Wasze odkrycia muzyczne

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 149
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: lugiuno » 22 lip 2019, 09:54

https://www.youtube.com/watch?v=V5xFcp89gh8

temat jest chyba self-explanatory

pokazujecie cool stuff for cool kids, który odkryliście niedawno

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: Trocisz » 02 sie 2019, 21:45

Hm
Nie jestem pewien czy pasuje to pod temat postu ale odkryłem niedawno (nieznany mi :>) tzw. "dark synthwave"
https://www.youtube.com/watch?v=E-b4QXa0fPY
A podłożenie materiałów historycznych z kronik moim zdaniem potęguje tą muzykę :D

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 149
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: lugiuno » 03 sie 2019, 02:11

Trocisz pisze:
02 sie 2019, 21:45
Hm
Nie jestem pewien czy pasuje to pod temat postu ale odkryłem niedawno (nieznany mi :>) tzw. "dark synthwave"
https://www.youtube.com/watch?v=E-b4QXa0fPY
A podłożenie materiałów historycznych z kronik moim zdaniem potęguje tą muzykę :D
no pasi w sumie

https://www.youtube.com/watch?v=TSMgjBbmjWk

może nie odkrycie, ale zauważyłem jak doceniam dooma

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 149
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: lugiuno » 06 sie 2019, 11:15

https://www.youtube.com/watch?v=sFBMIra45lU

boards of canada usiądź mi na mordzie

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: ClubRocker » 06 sie 2019, 19:43

https://www.youtube.com/watch?v=zAkSBdKDwuc

przesłuchując Antyradio puścili to raz i mocno wpadło mi w ucho
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: Piteusz » 07 sie 2019, 19:01

Ja ostatnio też coś odkryłem. Tzn. odkrycie nie jest to ogromne, bo przez ponad 12 lat już to znałem. Problem był taki, że się przed tym wzbraniałem rękami i nogami. A tu wtem bum i to nagle polubiłem.

Najbliższe mi weeby (patrz post wyżej na przykładowego bliskiego mi weeba) lubiły Vocaloidy. Tak długo przy mnie w to grały, puszczały, gadały o tym, że po prostu coś we mnie ruszyło w jednym momencie i to polubiłem. Jak to się stało?

Chciałem moim siostrzenicom - fankom Vocaloidów zrobić przyjemność. Kupiłem więc na PS4 najnowszą i najbardziej wypasioną wersję "Project Diva" z dużym pakietem utworów. Na początku nie podobało mi się to zbytnio. Potem podchodziłem obojętnie, gdyż znałem utwory. Siostrzenica nie grała niektórych utworów bo... nie wiem. Może jej się nie podobały. Tydzień temu przyjechał do mnie ClubRocker i chciał też pograć. Puścił utwór "Iroha - Moon". Brzmienie tego utworu było jak żywcem wyciągnięte z lat 90tych. Spodobało mi się. Usłyszałem kombinację elektroniki z vocaloidami. Rock kompletnie nie pasuje. Pop z założenia jest ble. Ale elektronika? Mmmm... Brzmi bardzo mlem.

Poprosiłem o więcej. Dostałem więcej. Teraz powoli ogarniam, co, gdzie i jak. Chociaż na co dzień od dawna słucham Progresywnego, nudziarskiego Rocka, artystycznej elektroniki, magicznego shoegaze - taki obrót sprawy... jest dziwny. Ale trzeba być otwartym na wszelkie gatunki. Cieszy mnie to, że znów mogę się poczuć jak noobek, a nie jak dziadek :3

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 149
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: lugiuno » 09 sie 2019, 14:34


Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 149
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: lugiuno » 09 sie 2019, 22:37


ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: ClubRocker » 31 sie 2019, 00:28

lugiuno pisze:
09 sie 2019, 22:37
https://www.youtube.com/watch?v=IwD58eM1b8k
BASSE HÖHEN BASSE HÖHEN
ciekawa klawiatura :D

btw.

https://www.youtube.com/watch?v=UbWDsEzMaAw - FEMM - Do It Again feat. LIZ
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 149
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasze odkrycia muzyczne

