Gry na totalne złomy z XP- propozycje

W tym miejscu możemy porozmawiać o konsolach oraz o grach - niezależnie czy komputerowe, czy też konsolowe.
Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: xp234 » 12 sie 2022, 23:49

(post nieaktualny)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2022, 18:57 przez xp234, łącznie zmieniany 2 razy.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 82
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: Kuba83 » 13 sie 2022, 01:32

xp234 pisze:
12 sie 2022, 23:49
Kuba83 pisze:
11 sie 2022, 23:22
Pasja odżyła dopiero w październiku 2021 i wybaczcie ale dużo nie wiem, nie rozumiem za bardzo rejestru Windows czy wiersza poleceń DOS-a, nie potrafię grać na klawiaturze , szybko pisać też nie potrafię(to zniechęca mnie do programowania, nawet Arduino szybko obrzydło).
Wkurzają mnie wynalazki typu Discord czy Instagram, wychowałem się "offline" :lol: , raczej po krzakach łaziłem, tłukłem stare świetlówki, miałem życie typowe dla pokolenia PRL-u i stanu wojennego.
Tak więc nie ignorujcie mnie na forum, mam więcej wiedzy na temat hardware niż software, monitor CRT czy zasilacz AT prędzej naprawię niż opanuję Fortnite, które młodszym idzie jak po maśle.
Może dla wielu ludzi na tym forum jestem zacofany i "100 lat za Murzynami" ale to były inne czasy, czasy, kiedy wielu z userów było niemowlętami, małymi dziećmi lub byli "w planach" :lol:
Niektórzy z moich rówieśników jest już dziadkami, raczej to takie "patusy", dzieci w "wpadek".
Sporo dziewczyn w moich stronach, na Kociewiu , źle skończyło, były "kluby", potem do Trójmiasta i Skandynawii je wywożono jako prostytutki, dużo zginęło.
Dużo rówieśników już nie żyje, popularny w latach 90-tych klej Butapren swoje żniwo zebrał, zginęli w bójkach, porachunkach lumpów i wypadkach drogowych po pijaku.
Wychowałeś się w Europie, w czasach dobrobytu.....ja niestety w czasach PRL-u i "Solidarności", okropnej nędzy.
Ja Rejestr z Windowsa rozumiem na zasadzie "wiem jak dodać jakąś wartość" podstawowe komendy z DOS'a ogarniam, chociaż kiedyś to też dla mnie była czarna magia. :lol:
Mam 22 lata a pierwszy komputer jakiego ja używałem (w 2008 roku) to był jakiś składak z P2 300MHz, 64MB RAM'u i Windowsem ME, sypało się to non stop ale zawsze na czymś dało się pograć w The Sims 1 i pogrzebać w systemie. :lol: (nie mam go, padło coś z portem grafiki bo nie było obrazu, a grafika była sprawna bo w kolejnym komputerze z P3 500Mhz i 256MB RAM'u (tam już miałem XP) działała poprawnie, w sumie to tamten komputer był nawet stabilniejszy niż mój kolejny wynalazek z którym się męczyłem od 2011 do 2015, z athlonem xp, 512MB RAM'u i tyloma dyskami że nie zliczę ich nawet. :roll:
Główny problem z nim był taki że z nie wiadomego powodu non stop tam padał losowo system, nawet świeżo wgrany potrafił paść.
Nie mam pojęcia o co tam chodziło i już się nie dowiem, bo sprzedałem go na olx za grosze, nie mam miejsca na trzymanie stacjonarek w pokoju (nawet nie mam monitora, sprzedałem go wraz z Optiplexem 760 używanym poprzednio), dlatego znalazłem dość tanio sprawną Toshibę 500CS z epoki Windowsa 95 (50zł z allegro).
Trochę się rozpisałem :shock:
Witam!
Ja mam miejsca, że ho, ho :lol: :lol:
Kupiłem dziś(nad ranem, po wielu zakażeniach Covid-19 mam bezsenność, nie miałem objawów choroby a jednak :evil: ), stare pudło z ECS-em L7VTA2, GF 4 MX440 64MB, 1GB RAM, 40GB HDD, dwa napędy i flop, dźwiękówka Vortex 1 :shock: i fajna, biała obudowa "big tower".
Pewnie we wtorek będzie u mnie, niestety zasilacz MEGABAJT :evil: , toteż kupiony został Chieftec 450W z mocnymi liniami 5V i 3,3V, po około 30A. Po starym syfie nic nie wiadomo....lepiej w Lotto grać niż liczyć, że taki parszywiec będzie poprawnie działał i nie spali kompa :!:
