Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Forum poświęcone tematom na temat forum. Wszelkie dyskusje związane z działaniem, sugestiami itd. idą tu.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: Piteusz » 20 lis 2019, 16:45

Witam!

Chociaż jestem bardzo zadowolony z tego, jak wygląda trona piteusz.ovh - ma ona pewien problem. Jest ona głownie o mnie i jakichś pierdołach. Niby jest to fajne, ale potrzebny jest krok naprzód. Dodatkowo dochodzi parę kwestii. Przykładowo, do niektórych rzeczy jest trudno przez to dotrzeć, bo są zawarte w postach blogowych lub też w linkach.

Myślałem by stworzyć dodatkową, trzecią już stronę - Pitopedia! (Tytuł roboczy). Będzie ona zrobiona lekko na styl strony Toastytech i będzie zawierać poradniki dotyczące oprogramowania, sprzętu i ogólnie będzie spisem tego, co dokonałem na swoim kanale YouTube.

Zastawiam się głównie - czy implementować to w piteusz.ovh czy tworzyć oddzielną stronę "Pitopedia!", która będzie zawierać angielską i polską wersję zawartości.

Innymisłowy - musimy sobie odpowiedzieć na poniższe pytania:
1. Czy jesteście zainteresowani encyklopedią dotyczącą konserwacji retro?
2. Encyklopedia na mniejszą skalę (piteusz.ovh), czy dużą skalę (oddzielna strona, tłumaczenie na angielski)?
3. Czy jesteście zainteresowani dokładaniem swoich artykułów na tę encyklopedię?


To trzecie pytanie jest związane z tym, iż na naszym forum jest zawarte sporo świetnych postów, które tutaj lekko się marnują. Mógłbym je przenieść (i odpowiednio zaznaczyć autora) na encyklopedię, by zostały zapamiętane na wieki :D.

Co wy na to?

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: xp234 » 20 lis 2019, 21:05

Piteusz pisze:
20 lis 2019, 16:45
Innymisłowy - musimy sobie odpowiedzieć na poniższe pytania:
1. Czy jesteście zainteresowani encyklopedią dotyczącą konserwacji retro?
2. Encyklopedia na mniejszą skalę (piteusz.ovh), czy dużą skalę (oddzielna strona, tłumaczenie na angielski)?
3. Czy jesteście zainteresowani dokładaniem swoich artykułów na tę encyklopedię?
1. Moim zdaniem taki zbiór poradników i artykułów się przyda.
2. Jak dla mnie to można dodać do niego link na głównej domenie.
3. Ja akurat kilka poradników mógłbym napisać (głównie dotyczą one przeglądarek na starych systemach np. K-Meleon 74 na Windows'ie 2000).
Ogólnie mówiąc, jestem na tak.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: Piteusz » 20 lis 2019, 21:21

Jak co - zdążyłem zrobić szkic tego, jak to ma wyglądać. Obecnie Pitopedia nie zawiera właściwie żadnej treści, lecz tak jak inne rzeczy - będzie kompatybilne ze starymi przeglądarkami i zachowa ogromną lekkość.
Tutaj jest prototyp: https://piteusz.ovh/pitopedia/

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: Dariusz 64 » 20 lis 2019, 21:55

Ciekawy zamysł .
Ad1- No na tak , kompetndium wiedzy nigdy za dużo .
Ad2-"Encyklopedia na dużą skalę (oddzielna strona, tłumaczenie na angielski)?" . A co se żałować :lol:
Ad3- Jeżeli tylko podołam i właściciel "Pitopedia" będzie chciał to opublikować .