Post autor: lugiuno » 02 wrz 2019, 13:05

Spierdon 29lvl here tutaj, właściciel małego studia muzycznego na obrzeżach Warszawy. Biznes rodzinny, fucha po ojcu, jednakże nie mogę narzekać, gdyż lubię tę robotę. Niestety od lat kilku w biznesie jest coraz ciężej i nie mam pojęcia dlaczego. Wiem jednak jedno - ja i mój portfel nie zapomnimy przebiegu wydarzeń pewnego wiosennego dnia z 2009 roku.
Siedziałem w studiu tak jak zwykle, testując sprawność swojego sprzętu i ton wątpliwej jakości kabli Made In China. Kurwa, mówię wam, te jebane grube czarne skurwysyny kiedyś mnie wykończą. Niby kilka centymetrów średnicy, a i tak się zaplączą czy połamią w środku. Ale do rzeczy - dostałem telefon od jakiegoś młodego gnojka, na ucho tak z 17 lat, mówi, że chce z kumplami nagrać kilka kawałków w ramach mixtape'a dla koleżanki na urodziny. Mówię no im jacha wbijajcie, studio dzisiaj wolne calutki dzień. Na to on że hehehe no oki to wpadniemy za trzy godzinki. Cieszyłem się jak pojebany, bo od dwóch dni nie miałem żadnego klienta. Odłożyłem słuchawkę od stacjonarnego. Wtedy właśnie zdarzyło się coś kompletnie niespodziewanego. Idealnie w momencie położenia jej usłyszałem pukanie do drzwi. Pewien dziwnie znajomy niski głos zapytał zza drzwi:
Otwarte? Jest tam kto?
Podbiegłem więc aby przywitać niespodziewanego gościa i dowiedzieć się, skąd do cholery wydaje się on tak dziwnie bliski. Otworzyłem drzwi. Z promieni oślepiającego światła wyłoniła mi się wysoka, potężnie zbudowana sylwetka w okularach przeciwsłonecznych, cierpiąca na absolutny brak włosów. TO BYŁ ON!…
Tak! To był on! Przez moje skromne, niemalże amatorskie progi przeszedł artysta wielu pokoleń, ikona polskiej popkulury - STACHURSKY!
Pytam go więc, czemu zawdzięczam wizytę tak znanej osobowości w moim studiu. A on do mnie, że spierdolił reszcie grupy bo chce nagrać kilka tanecznych kawałków solo a oni mieli o to srogi ból dupy, bo w końcu inny podział pieniążkami - sprawa typowa dla komercyjnych zespołów. Cała jego historia delikatnie mnie zdziwiła, ale klient nasz pan. Zaprowadziłem go do wyizolowanej sali nagraniowej. Gwiazdor zasiadł przy mikrofonie i dał znak, że mogę już nagrywać. Upewniając się, że poziomy głośności są w normie, kliknąłem duży, stereotypowy wręcz przycisk RECORD. Oczekiwałem, że zacznie śpiewać swoje miłosne ballady od razu, on jednak wyciągnął jakieś małe płaskie pudełeczko i kartkę. „Taki poważny muzyk a z kartki śpiewa?” - pomyślałem, jednak srogo się myliłem. W pudełeczku znajdował się jakiś biały proszek. Kartka zaś została zwinięta w rulonik i posłużyła jako narzędzie do wciągania owego proszku. Moje zdziwienie sięgnęło apogeum, a przynajmniej tak w tamtym momencie uważałem. Jestem jednak świadomy tego, że artyści wiele rzeczy robią pod wpływem, więc przymknąłem na to oko i kontynuowałem oczekiwanie na partię wokalną. Widziałem, jak mój dawny idol otworzył usta i zaczął śpiewać:
KURWAAAA!
Momentalnie podskoczyłem z krzesła przy moim mikserze. Zamurowało mnie. Czas zatrzymał się, a ja patrzyłem jak na idiotę. Jaki był powód tak srogiego i tłusto brzmiącego zamiennika przecinka w naszym ojczystym języku? Myślałem, że coś go zirytowało, jednak chwilę potem stało się dla mnie jasne, że to jednak tekst piosenki…
JAZDAAA!
AMOOK!
CHŁOSTA!
Nie wiedziałem kompletnie co się dzieje. Czy on zwariował? Pojebało go do reszty? Co on tam kurwa wciągnął, lek na paradontozę? Nagle skurwysyn zaczął się telepać, upadł na ziemię i dostał ataku przypominającego padaczkę. Rzuciłem swoje studyjne słuchawki w kąt i pobiegłem do sali. Trzymam go za ramiona widząc pianę pojawiającą się na jego ustach. „Jaceeek! Wszystko w porządku!?? Jaaaceeek!” On jednak otworzył oczy, ostatkami sił złapał mikrofon i zaczął śpiewać dalej:
I DOSKO SIĘ CZUJĘ
I WSZYSTKO KAPUJĘ
I NA LEKKIEJ FAZIE
WCIĄŻ TRYBIĘ I JARZĘ!
Chciałem podać mu wody, którą przygotowuję w szklankach dla wokalistów w celu oczyszczenia gardła przed wykonywaniem partii wokalnych, jednak nie było takowej nigdzie w pobliżu, gdyż jak już wspomniałem klientów jak na lekarstwo. Miałem przy sobie jednak trochę Coli Original z biedro. „Jacek? Chcesz kolę?”
O JA CIĘ PINDOLĘ
Spanikowałem, zalany zimnym potem. Puściły mi nerwy i krzyknąłem - „Kurwa Jacek pij tę kolę!” On jednak odpierdał bonanzę dalej:
A JA CHCE NERWOSOOOL!
Były to jego ostatnie słowa przed zapadnięciem w krótki, aczkolwiek głęboki sen. Nie wiem co działo się ze mną przez kolejne piętnaście minut. Wiem natomiast, że zdążył w tym czasie obudzić się i wstać. Rzucił mi z portfela pięć tysięcy i mówi, żebym mu ten wokal wypalił na płytkę.
”Kurwa Jacek, prawie umarłeś, jakie ty wokale chcesz?”
”Nagrywaj nie pierdol”
Wypaliłem mu więc płytkę z jękami niczym z otchłani piekieł. Uśmiechnął się, podziękował i wyszedł, mówiąc „Jam jest Czterysta Czterdzieści… i Cztery.”. A ja przez dwie kolejne godziny próbowałem zrozumieć, co właściwie się stało. Tych młodych od mixtape’a nie wpuściłem. Bałem się otwierać drzwi do studia przez kolejny tydzień. Tak było.



żadne odkrycie, ale stachursky i tak wyprzedza polską scenę muzyczną o przynajmniej dekadę, więc chyba się zalicza

https://www.youtube.com/watch?v=TU7V5_Jy-RI

ODPOWIEDZ