Nie wiem czy nie będę musiał regenerować(kondensatory) płyty głównej ale na zdjęciach wygląda OK, tak więc iskierka nadziei się tli :lol: , komp jest sprawny technicznie i raczej to "biurowiec", ten GF 4 wstawiony bo Athlon XP nie ma iGPU a ktoś pewnie nie miał innej karty, to wstawił byle co z szuflady, dźwiękówka też muzealna ale i rzadko spotykana.
Ale żebyś nie myślał, że tylko stacjonarki zbieram i przemysłówki....mam dwa laptopy: ThinkPad R40e i rzadki i w pełni sprawny, z flopem :shock: , COMPAQ Armada 1500c z końca lat 90-tych(ciekawy, bo ma ESS AudioDrive na....magistrali ISA, pod gry DOS best ever :lol: ).
Ta kolekcja się rozrasta, ojciec pluje i się wkurza ale ja się NIE ZATRZYMAM(kiedyś śmieci a dziś kilkaset złotych za grata na Socket 7, których z 15 lat temu były pełne śmietniki a z firm wyrzucano to w hurtowych ilościach), niestety tego coraz mnie jest, nic nie jest wieczne a dla ludzi to śmieci....prym w niszczeniu tego wiodło moje pokolenie(bo złomy i "nie pójdzie na tym Crysis").
Muszę ogarnąć organizację tej kolekcji ale na razie się nie da....trudno mi znosić upał, tak z 18-23 stopni Celsjusza albo i mniej by mi pasowało, umysł zryty i wiadro kawy na dzień wypite.
Na Allegro już kończy się "tanio" i "super okazje", niestety tutaj raczej OLX jest lepszym pomysłem i giełdy- ja mieszkam tak na styku kujawsko- pomorskiego i pomorskiego, przy DK nr 91, do Grudziądza mam 6km przez Wisłę ale tam to szkoda zachodu bo szajsu pełno a ceny wysokie.
Pruszcz Gdański ma fajną giełdę i co miesiąc tam jestem, nie zawsze kompy, często lampowe radia(które zbieram, naprawiam i odnawiam) albo magnetowidy VHS czy inny sprzęt z mojego dzieciństwa.
Ale do Mercedesa W211 kombi trudno wiele załadować.....chyba, że upchać ale wtedy będzie wszystko zniszczone.
Myślałem, żeby postawić tak na biurku dwa monitory: CRT i LCD, klawiatury PS/2 i USB i takie też myszki(a myszek i nowych klawiatur na PS/2 mam pełno), zaś pudła pod stołem i podłączać wedle życzenia.
Ale to w poźniejszym czasie, bo teraz będą u mnie instalować pompę ciepła(fotowoltaika już jest), co za tym idzie trzeba wywalić wszystkie zawory przy grzejnikach i zamontować termostaty.....nie widzi mi się robienie demolki dwa razy i jeszcze coś się rozwali :evil:
Teraz to już na poważnie ale za tydzień kupuję długie biurko, zrobi się nadstawkę z płyt ze starych mebli, poszukam po targach retro gadżetów z lat 1995-2007 i będzie "jazda bez trzymanki" :lol:
Problem zaśmiecenia i zawalenia pokoju jest tym większy, że mam w nim warsztat elektryczno-elektroniczny, całe pudła przedpotopowych półprzewodników, lutownice, stacje rozlutownicze, oscyloskop, różne generatory, zasilacze, mierniki i całą masę narzędzi(w końcu dopiero pandemia pozwoliła mi spełnić marzenie życia, to co kochałem najbardziej). Tak więc widząc pijaczka z 15-sto letnim, zasyfionym TV LCD z zepsutym zasilaczem nie jestem bynajmniej zbyt szczęśliwy, bo się syf robi, mam miotłę, szufelkę i kubeł 10L stale w pogotowiu a izopropanol kupuję hurtowo, po 5L, cynę ołowiową też całymi rolkami kupuję(bezołowiowego syfu ja jeszcze nie miałem w łapach i mieć nie chcę.....jak nie będzie, to można z Ukrainy czy Białorusi sprowadzić, zresztą nie ma zakazu produkcji tego do naprawy sprzętu profesjonalnego, wojskowego i medycznego).
Ja jestem dopiero 40-latkiem a mam już doświadczenie życiowe godne 65-cio latka, moje życie nie było usłane różami
,choć nędzy nie zaznałem, mam nowy dom bez długów, mam łąki i las, czyste tereny, ze sporym wpływem Bałtyku i lasów.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: xp234 » 13 sie 2022, 16:26

