienionych i nie mogę narzekać.
To fakt. Ale po prostu jestem zainteresowany laptopem z takim ekranem, czy to będzie w miarę wystarczająca rozdzielczość czy też nie, gdyż dla mnie trochę upierdliwe staje się przeglądanie internetu w rozdzielczości 1366x768... Stąd moje pytanie, czy takie 1600x900 może być czy lepiej FHD (1920x1080) już mieć do internetu jako minimum.
Ja wziąłbym 1920x1080, jeśli z tych dwóch miałbym wybierać.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Co sądzicie o?

Post autor: xp234 » 21 sie 2023, 20:38

Altair pisze:
21 sie 2023, 18:36
SpartaRemixer pisze:
21 sie 2023, 18:30
Altair pisze:
21 sie 2023, 14:40
Wszystko zależy od użytkownika. Dla zwykłego użytkownika to pewnie nie będzie ważne, zauważalne jaką ma rozdzielczość. Dopiero przy konkretniejszym użytkowaniu staje się to istotne. Podsumuwując każda rozdzielczość ma swoje wady i zalety. Używałem każdej z wyżej wymienionych i nie mogę narzekać.
To fakt. Ale po prostu jestem zainteresowany laptopem z takim ekranem, czy to będzie w miarę wystarczająca rozdzielczość czy też nie, gdyż dla mnie trochę upierdliwe staje się przeglądanie internetu w rozdzielczości 1366x768... Stąd moje pytanie, czy takie 1600x900 może być czy lepiej FHD (1920x1080) już mieć do internetu jako minimum.
Ja wziąłbym 1920x1080, jeśli z tych dwóch miałbym wybierać.
Ja mam w HP 1366x768 i jak dla mnie jest w zupełności wystarczająca.
Poprzednio miałem przez 9 lat monitor mający tą samą rozdzielczośc i jakoś nie wiem czy bym szalenie potrzebował czegoś innego. :lol:
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

ODPOWIEDZ