Problematyka forum "sprzedam, oddam, zamienię"

Forum poświęcone tematom na temat forum. Wszelkie dyskusje związane z działaniem, sugestiami itd. idą tu.

Dział handlowy "full wypas" czy "half wypas"?

Czas głosowania minął 11 lut 2019, 10:09

Full Wypas
0
Brak głosów
Half Wypas
7
100%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Problematyka forum "sprzedam, oddam, zamienię"

Post autor: Piteusz » 10 lut 2019, 10:09

Cześć,

Ostatnio pojawiło się wieeeele próśb związanych z założeniem takiego "działu handlowego" na naszym forum. I chociaż jest nie odzywałem się zbytnio w tej sprawie, mogę potwierdzić, że conieco działałem. Bowiem analizowałem prawnie możliwość istnienia takiego działu. Aczkolwiek sprawa jest bardzo niejasna i konieczne jest rozpatrzenie dwóch opcji:

1. Zrobienia "full wypas" działu handlowego, co wiąże się z koniecznością założenia działalności gospodarczej i odprowadzania VATu od waszych transakcji. Niby ok, ale działalność gospodarcza na tak małą skalę - po prostu to nie ma sensu moim zdaniem.

2. Zrobienia działu "half wypas". Oddawanie i zamienianie - ok, ale sprzedawanie - to już konieczność linkowania do odpowiednich aukcji lub ogłoszeń na stronach typu Allegro lub OLX. Ta opcja byłaby najlepsza. Mniej wygodna, ale wilk syty, owca cała.

Dajcie znać, która opcja by wam odpowiadała najbardziej.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Problematyka forum "sprzedam, oddam, zamienię"

Post autor: xp234 » 10 lut 2019, 10:58

Piteusz pisze:
10 lut 2019, 10:09
Cześć,

Ostatnio pojawiło się wieeeele próśb związanych z założeniem takiego "działu handlowego" na naszym forum. I chociaż jest nie odzywałem się zbytnio w tej sprawie, mogę potwierdzić, że conieco działałem. Bowiem analizowałem prawnie możliwość istnienia takiego działu. Aczkolwiek sprawa jest bardzo niejasna i konieczne jest rozpatrzenie dwóch opcji:

1. Zrobienia "full wypas" działu handlowego, co wiąże się z koniecznością założenia działalności gospodarczej i odprowadzania VATu od waszych transakcji. Niby ok, ale działalność gospodarcza na tak małą skalę - po prostu to nie ma sensu moim zdaniem.

2. Zrobienia działu "half wypas". Oddawanie i zamienianie - ok, ale sprzedawanie - to już konieczność linkowania do odpowiednich aukcji lub ogłoszeń na stronach typu Allegro lub OLX. Ta opcja byłaby najlepsza. Mniej wygodna, ale wilk syty, owca cała.

Dajcie znać, która opcja by wam odpowiadała najbardziej.
Bardziej prawdopodobna w przypadku tego forum mi się wydaje opcja nr. 2
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Problematyka forum "sprzedam, oddam, zamienię"

Post autor: Ardon » 10 lut 2019, 11:45

Dla tego forum moim zdaniem będzie opcja nr. 2 , ponieważ istnieje ustawa działalności niezarejestrowanej. Mówi o tym, że można sobie działać sprzedawać itp. do pod warunkiem, że nie przekroczy stawki minimalnej krajowej.


Zablokowany