Żeby skończyć ten offtop i żeby jednocześnie było tu coś pożytecznego to ja mogę z gier zaproponować (testowane lata temu na Eee PC 1005PXD z Atomem N455, 2GB RAM'u, grafiką Intel GMA3150 i Windows 7 ale na XP nie powinno być problemu, postów z odpowiedziami nie można usuwać ale dopiszę coś od siebie do listy):
Need for Speed Hot Pursuit 2, Need for Speed Porsche 2000, Need for Speed High Stakes, HalfLife 1, GTA 3, GTA Vice City, The Sims 1, The Sims 2, Quake II, Quake III Arena/OpenArena, Rally Championship 2000, Colin McRae Rally 2.0, Unreal Tournament 99.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2022, 18:44 przez xp234, łącznie zmieniany 6 razy.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
KasztanRóżowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 sie 2021, 08:49
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: KasztanRóżowy » 13 sie 2022, 18:00

Przestańcie gadać o życiu i innych sprawach bo to jest kanał o grach na XPka. Idźcie se na inne kanały o tym porozmawiać, bo się tu śmietnik zrobił. I te posty na inne kanały powrzucajcie a tutaj pokasujcie.

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 82
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: Kuba83 » 13 sie 2022, 22:54

xp234 pisze:
13 sie 2022, 16:26
Żeby skończyć ten offtop i żeby jednocześnie było tu coś pożytecznego to ja mogę z gier zaproponować (testowane lata temu na Eee PC 1005PXD z Atomem N455, 2GB RAM'u, grafiką Intel GMA3150 i Windows 7 ale na XP nie powinno być problemu, postów z odpowiedziami nie można usuwać ale dopiszę coś od siebie do listy):
Need for Speed Hot Pursuit 2, Need for Speed Porsche 2000, Need for Speed High Stakes, HalfLife 1, GTA 3, GTA Vice City, The Sims 1, The Sims 2, Quake II, Quake III Arena/OpenArena, Rally Championship 2000, Colin McRae Rally 2.0, Unreal Tournament 99.
Witam!
Najpierw przydałoby się trochę "pozamiatać" ten offtopic :lol:
Intel GMA3150 to zupełnie inny i nowszy układ iGPU niż Intel Graphics Extreme 2(mam wersję mobilną i zwykłą) czy też staruszek Radeon IGP330M.
Odpaliłem na tym "kasowym" złomie S.W.A.T 3 i w 800x600 pikseli i średnich detalach działa.
Na tym samym komputerze jest problem z Ouake II, które ma problem z ruszeniem, jest kilka sekund pokaz slajdów, po czy już 50-60 FPS, Ouake III Arena działa OK.
Unreal mało wiele, NFS II odpalałem i niestety system za nowy, nowsze wersje to nie na szrotach(mam lepszy PC z XP i C2D E8400).
Simsów nie sprawdzałem, przez upał i nerwowe życie nie mam głowy by układać wirtualne rodziny(najpierw swoje życie trzeba ułożyć :evil: )
Colin McRae Rally 2.0 to jeden z tytułów, które "sypią się" pod systemami z rodziny NT, na Windows 98SE chodzi normalnie, nie wiem co jest.
