Gry na stary komputer

W tym miejscu możemy porozmawiać o konsolach oraz o grach - niezależnie czy komputerowe, czy też konsolowe.
Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Gry na stary komputer

Post autor: GamingMichuXP » 30 maja 2018, 15:44

Witam. Jakie polecacie gry na stary komputer?

Procesor: Genuine Intel 1.66GHz
RAM: 2GB
Karta graficzna: ATI Radeon X1400
System operacyjny: Windows 7 32-Bit

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Gry na stary komputer

Post autor: Piteusz » 31 maja 2018, 09:23

Zakładając, że chcesz coś, co nie jest CS-GO, Lolem i innymi takimi, to polecę Ci:

FPS: Dowolna część Unreal Tournament (w skrócie UT). Pierwsza część nie ma podtytułu, ale będę się do niej zwracał UT99. UT99 oraz UT 2004 posiada najwięcej modów i mapek, chociaż UT 2004 posiada praktycznie nieistniejącą społeczność sieciową. Za to UT99 posiada ogrom serwerów i możesz spokojnie sobie pograć :D. Możesz ewentualnie spróbować też UT3, ale obawiam się, iż może być on zbyt wymagający na ten komp.

RPG i MMORPG: Neverwinter Nights 1 i 2, Icewind Dale 1 i 2, Fallout 1, 2 i 3, Baldur's Gate 1, 2, Diablo 1, 2. Z mmo: Lineage 2, Metin2, World of Warcraft, Tree of Savior

Strategie: Bo wtedy jeszcze istniały. Oczywiście Starcraft, Warcraft 3 (Warcraft 2 też jest fajny), Age of Empires 1,2,3, BLACK & WHITE.

Zręcznościowe: Tomb Raider Legend, Rayman 2 i 3, Soul Reaver 1,2, Legacy of Kain - Defiance

Inne: Seria Touhou. Dowolna część. Może jeszcze OSU, jak lubisz gry rytmiczne, ale ja sam w to nie gram. Wolę Touhou.

No i tyle z porad :D. Nie wiem, jakie masz gusta, dlatego przedstawiłem Ci wszystko randomowo. Większość pewnie znasz, aczkolwiek jak jakiejś nie znasz i wydaje Ci sie być ciekawa - napisz, to conieco Ci o niej opowiem.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 90
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Re: Gry na stary komputer

Post autor: Robson » 31 maja 2018, 12:00

Mam komputer z BARDZO podobną specyfikacją. Pamiętam, że jak miałem na nim jeszcze XP'eka (obecnie mam Debiana z MATE'tem) to gry z tego systemu chodziły na nim całkiem okej. Ogólnie to gry tak do 2008 roku powinny działać dobrze. Taki np. Flatout 2 (ta ścigałka) działała na niskich detalach całkiem spoko. Oczywyście wszelkie gry dosowe (przez Dosbox'ksa oczywiście) będą śmigać bez problemu. Jeżeli lubisz gry z konsol retro to emulatory Nes, Snes, Mega Drive, ..., aż po Nintendo 64 będą działać również dobrze. Gry na Segę Saturn, Dreamcasta, Gamecube'a i Wii już nie uruchomisz niestety :( . To tyle jeżeli chodzi o moje spostrzeżenie. Pamiętaj w razie czego odpal fullscreena i rozdziałke 800x600 i będzie git :D Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Gry na stary komputer

Post autor: Trocisz » 02 cze 2018, 14:41

Powiem tak. Mam podobny w charakterystyce komputer i stwierdzam że gry nawet do 2010 odpalą a nawet i dalej ale to już jazda na minimalnych. Indyki też powinny ci odpalić.
Pozdrawiam ;)

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Gry na stary komputer

Post autor: Ardon » 04 cze 2018, 22:30

Mam inny sprzęt że celeron 1,8 GHz 2 GB ramu i Windows 7 32-bit karta zintegrowana 128 mb vram

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Gry na stary komputer

Post autor: GamingMichuXP » 23 cze 2018, 16:27

Ardon a jakieś gry ci tam chodzą?

Erwto

Re: Gry na stary komputer

Post autor: Erwto » 23 cze 2018, 22:34

Ja polecam od siebie:
Rally Championship 2000
Colin McRae Rally 1/2/3
Rally Championship Xtreme
Diablo II
Midtown Madness 2
Lego Racers
Carmagedon 2
International Rally Championship
Network Q RAC Rally Championship
Claw
Różowa Pantera Po Skarb Się Wybiera
Worms World Party
Twierdza Krzyżowiec
Heroes III
GTA 3/VC/SA
Dobra chyba tyle wystarczy i to co napisał Piteusz też polecam szczególnie Warcraft 2.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Gry na stary komputer

Post autor: Piteusz » 24 cze 2018, 07:48

Erwto pisze:
23 cze 2018, 22:34
Ja polecam od siebie:
Rally Championship 2000
Colin McRae Rally 1/2/3
Rally Championship Xtreme
Diablo II
Midtown Madness 2
Lego Racers
Carmagedon 2
International Rally Championship
Network Q RAC Rally Championship
Claw
Różowa Pantera Po Skarb Się Wybiera
Worms World Party
Twierdza Krzyżowiec
Heroes III
GTA 3/VC/SA
Dobra chyba tyle wystarczy i to co napisał Piteusz też polecam szczególnie Warcraft 2.
Erwto tutaj rzucił porządniej :D. Powiedział czegoś, co ja pominąłem - Wormsy i Heroes. Jeżeli chodzi o "hirołsy" to ja też polecam bardzo trzecią część - no po prostu jest najlepsza. Natomiast Wormsy - polecam spróbować Armageddon. Są to obecnie wspierane Wormsy przez wydawce, dostały kupę patchy, oficjalną obsługę modów, online jest nadal aktywny, dostały oficjalny HD patch - po prostu Armageddon jest nadal wspierany - Worms World Party niestety nie :{

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Gry na stary komputer

Post autor: GamingMichuXP » 24 cze 2018, 08:52

Dość sporo jest tych tytułów, ale coś spróbuję. Ale Rally Championship Xtreme odpada. Miałem go z oryginalnej płyty ale po uruchomieniu i załadowaniu trasy wywala mnie do systemu.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2018, 10:41 przez GamingMichuXP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Gry na stary komputer

Post autor: GamingMichuXP » 24 cze 2018, 08:58

Piteusz, właśnie mi poleciłeś dowolną część UT. Na necie znalazłem Ut z 99r. Gra nawet bardzo fajna. Ja sam nie lubię takich gier. Ale warto coś tam pobpróbować :)

ODPOWIEDZ