Obecne telefony są nudne

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Obecne telefony są nudne

Post autor: Piteusz » 14 lip 2018, 13:55

Ja być Piteusz, ja narzekać. Dziś ponarzekam na to, że obecne telefony są bardzo nudne. Wszystkie wyglądają jak kopia HTC M8 lub Iphone 4. Szklany przód, szklany/metalowy przód - klawisze ściszania, wyłącznik, i duży ekran. Praktycznie pod względem hardware i wykonania nie ma dużej różnicy pomiędzy firmami. Gdzie się podziały tamte czasy, kiedy telefony miały różne formy? Co sądzicie o tym? Jakie były kiedyś fajne telefony? Ja zawsze lubiłem clamshelle i telefony z klawiaturą qwerty. Przykładowo Genialnym połączeniem jednego i drugiego jest:
Nokia 6820.
Obrazek
Zarąbisty telefon. Korzystałem jeszcze dłuuugo po czasach świetności tego telefonu :D. Smsy pisało się z niego znakomicie. Poprzez dziwaczny design - był świetnym "rozpoczynaczem rozmowy" :D.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: xp234 » 18 lip 2018, 16:46

Też kiedyś to zauważyłem, a żeby nie było że tylko napisałem taki bezsens, to, zawsze mnie zastanawiało jak się używa takiego czegoś (Nokia 7280).
Obrazek
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 90
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: Robson » 08 wrz 2018, 14:46

No cóż trudno się nie zgodzić z tym faktem. Współcześnie telefony naprawdę niemal niczym się od siebie nie różnią. Wygląda to trochę teraz jak sytuacja ze samochodami :D Najbardziej udowadnia to fakt stosowania przez wielu producentów (poza chyba Samsungiem i Sony) notchy. Po prostu zerznięte z IPhone X. Niektóre notche są jednak mniejsze z uwagi na to, że nic wiele się w nich nie kryje. IPhone X ma dużego notcha, bo rzeczywiście jest tam poukrywane sporo czujników, ale są również producenci, którzy dają bardzo duże notche pomimo tego, że jest w nich sporo niezagospodarowanego miejsca.
Obrazek
A oto przykład pięknego bezczelnego zrzynania.
Napisze krótko. Dożyliśmy czasów gdzie innowacyjności jest zero. Pozdrawiam!

Parkicz
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:16

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: Parkicz » 21 gru 2018, 17:50

Obrazek
Porównaj sobie to
Z tym
Obrazek
Nie dość, że te nowe są "latwopsujne" to jeszcze... Są właśnie nudne
Zawsze, jak miałem te stare telefony, to mnie one... Ciekawiły, co na nich jest, testowałem, co działa itp. W sumie robie to do dziś. A te nowe telefony nic ciekawego nie oferują. Może mają jakiś superowy aparat i dobry procesor, ale... Co mi z tego :p

(edit 21 gru 2018) Zresztą, wszystkie są takie same
Ostatnio zmieniony 26 sty 2019, 20:30 przez Parkicz, łącznie zmieniany 2 razy.
halo, witam, do widzenia

Parkicz
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:16

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: Parkicz » 21 gru 2018, 17:51

Zresztą, wszystkie są takie same
halo, witam, do widzenia

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: Piteusz » 24 gru 2018, 15:48

Nie no, w obecnych telefonach liczy się bardziej "wnętrze" :D. Aczkolwiek obecnie nawet wnętrze może być nudne. Jedyna nadzieja w customo-romowcach, bowiem jedynie oni jakoś powodują, że androidowe oprogramowanie jest inne od wszystkiego :D.

Btw. Panie Parkicz
Parkicz pisze: Zresztą, wszystkie są takie same
Wiem, że jesteś młody starzem i netykieta forumowa Ci obca. Dlatego info - nie pisz posta pod postem, tylko edytuj jeden i dopisz coś do niego. Polecam oznaczyć jakoś np. [edycja 24.12.2018]

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: lugiuno » 10 sie 2019, 01:32

