Wasze niegdyś wymarzone telefony

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: Piteusz » 18 gru 2019, 19:33

Oto nowy temat, gdzie tostujemy nasze wymarzone telefony niegdyś! Ja zaczynam:

Nokia 6610:
Miałem niegdyś telefon Panasonic, co w innym temacie pokazywałem. Jednakże starszy brat i starsza siostra otrzymali te nokie. Były to pierwsze telefony z kolorowym wyświetlaczem i mnie absolutnie oczarowały. Wyglądały jak mój Gameboy Colour, lecz z podświetleniem i do tego dzwoniły! Bardzo mi się podobała ta nokia. Gdy wybierałem swój pierwszy telefon z salonu plusa w 2003 - niestety już jej nie sprzedawali :(. Wybrałem wtedy Siemensa C65.
Obrazek

Nokia 6020:
Umiłowania tego telefonu nie potrafię wytłumaczyć. Po prostu był śliczny. Oprogramowanie było śliczne. Świetnie się na nim pisało i klawiatura była porównywalna do legendarnej 3310 (która moim zdaniem ma najlepszą klawiaturę ze wszystkich nokii... jeżeli mówimy o klawiaturach nie qwerty :3.
Obrazek

Nokia 6230i:
Pierwsza Nokia, która w porównaniu do 6610 była dla mnie widocznym kamieniem milowym. Pierwszy TFT ekran w telefonie, który widziałem, pierwszy tak dobry aparat, pierwsze wideo w telefonie... Chciałem taki telefon! Aczkolwiek otrzymałem Nokię 6300 i w sumie był to lepszy telefon :D.
Obrazek

Sony Ericsson K750i:
Pierwszy Sony Ericsson, który mega mi się podobał. Miałem możliwość go wzięcia, lecz zdecydowalem się na Nokię 6103 i to był bardzo zły wybór - bo chociaż stabilny - to był bardzo słaby, nudny i bez jakichkolwiek możliwości telefon. Sam Sony Ericsson K750i był wspaniały, funkcjonalny i do tego bardzo śliczny. Niesamowicie mi się podobał też wygląd systemu. No po prostu chciałem go jak diabli.
Obrazek

iPhone 3G/3GS:
Pierwszy iPhone, którego bardzo chciałem. I w sumie w 2018 nareszcie go udało mi się zdobyć. Niesamowicie mi się podobało połączenie czarnej, lśniącej klapki z metalową ramką. Ekran był bardzo minimalistyczny i nie posiadał jakichś nieporzebnych sensorów, czy kamerek. Wszystko było ładne, płynne, jak stary interfejs Aqua. Obecnie ten telefon nadal jest używalny, chociaż bez ogromnych poprawek i Jailbrake - nie jesteśmy w stanie np. używać messengera. Do teraz jeden z najbardziej ulubionych telefonów.
Obrazek

Nokia Lumia 920:
Najpiękniejsza Lumia kiedykolwiek stworzona. Sam system to ciekawa odskocznia od Androida i iOSa - i bardzo wcześnie wsiąkłem w ten system. Lecz niestety Lumia 610 i 630 doprowadziła do całkowitego olania przeze mnie tej platformy. No... nie były to zbyt dobre telefony. Ale sama Lumia 920 była bardzo ważnym telefonem w historii.
Obrazek

TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: TechPolIT » 18 gru 2019, 20:09

O ciekawy temat

Podzielę się swoimi wymarzonymi telefonami!
ALe to będą głownie nowsze!

1.Samsung Galaxy A8)2018
Chciałem zawsze mieć Samsunga S8,ale nie lubiałem tego designu
I był idealny dla mnie(biorąc pod uwagę,że miałem jeszcze LG K4 LTE)

2.Iphone 8/X

Kiedyś bardzo chciałem mieć najnowszego Iphone'a(było to w 2018),mimo,że byłem biedny.
Na szczęście szybko to minęło i jestem Team Android!

3.Xiaomi Redmi Note 5

Po Iphonie chciałem mieć Xiaomi Redmi,bo miało w miarę dobrą specyfikację bez tego NOTCHA(2018-długie notche).

4.Samsung Galaxy Note 9
Fajny,ale nudny
(Miałem już Wiko View)

5.Samsung S10
Dobry,ciekawy,innowacyjny

PLUS FLAGOWY
Dlatego go chciałem mieć

6.Xiaomi Mi9
Tańszy od S10
i też flagowy

i dlatego go chciałem

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: lugiuno » 18 gru 2019, 23:13

uhh: nigdy nie miałem zbytnio jakiejś bardzo potrzeby posiadania nowego telefonu tak długo jak mi starczył

chyba pierwszym telefonem, który naprawdę chcę to OnePlus 7 i prawdopodobnie będę go używał tak długo aż nie klęknie.

