Debrandowanie Galaxy S7 Edge (Poradnik?)

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Debrandowanie Galaxy S7 Edge (Poradnik?)

Post autor: ClubRocker » 23 paź 2018, 20:46

Nadejszła wiekopomna chwila, w której to mój Samsung Galaxy S7 Edge utracił oficjalnie gwarancję. A co za tym idzie, mogę znów jak za początków szkoły średniej pobawić się w hakera-doktora i poeksperymentować na żywym organizmie :twisted:. W tym wypadku dość ciekawym, bo telefon mimo iż miał premierę ponad 2 lata temu, to i tak swoją wydajnością i możliwościami potrafi zaskakiwać nawet dzisiaj. Telefon mimo iż bardzo porządny, to w moim przypadku cierpi na pewien wkurzający aspekt, a mianowicie Branding operatora (W tym wypadku od Plusa). O ile w przypadku branding-ów konkurencji ta nie wnosi ona praktycznie żadnego "bloatware-u", to cierpi ona na gorszą przypadłość ABSOLUTNEGO BRAKU REGULARNYCH AKTUALIZACJI ZABEZPIECZEŃ ANDROIDA :x (i też paskudnego moim zdaniem ekranu bootowania). Sam ten fakt, jak i po części zbliżająca się wielkimi krokami aktualizacja do Androida 8.0, skłoniła mnie do debrandu tegoż urządzenia.

Ostatnia moja styczność z "eksperymentowaniem" z androidami miała miejsce ponad 2 lata temu (wówczas pacjentką była Sony Xperia SP), więc mam niejako doświadczenie w tych sprawach. Aczkolwiek byłem zaskoczony że tutaj nie jest to tak skomplikowany proces jak mogłem to sobie wyobrazić.

Postanowiłem podzielić się tutaj sposobem jak wykonać poprawny debranding polegający na zmianie systemu z brandu plusa (PLS) na niebrandowany (XEO).

Do wykonania operacji debrandu potrzebujemy:
  • Programu SamFirm w wersji 0.3.6 (Dostępny na stronie xda-developers)
  • Programu Odin w możliwie najnowszej wersji (Dostępnej na oficjalnej stronieStąd)
  • Telefon Samsung Galaxy S7 Edge naładowany na 100%
  • Komputer z dostępem do internetu i sterownikami do telefonu(Najlepiej Laptop lub komputer z zasilaczem UPS)
  • Sprawny Kabel USB (Najlepiej ten dołączony z telefonem)
Gdy mamy te wszystkie rzeczy możemy przystąpić do działania ;)

</s>Zaznaczam że przed wykonaniem jakichkolwiek działań opisanych niżej, wysoce zalecanym jest wykonanie kopii zapasowej najważniejszych danych, jak również wyjęcie kart pamięci i SIM na czas tej operacji. Nie ponoszę również jakiejkolwiek odpowiedzialności za utratę danych, uceglenie czy trwałe uszkodzenie telefonu. <br/>

!!!WSZYSTKIE TE CZYNNOŚCI WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!


1.Wypakowujemy Archiwum z SamFirm'em i uruchamiamy zawarty w nim plik wykonywalny
2.W Polu Model wpisujemy model telefonu (jeśli nie wiemy jaki on jest musimy w telefonie wejść w Ustawienia->Telefon - informacje->Numer modelu), a w polu Region Wpisujemy "XEO" (Jest to oznaczenie telefonów niebrandowanych dla polski). Klikamy na Check Update
3. Po chwili program znajdzie najnowszą paczkę ze systemem. Zaznaczamy opcje "Check CRC32" i "Decrypt automatically" po czym klikamy "Download" i wybieramy gdzie paczka ma zostać pobrana
4.Po pobraniu ukaże się nam archiwum które należy rozpakować. Po rozpakowaniu zastamy takie pliki. Kopiujemy plik zazynający się od "CSC_XEO..." i w nowo skopiowanym pliku zmieniamy rozszerzenie na .rar
6.W tym archiwum znajdziemy plik "HERO2LTE_EUR_OPEN.pit" wypakowujemy go z archiwum
7.Wypakujemy archiwum z Odinem i uruchamiamy zawarty w nim plik wykonywalny
8.Wrzucamy do programu następujące pliki do następujących zakładek:
  • "BL" - plik zacznający się od nazwy "BL_G935..."
  • "AP" - plik zacznający się od nazwy "AP_G935..."
  • "CP" - plik zacznający się od nazwy "CP_G935..."
  • "CSC" - plik zacznający się od nazwy "CSC_XEO_G935..."
9. W zakładce "Options" upewniamy się że pozycje "Auto Reboot", "Re-partition" i "F. Reset Time" są ZAZNACZONE
10. W zakładce pit po zatwierdzeniu ostrzezenia wrzucamy nasz plik z rozszerzeniem .pit
11. Wyłączamy nasz telefon i i uruchamiamy go ze wsciśniętymi przyciskami Volume Down, Home Button i Power Button. Na ekranie telefonu wyświetli się informacja ostrzegawcza że wszelkie zmiany mogą uszkodzić telefon, by kontynuować wciskamy Volume Up. Na ekranie pojawi się napis "Downloading... Do not turn off target"
12. Przechodzimy w Odinie na zakładkę Log i podłączamy nasz telefon. Ostatni log powinien zawierać komunikat "Added!"
13. Wciskamy przycisk Start i od tego momentu NIE DOTYKAMY KOMPUTERA, TELEFONU ANI KABLA! gdyż proces wgrywania nowego romu trwa. Radze też obserwować w tym czasie log.
14. Po kilku minutach ostatni log pokaże informacje "PASS" a telefon automatycznie się wyłączy bądź zrestartuje. Można wówczas odłączyć telefon od komputera i skonfigurować telefon. GRATULACJE! Można się cieszyć nowym niebrandowanym systemem! :D

Mam nadzieje że tym oto sposobem mogłem pomóc chodz jak widać sam proces nie był szczególnie skomplikowany.

Jestem otwarty na wszelkie pytania, które możecie pisać na tym poście.
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Debrandowanie Galaxy S7 Edge (Poradnik?)

Post autor: xp234 » 24 paź 2018, 10:55

Wow, po prostu, szacun za to że chciało ci się to napisać.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Leak
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2018, 10:32

Re: Debrandowanie Galaxy S7 Edge (Poradnik?)

Post autor: Leak » 18 lis 2018, 00:18

Najlepiej Laptop lub komputer z zasilaczem UPS
Nie rozumiem tej czesci - czemu laptop akurat?

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Debrandowanie Galaxy S7 Edge (Poradnik?)

Post autor: xp234 » 18 lis 2018, 11:06

Leak pisze:
18 lis 2018, 00:18
Najlepiej Laptop lub komputer z zasilaczem UPS
Nie rozumiem tej czesci - czemu laptop akurat?
No bo w razie wyłączenia prądu laptop się nie wyłączy, bo jest w nim bateria (a pewnie o to mu chodziło).
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Debrandowanie Galaxy S7 Edge (Poradnik?)

Post autor: Piteusz » 21 lis 2018, 13:15

Bezpieczeństwo ponad wszystko! Ciekaw w sumie jestem - czy podobne rozwiązanie jest możliwe również w innych telefonach? Bo wiem, że np. w LG jest. Ale wyglądało to DUUUUŻO prościej.

ODPOWIEDZ