>24 grudnia 2018
oh boi

Trochę jak dla mnie bajdurzenie, że stare telefony = ciekawe, nowe telefony = nudne, ponieważ w dużej mierze ciężko porównywać to co było uważane za ciekawe w 1999, 2009 czy 2019 r.
Myślę, że po prostu działa tutaj głównie nostalgia oraz fakt, że stara technologia stała się mniej powszechna niż ta nowa, przez co stare telefony, które niegdyś były powszechne, dzisiaj stają się bardziej "egzotyczne", dodajmy także fakt, że branża telefonów (szczególnie tych smart) bardzo dojrzała i nikt nie chce się bawić w udziwnianie telefonów na siłę, bo te "ciekawe, dziwne telefony" zazwyczaj albo były nieużywalnym gównem, których nikt w czasach swojej świetności nie chciał, albo kompletnie minęły się z prognozami rynku telefonów i nikt nie kupował, bo były zbyt ryzykowne mimo swojej innowacyjności (patrz: Xperia Play). Obecnie uważam, że telefony są ciekawe nadal. Tylko w inny sposób. Dzisiaj telefon nie musi wyglądać nadzwyczajnie, bo bardziej się ceni funkcjonalność urządzenia aniżeli fancy look. Gdybym spotkał z nokią z późnych lat 90., pewnie sam bym powiedział "ale hipster lol" najwyżej, ponieważ wiem, że taka 5110 czy 3310 jest tak samo ciekawa jak krojenie chleba. Bo szczerze, co jest ciekawego w telefonie, który poza faktem, że wygląda cool jak się go trzyma w rękach i ludzie się dziwią (ciekawe dlaczego), że używasz obsolete telefonu, nie ma praktycznie żadnych właściwości poza czysto utylitarnymi funkcjami (YEAH, MOGĘ SOBIE BUDZIK NASTAWIĆ)?
>a-ale stare telefony były małe
tak, ale głównie to zasługa miniaturyzacji telefonów, która była modna+niegdyś ekran nie pełnił tak ważnej funkcji, jak teraz+telefony obecnie mimo większego zagospodarowania ekranu nie są aż tak ogromne, iphone SE jest wielkości Galaxy S10e, tylko, że SE ma 4", S10e - 5,7", c'mon
>a-ale bateria wytrzymywała eony
bardzo fajnie, tylko, że telefony wówczas nie potrafiły prawie nic, więc co miało tam zżerać energię?
>a-ale były wytrzymalsze i się nie psuły
no bardzo fajnie, ale czy ktoś serio kupuje telefon za 500, 1000 czy 2000+ zł nie kupi tego etui za 50 i szkła hartowanego za 20?+łatwiej jest zrobić klocek 20 mm grubości z plastiku, który się nie rozleci aniżeli unibody telefon, który ma 6-8 mm grubości, zresztą: nie wiem, co wy robicie z tymi telefonami, że wam cały czas wypadają

Używajmy dobrych telefonów, bo życie jest za krótkie, by cały czas rozpamiętywać przeszłość i "kiedyś to było". Oczywiście nie mówię, że wszystko co nowe = lepsze, brak jacka boli nadal (brak wymienialnej baterii czy slotu microSD pominę, bo nie pamiętam, żebym musiał kiedykolwiek wymieniać baterię a telefony mają obecnie na tyle dużo pamięci, że tego nie zawalisz praktycznie niczym, o ile nie strzelasz wyłącznie RAWów, do notcha trzeba się przyzwyczaić, a czasami wychodzi to zacnie, tak jak np. w Mi9 czy OP7), ale dużo rzeczy jak multitasking, USB-C, NFC czy podwójne aparaty które potrafią zastąpić kompaktowy aparat cenię. I choć taki Model M/F czy dobrego keeba na Alpsach SKCM czy starą konsolę (2-5 gen.) czy dobrego klasyka (#zawszegratem) bym przygarnął, to niektóre rzeczy warto imo zostawić w przeszłości.

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: CycuPL » 29 sie 2019, 15:54

Jak dla mnie argument "obecne telefony są nudne" zależy od punktu widzenia.

Oczywiście, jeśli mówimy o wyglądzie telefonów - zgoda, są klepane niemalże na jedno kopyto, z mniejszymi bądź większymi zmianami ale jednak opierają się na identycznym wyglądzie. Pytanie jednak, jakby korzystało się obecnie z takiego telefonu jak np. Nokia 8110? W zasadzie jedyna funkcjonalność takiego telefonu to dzwonienie i SMS-y.
Aby nie było, przykład z życia: używałem przez jakiś czas Nokii 3510i, kiedy główny telefon mi padł na amen i czekałem na możliwość kupna nowego. Jak już kupiłem nowy telefon, z dużą ulgą odszedłem od Nokii.
I nie chodzi tu o powód w stylu "HURRDURR NOKIA SIĘ NIE PODOBA" - po prostu korzystanie z takich telefonów obecnie to czysty masochizm. Bardziej bym je traktował jako awaryjne, kiedy główny telefon zawiedzie, a nie można sobie pozwolić na funkcjonowanie bez telefonu.

