Filmy i Seriale

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Filmy i Seriale

Post autor: Altair » 21 sie 2023, 19:02

Temat poświęcony dla filmów i seriali, które ostatnio obejrzeliśmy lub po prostu, które zrobiły na nas wrażenie albo polecić do obejrzenia.
Ja ostatnio obejrzałem z filmów:
Synekdocha, Nowy Jork (2008) świetny film o próbie realizacji realistycznego spektaklu teatralnego.
Seriale:
Yellowjackets - coś w stylu Zagubionych, ale z motywami horroru i psychologicznego.
Poza tym polecam mało znany film Baraka z 1992.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Filmy i Seriale

Post autor: Stasieusz » 29 sie 2023, 15:03

Generalnie lubię oglądać „Lombard. Życie pod zastaw” na TV Puls.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Filmy i Seriale

Post autor: shesellsseashells » 29 sie 2023, 20:43

Stasieusz pisze:
29 sie 2023, 15:03
Generalnie lubię oglądać „Lombard. Życie pod zastaw” na TV Puls.
fajny był ale przestałem się tym interesować jakoś pod koniec 2018 bo zaczęła mnie męczyć natura pasożytnicza tego do tego od zawsze średni poziom, takie Trudne Sprawy ale z nieco lepszym postaraniem się, choć i tak jest to mocne zaginanie rzeczywistości jak to na paradokument przystało :lol:

W tym roku planowałem obczaić większą ilość filmów i seriali co sobie nazbierałem, skończyło się na tym, że zrobiłem tylko dwa seriale (i to w styczniu).
Breaking Bad i jego prequel Better Call Saul to bardzo dobre serie, przy których nikt się raczej nudzić nie będzie. Jedyny szkopuł to tematyka seriali bo oba poruszają i eksponują ciężkie, niekiedy groteskowe tematy ale przeplatają się z typowymi "kawałkami życia" i też humorem. BCS jest znacznie lżejszym serialem od BB, ale mimo bycia prequelem to lepiej oglądać to w chronologii takiej jak to zostało wydane, czyli wpierw Breaking Bad a dopiero później Saul. Nie chcę spoilerować niczego, choć i tak przy ich popularności zakładam, że tylko ja odkładałem te serie do aż 2023. Zadbanie o szczegóły takie jak elementy otoczenia, wplatanie różnych smaczków w kwestie czy nawet sam fakt, że kamera nigdy nie jest na statywie i zawsze się rusza sprawiają, że już z samego technicznego punktu widzenia te serie są po prostu przyjemne dla oka. Tak samo efekty specjalne. Nigdy nie odczułem żeby były wymuszone a tym samym są na bardzo wysokim poziomie (choć nie są to jakieś statki kosmiczne CGI gwiezdne wojny i te sprawy ale po prostu wszystko to co jest ciężkie/drogie do stworzenia w rzeczywistości ma tutaj dobre zastosowanie w post produkcji).
Niekiedy da się odczuć zapychacze w odcinkach, czasami silniejsze, czasami mniejsze, ale może to była moja wina, że oglądałem to odcinek za odcinkiem i miałem całą serię z głowy w tydzień czasu.

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Filmy i Seriale

Post autor: Altair » 30 sie 2023, 08:59

shesellsseashells pisze:
29 sie 2023, 20:43
Stasieusz pisze:
29 sie 2023, 15:03
Generalnie lubię oglądać „Lombard. Życie pod zastaw” na TV Puls.
fajny był ale przestałem się tym interesować jakoś pod koniec 2018 bo zaczęła mnie męczyć natura pasożytnicza tego do tego od zawsze średni poziom, takie Trudne Sprawy ale z nieco lepszym postaraniem się, choć i tak jest to mocne zaginanie rzeczywistości jak to na paradokument przystało :lol:

W tym roku planowałem obczaić większą ilość filmów i seriali co sobie nazbierałem, skończyło się na tym, że zrobiłem tylko dwa seriale (i to w styczniu).
Breaking Bad i jego prequel Better Call Saul to bardzo dobre serie, przy których nikt się raczej nudzić nie będzie. Jedyny szkopuł to tematyka seriali bo oba poruszają i eksponują ciężkie, niekiedy groteskowe tematy ale przeplatają się z typowymi "kawałkami życia" i też humorem. BCS jest znacznie lżejszym serialem od BB, ale mimo bycia prequelem to lepiej oglądać to w chronologii takiej jak to zostało wydane, czyli wpierw Breaking Bad a dopiero później Saul. Nie chcę spoilerować niczego, choć i tak przy ich popularności zakładam, że tylko ja odkładałem te serie do aż 2023. Zadbanie o szczegóły takie jak elementy otoczenia, wplatanie różnych smaczków w kwestie czy nawet sam fakt, że kamera nigdy nie jest na statywie i zawsze się rusza sprawiają, że już z samego technicznego punktu widzenia te serie są po prostu przyjemne dla oka. Tak samo efekty specjalne. Nigdy nie odczułem żeby były wymuszone a tym samym są na bardzo wysokim poziomie (choć nie są to jakieś statki kosmiczne CGI gwiezdne wojny i te sprawy ale po prostu wszystko to co jest ciężkie/drogie do stworzenia w rzeczywistości ma tutaj dobre zastosowanie w post produkcji).
Niekiedy da się odczuć zapychacze w odcinkach, czasami silniejsze, czasami mniejsze, ale może to była moja wina, że oglądałem to odcinek za odcinkiem i miałem całą serię z głowy w tydzień czasu.
Bardzo ciekawa wypowiedź. U mnie z serialami, jest generalnie problem, bo średnio za nimi przepadam. Wolę usiąść i obejrzeć 2 godzinny film niż ślęczeć kilka dni nad serialem, który może się świetnie zapowiadać, a zakończenie może zawieść. Miałem tak nie dawno z "Minutą ciszy", która po pierwszym odcinku dawała średnie wrażenia. Od drugiego do piątego było świetnie. Natomiast szósty odcinek mimo, że wiele opinii internetowych zachwalało, według mnie słabo kończy tę historię. Odniosłem wrażenie, jakby serial miał być pierwotnie dłuży lub było przygotowanie pod drugi sezon, który się nie zapowiada.

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Filmy i Seriale

Post autor: Altair » 10 wrz 2023, 07:17

Polecam

:arrow: serial Kroniki Seinfelda, jest na Netflix. Protoplasta między innymi Przyjaciół i innych tego typu. Serial opowiada o komiku Jerrym Seinfeldzie, którego gra Jerry Seinfeld. Generalnie, jest o codziennych sytuacjach z życia w formie komediowej. W dużym stopniu nawiązuje do realnych sytuacji z życia aktorów grających główne role.

Poza tym z innej beczki

:arrow: Trylogia Qatsi, to trzeba zobaczyć, nie da się opisać. Trzeba uważać, bo pierwsza część hula po necie, ale w wersji od tyłu ;)

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Filmy i Seriale

Post autor: Altair » 21 wrz 2023, 17:13

Oglądał ktoś z forumowiczów kiedykolwiek machinimy? Czyli filmy robione na silnikach gier.

ODPOWIEDZ