Half-Life i GTA nie ściągałem, bo piraty są takie sobie a kupić płytę to nie tak łatwo w moich stronach.
Dużo(jak nie wszystkie) gier ma zabezpieczenie antypirackie i Daemon Tools nie zatrybi, trzeba napęd DVD-RW na USB podłączyć a ten mój LG to działa jak mu się podoba :evil: , niestety na chwilę obecną nie chce mi się wyciągać przejściówek na USB i zawalać biurka stacjonarną nagrywarką DVD-RW 5,25".
Kolejnego napędu- śmiecia nie widzi mi się kupować, bo one wszystkie są tak samo badziewne.
Inna sprawa: przemysłowy komputer ma 1GB RAM, laptop ma 512MB RAM.....to nie 2GB
A jak coś chodzi pod Windows 7, to chodzi i pod Windows 10/11, to już nie jest retro....ma być stricte pod Windows 2000/XP, jak jest pod Windows 9x/Me też można dorzucić....ALE NIE WSPÓŁCZESNE GRY Z DRM-ami :evil:
Dosbox średnio mnie bawi, bo mam i Windows 98SE i FreeDOS....po cholerę wyważać otwarte drzwi, jak mam na starych PC instalować emulatory, to już nie jest zabawa, tylko partyzantka, bo taki emulator chodzi byle jak na starym sprzęcie.
Jeszcze jest taka sprawa, że Windows XP SP3 już jest tak spier...., że ma problem z grami, które działały na Windows 2000 Professional lub XP SP1 lub "gołym" XP.
Jeszcze nie za bardzo chce mi się chomikować piracki szmelc i ripy gier na dyskach.....toteż zasada "nie działa- usuwam", gdyby były giełdy oryginalnych, pudełkowych wydań, to czasem bym sobie kupił, DRM-y i Steam się już mi "przejadły", cracków nie lubię(antywirusy wykrywają te patche jako trojany).

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: SpartaRemixer » 14 sie 2022, 17:30

KasztanRóżowy pisze:
13 sie 2022, 18:00
Przestańcie gadać o życiu i innych sprawach bo to jest kanał o grach na XPka. Idźcie se na inne kanały o tym porozmawiać, bo się tu śmietnik zrobił. I te posty na inne kanały powrzucajcie a tutaj pokasujcie.
Proszę się nie czepiać. Troszkę tzw. "Tangentów" nikomu zaszkodzi, zwłaszcza że nie trwają one na kilka stron, także tym bardziej nie rozumiem tego buntu. Tak jakby zawsze mogą się one gdzie indziej (W innym temacie np.) przydarzyć, więc... ;)

Ja może dopiszę jeszcze tutaj jeszcze takie gierki do listy:
- Colin McRae Rally 2.0 (Nowsze typu 3, 04 czy 2005 można, ale do nich trzeba już nieco mocniejszego sprzętu.)
- Call of Duty 1, a potem do lepszych maszyn z XP polecam od dwójki do maks. World at War, czyli piątej części.
- Indiana Jones and the Emperor's Tomb
- The Settlers - Dziedzictwo Królów (Niby słaba część Settlersów, ale ja ją i tak lubię.)

I na razie to tyle, jak mi się przypomni to napiszę w innym poście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

ODPOWIEDZ