Z drugiej strony jednak nie ukrywam, że obecne telefony są poddawane niektórym ograniczeniom, jak np. wspomniany wyżej brak jacka. Mam Xperię Xz3, fabryczna przejściówka USB-C=>jack 3,5 się zgubiła. Zamienniki albo nie działają wcale, albo działają lecz z obniżoną głośnością. Fabryczną przejściówkę zostaje mi więc zamówić na ALLEDROGO...

Ogółem więc reasumując - tak jak na początku pisane, argument o "nudnych obecnych telefonach" zależy od tego, jak kto go widzi. Dla mnie mimo że stare telefony rzeczywiście się wyróżniały wzornictwem, to jednak nie widziałbym ich użytku na dłuższy czas.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: lugiuno » 29 sie 2019, 18:41

CycuPL pisze:
29 sie 2019, 15:54
Jak dla mnie argument "obecne telefony są nudne" zależy od punktu widzenia.

Oczywiście, jeśli mówimy o wyglądzie telefonów - zgoda, są klepane niemalże na jedno kopyto, z mniejszymi bądź większymi zmianami ale jednak opierają się na identycznym wyglądzie. Pytanie jednak, jakby korzystało się obecnie z takiego telefonu jak np. Nokia 8110? W zasadzie jedyna funkcjonalność takiego telefonu to dzwonienie i SMS-y.
Aby nie było, przykład z życia: używałem przez jakiś czas Nokii 3510i, kiedy główny telefon mi padł na amen i czekałem na możliwość kupna nowego. Jak już kupiłem nowy telefon, z dużą ulgą odszedłem od Nokii.
I nie chodzi tu o powód w stylu "HURRDURR NOKIA SIĘ NIE PODOBA" - po prostu korzystanie z takich telefonów obecnie to czysty masochizm. Bardziej bym je traktował jako awaryjne, kiedy główny telefon zawiedzie, a nie można sobie pozwolić na funkcjonowanie bez telefonu.

Z drugiej strony jednak nie ukrywam, że obecne telefony są poddawane niektórym ograniczeniom, jak np. wspomniany wyżej brak jacka. Mam Xperię Xz3, fabryczna przejściówka USB-C=>jack 3,5 się zgubiła. Zamienniki albo nie działają wcale, albo działają lecz z obniżoną głośnością. Fabryczną przejściówkę zostaje mi więc zamówić na ALLEDROGO...

Ogółem więc reasumując - tak jak na początku pisane, argument o "nudnych obecnych telefonach" zależy od tego, jak kto go widzi. Dla mnie mimo że stare telefony rzeczywiście się wyróżniały wzornictwem, to jednak nie widziałbym ich użytku na dłuższy czas.
based

NPol41
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2019, 21:22

Re: Obecne telefony są nudne

Post autor: NPol41 » 30 sie 2019, 00:24

Dawniej producenci kombinowali z kształtem i wyglądem co nie przekładało się zwykle na wygodę użytkowania, dawało jedynie możliwość usłyszenia "łał jaki fajny telefon" i tyle. Owszem były klapki, slidery i telefony z pełną klawiaturą QWERTY w wszystkich kolorach tęczy ale wynikało to z budowy tamtych urządzeń (klawiatura i ekran) obecnie nie ma sensu tworzyć takich "wynalazków" gdyż sam ekran jest wystarczający dla większości konsumentów.

Ale pod tym że obecne telefony są nudne podpisuje się obiema rękami. :D Jakoś wolę stary sprzęt
o prostu korzystanie z takich telefonów obecnie to czysty masochizm
Zależy czego wymagasz od telefonu. Mi funkcja dzwonienia, SMSów i budzika starczy w zupełności. Internet preferuje w PC a poza domem nie jest mi do niczego potrzebny więc używam mojej starej Nokii 3330

ODPOWIEDZ