Ps. A to mnie całkowicie do tego pomysłu przekonało i podbechtało moje( i mam nadzieję że i innych Forumowiczów też ;) ) Ego :lol:
" To trzecie pytanie jest związane z tym, iż na naszym forum jest zawarte sporo świetnych postów, które tutaj lekko się marnują. Mógłbym je przenieść (i odpowiednio zaznaczyć autora) na encyklopedię, by zostały zapamiętane na wieki :D. Być zapamiętanym NA WIEKI :)
Także jestem ZA :!:

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: ClubRocker » 21 lis 2019, 09:52

W telegraficznym skrócie naszej rozmowy :D

Ad. 1: Jak najbardziej!
Ad. 2: Jak robić, to z rozmachem
Ad. 3: Oczywiście, jestem nawet za outsourcowaniem moich tekstów pisanych tutaj (chodz nie ma ich jakos wybitnie dużo a i przez obowiązki za dużo ich nie powstanie w najbliższym czasie :( )
The answer is always:

IDK : - (

TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: TechPolIT » 21 lis 2019, 18:55

Moim zdaniem wygląda to tak
1.Dla potomnych może być
2.Może być oddzielna strona
3.Jeżeli te artykuły były nudne(nic związanego z tematem) to nie,a jak związane z tematem to tak
Discord:Anna Włodzimierska#9577
GG:69022599
NicoNico:idk
XMPP: lengjing@xmpp.jp

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: Piteusz » 23 lis 2019, 12:03

TechPolIT pisze:
21 lis 2019, 18:55
Moim zdaniem wygląda to tak
1.Dla potomnych może być
2.Może być oddzielna strona
3.Jeżeli te artykuły były nudne(nic związanego z tematem) to nie,a jak związane z tematem to tak
O kurde. Dobrze, postaram się, by były ciekawe zatem!

Awatar użytkownika
Georgg
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2019, 21:44
Lokalizacja: C:\Users\Georgg\Recycle Bin
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: Georgg » 25 lis 2019, 03:06

1. Zawsze może się przydać gdy się bawi starym systemem chociażby żeby większość potrzebnego/przydatnego/ciekawego (niepotrzebne skreślić) oprogramowania była w 1 miejscu.
2. Mi to w sumie obojętnie, ale jak dla mnie osobna strona przyciągnie więcej osób/może się stać bardziej popularna
3. Jeżeli miał bym coś od siebie do powiedzenia to jak najbardziej
(a co do nazwy to ,,piteopedia" mogło by brzmieć lepiej 🤔)
HON HON HON

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: Piteusz » 29 lis 2019, 14:38

Georgg pisze:1. Zawsze może się przydać gdy się bawi starym systemem chociażby żeby większość potrzebnego/przydatnego/ciekawego (niepotrzebne skreślić) oprogramowania była w 1 miejscu.
2. Mi to w sumie obojętnie, ale jak dla mnie osobna strona przyciągnie więcej osób/może się stać bardziej popularna
3. Jeżeli miał bym coś od siebie do powiedzenia to jak najbardziej
(a co do nazwy to ,,piteopedia" mogło by brzmieć lepiej [emoji848])
Ja bardzo chętnie przyjmę wszystkie propozycje dotyczące nazwy. Bowiem no - sam uważam, że pitopedia nie brzmi jakoś szczególnie neutralnie. Brzmi wręcz lekko narcystycznie :D

Wysłane z mojego moto g(7) przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pitopedia (tytuł roboczy) - plany rozbudowy mojej strony

Post autor: Piteusz » 14 cze 2020, 09:45

Postanowiłem podjąć decyzję, iż Pitopedia nie powstanie jednak. Rozbuduję swoją stronę i będę na niej zamieszczał artykuły, które mogły się pojawić na Pitopedii. Jak również - nie będę żerował na innych ludziach, artykuły będę robił po swojemu i będę uważał, by nie plagiatować nikogo (w szczególności użytkownika XP234, który prowadzi już teraz świetną stronę z poradnikami). Tak będzie bardziej uczciwie. Co prawda nie widzę problemu z tym, by zamieścić cudzy artykuł, jeżeli ktoś będzie chętny. Ale to tylko wtedy, kiedy zezwoli (będzie to wyraźnie opisane).

Posiadam trzy podstrony, które są u mnie praktycznie bezużyteczne:
Gry - https://piteusz.ovh/gry.php
Komputery - https://piteusz.ovh/komputery.php
Programy - https://piteusz.ovh/programy.php
Można by było dodać jeszcze nową podstronę:
Systemy Operacyjne

Na tych stronach mógłby być wykaz artykułów. W moich filmikach panuje burdel w zasadzie strona by się wypełniła treścią, gdybym zrobił spis wiedzy, którą zamieściłem w tych filmikach.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

ODPOWIEDZ