Instalacja Lineage II i World of Warcraft na Windows XP

W tym miejscu możemy porozmawiać o konsolach oraz o grach - niezależnie czy komputerowe, czy też konsolowe.
Awatar użytkownika
half_dead
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2022, 14:45

Instalacja Lineage II i World of Warcraft na Windows XP

Post autor: half_dead » 24 sty 2022, 20:44

Cześć,

Piteusz na swoich ostatnich filmach pokazywał działanie gier wymienionych przeze mnie w tytule, czyli Lineage II i World of Warcraft na Windows 2000 i Windows XP. Jednak kiedy pierwszy raz to zobaczyłem, byłem dość mocno zaskoczony. Nie wiem, jak wygląda sytuacja w przypadku Lineage II, ale jeśli chodzi o WoWa, to byłem przekonany, że w 2017 nastąpił już ostateczny koniec WoWa na Windows XP i teraz po prostu nie da się go już uruchomić.

I tutaj mam takie pytanie: Czy Piteusz wyjaśniał może na którymś ze swoich filmów, jak zainstalować te gry na Windowsie XP? Jeżeli nie, to czy ktoś mógłby mi podesłać poradnik do instalacji tych gierek albo coś w tym rodzaju?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mogę poprosić Wujka Google o informacje na ten temat, ale ja jednak mimo wszystko wolę mieć pewność, że wszystko zrobię dobrze i np. nie pobiorę jakiegoś niepotrzebnego syfu.

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam za moją niewiedzę na temat filmów Piteusza-dopiero od niedawna oglądam jego filmy xD

PS: Ogólnie to jestem zainteresowany instalacją wszelkich MMORPG i gier przeglądarkowych (nie chodzi mi o gry z Flasha, w które grało się na stronach typu Gry.pl, Giercownia, czy Wyspa Gier) na Windowsie XP, ale jak na razie jedyna gra online, którą udało mi się jakoś uruchomić na XPku to Plemiona. Chętnie odpaliłbym takie gry jak Metin2, Tibia czy Margonem, bo z tego co mi wiadomo, to te wszystkie trzy gry wymagają co najmniej Siódemki do działania.
Why are we still here? Just to suffer?

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Instalacja Lineage II i World of Warcraft na Windows XP

Post autor: Piteusz » 24 sty 2022, 21:36

half_dead pisze:
24 sty 2022, 20:44
Cześć,

Piteusz na swoich ostatnich filmach pokazywał działanie gier wymienionych przeze mnie w tytule, czyli Lineage II i World of Warcraft na Windows 2000 i Windows XP. Jednak kiedy pierwszy raz to zobaczyłem, byłem dość mocno zaskoczony. Nie wiem, jak wygląda sytuacja w przypadku Lineage II, ale jeśli chodzi o WoWa, to byłem przekonany, że w 2017 nastąpił już ostateczny koniec WoWa na Windows XP i teraz po prostu nie da się go już uruchomić.

I tutaj mam takie pytanie: Czy Piteusz wyjaśniał może na którymś ze swoich filmów, jak zainstalować te gry na Windowsie XP? Jeżeli nie, to czy ktoś mógłby mi podesłać poradnik do instalacji tych gierek albo coś w tym rodzaju?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mogę poprosić Wujka Google o informacje na ten temat, ale ja jednak mimo wszystko wolę mieć pewność, że wszystko zrobię dobrze i np. nie pobiorę jakiegoś niepotrzebnego syfu.

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam za moją niewiedzę na temat filmów Piteusza-dopiero od niedawna oglądam jego filmy xD

PS: Ogólnie to jestem zainteresowany instalacją wszelkich MMORPG i gier przeglądarkowych (nie chodzi mi o gry z Flasha, w które grało się na stronach typu Gry.pl, Giercownia, czy Wyspa Gier) na Windowsie XP, ale jak na razie jedyna gra online, którą udało mi się jakoś uruchomić na XPku to Plemiona. Chętnie odpaliłbym takie gry jak Metin2, Tibia czy Margonem, bo z tego co mi wiadomo, to te wszystkie trzy gry wymagają co najmniej Siódemki do działania.
W zasadzie ja się znam tylko na wowie i l2. I w obu przypadkach jeżeli chcesz grać na starym komputerze poniżej Windowsa 7 - musisz grać na prywatnych serwerach. Wow porzucił XPka od dodatku Legion. L2 porzuciło XP dużo wcześniej, bo jakoś w 2014 - wraz z zakończeniem wsparcia dla tego systemu.

Jednakże kto gra na oficjalnym serwerze w okresie, kiedy Blizzard został dawno zabity przez Activision a Lineage II zostało dwukrotnie zamordowane przez samego twórce? 8-) Szczególnie sprawa się tyczy Lineage 2, bo ta gra jest obecnie niegrywalnym gniotem. Nie wiem, jak z Metinem 2, ale również słyszałem, że nikt nie gra praktycznie na oficjalnych serwerach prowadzonych przez Gameforge.

Słowo klucz to prywatne serwery. Wybierasz dodatek np. Lineage II Interlude lub World of Warcraft Wrath of the Lich King (te działają idealnie na XP), szukasz jakiegoś serwera w Google i tyle. Po prostu będzie działać. A dodatkowo będziesz grać na starej i dobrej wersji gry. Jak pójdziesz w starsze wersje L2 (Chronicle 4 w dół) czy Wowa (Vanilla 1.12.2) to nawet uruchomisz je na Windowsie 98, co kiedyś czyniłem i działało to wbrew pozorom - całkiem nieźle. :D

Co do prywatnych serwerów - granie nie jest nielegalne. Odpowiedzialność prawną ponosi hostujący serwer. Nie będę robić jednak o tym filmików, bo staram się unikać tematów ocierających się o szarą strefę. Dlatego też nigdy nie zrobiłem filmiku o Hackintoshu.

Awatar użytkownika
half_dead
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2022, 14:45

Re: Instalacja Lineage II i World of Warcraft na Windows XP

Post autor: half_dead » 24 sty 2022, 22:19

Jeszcze raz dzięki za pomoc i odpowiedź. Spróbuję coś tam wykombinować na swoim komputerze. Najwyżej, jak to nic nie da, to trudno, po prostu ogarnę na swoim Dellu Windowsa 7 i tam będę próbował ogarniać Metina i inne tego typu gierki. Nigdy wcześniej nie miałem okazji grać w WoWa, więc myślę, że może to być bardzo ciekawe doświadczenie (a na XPku to tym bardziej). 😎
Why are we still here? Just to suffer?

ODPOWIEDZ