Orion90
Posty: 57
Rejestracja: 16 kwie 2022, 21:10

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: Orion90 » 17 kwie 2022, 01:06

Ja marzyłem o nokii 3310 Classic. Wtedy gdy po raz pierwszy taki zobaczyłem były wtedy drogie a ja byłem tylko dzieciakiem. Dopiero gdzieś w 2005 roku kupiłem Sagema MY-X10 ale rok później go zgubiłem. Możliwe, że sobie kupię za jakiś czas tą Nokię.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: Piteusz » 17 kwie 2022, 20:51

Orion90 pisze:
17 kwie 2022, 01:06
Ja marzyłem o nokii 3310 Classic. Wtedy gdy po raz pierwszy taki zobaczyłem były wtedy drogie a ja byłem tylko dzieciakiem. Dopiero gdzieś w 2005 roku kupiłem Sagema MY-X10 ale rok później go zgubiłem. Możliwe, że sobie kupię za jakiś czas tą Nokię.
Ale masz na myśli taką czarną 3310 Classic, co była sprzedawana jakoś w 2007 czy taką "Klasyczną", tą tą "Niezniszczalną" taką? :D

To chyba musi być klasyczna, bo była taka Nokia "Classic", ale miała model 3110c (c jak classic).
Załączniki
1fc4ebdf4eceb6dedc6ffbc529d5.jpg
1fc4ebdf4eceb6dedc6ffbc529d5.jpg (137.87 KiB) Przejrzano 9029 razy

Orion90
Posty: 57
Rejestracja: 16 kwie 2022, 21:10

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: Orion90 » 17 kwie 2022, 21:02

O tą niezniszczalną mi chodzi. Granatowa wymienna obudowa, czarno biały ekran z zielonym podświetleniem. Istnieją też Nokie 3330 ale to już szczegół. Po prostu czasami na Allegro były dopiski Classic.
Załączniki
Funny.jpg
Funny.jpg (74.27 KiB) Przejrzano 9027 razy

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: shesellsseashells » 12 maja 2022, 17:32

Chwilowo miałem chęć na Nokię 216 bo wydawała się dosyć multimedialna oraz miała aż dwa aparaty w tym jeden do selfie. niestety po sprawdzeniu specyfikacji czar prysł aż iż że był to po prostu kolejny dumbphone na S30+ z 16MB RAM i 64MB flash. =(
nokia216.jpg
nokia216.jpg (55.1 KiB) Przejrzano 8775 razy
Potem też przyszły mi KaiOSy do głowy ale też są głupotą niestety. Szczerze chyba kupię kolejny dumbphone na 5G jeśli takowy powstanie (raczej tak skoro 5G będzie stosowane do wykonywania połączeń w przyszłości zamiast 2G, choć wtedy będzie już 2030 i mało kto będzie chciał klawiszowca jednak)
tak w ogóle to czemu teraz mało który dumbphone ma kontroler głośności z boku? obecnie w tych Nokiach trzeba byc na pulpicie i tam są szybkie ustawienia w tym blokada ekranu, latarka (która nic nie daje bo to jeden malutki ledzik) i kontrola głośności.

Awatar użytkownika
RetroLaptopy
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:16
Kontakt:

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: RetroLaptopy » 12 maja 2022, 19:21

koto pisze:
12 maja 2022, 17:32
tak w ogóle to czemu teraz mało który dumbphone ma kontroler głośności z boku? obecnie w tych Nokiach trzeba byc na pulpicie i tam są szybkie ustawienia w tym blokada ekranu, latarka (która nic nie daje bo to jeden malutki ledzik) i kontrola głośności.
Pewnie dlatego bo to podnosi dodatkowo koszty - potrzebny jest panel i łącząca go z płytą główną telefonu tasiemka.
Mam i używam czegoś podobnego, za 49zł nowy. Bateria trzyma 6-7 dni, jakość rozmów akceptowalna/dobra, jest lekki i wszechstronny. Nawet zabieram go gdy biegam, mieści się w każdej kieszeni.

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: shesellsseashells » 13 maja 2022, 15:27

RetroLaptopy pisze:
12 maja 2022, 19:21
w zasadzie to czas pracy tych telefonów to ich jedyny plus bo sam system jest bardziej ograniczony przez brak Javy. Do starszych telefonów są niby zamienniki ale o różnej jakości i często też są to leżaki 10-letnie przez co bateria nawet po wymianie będzie trzymać w takim ze trzy dni przy dobrych wiatrach.

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 82
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Wasze niegdyś wymarzone telefony

Post autor: Kuba83 » 22 sie 2022, 20:37

Witam!
Ja chciałem mieć Nokię 3510i, miałem 20 lat wtedy.....niestety nie miałem na taki telefon funduszy , na rozmowy też nie miałem a ojciec uważał, że komórka jest mi niepotrzebna.
Po latach kupiłem tą Nokię w.....szmatexie, odpalała ale simlock :evil: ....10 zł i do dziś działa ten telefon i bateria sprawna.
Dopiero w 2005 roku kupiłem używaną Motorolę E365, niecałe dwa lata i telefon utopiony w kubku z kawą.
A ze smartfonów, to chciałem coś co ma więcej niż 2GB RAM i nie gubi zasięgu jak Samsungi.....niestety nie miałem pieniędzy i gdyby nie chińska myśl techniczna, to bym nie miał.
I do dziś tylko chińczyki kupowane w X-KOM.
A za iOS nie przepadam, zresztą za drogie to jest(nie jestem instagramowym celebrytą czy bywalcem prestiżowych klubów żeby posiadać najnowszy "ajfon"), telefon ma służyć do dzwonienia, SMS i MMS, ma mieć dużo RAM-u i modem LTE/5G, chińczyki te funkcje spełniają i są za pół darmo w porównaniu do Apple.
A Nokię 6610 też mam, swojego czasu pierwszy telefon z radiem FM, niestety bateria już złom.
A tego zabytka ktoś kojarzy?
ER_1.jpg
ER_1.jpg (89.21 KiB) Przejrzano 7359 razy
ER_2.jpg
ER_2.jpg (75.15 KiB) Przejrzano 7359 razy
Swojego czasu szczyt techniki.....jeden z pierwszych telefonów GSM, wcześniej było analogowe NMT Centertela.
Jak Centertel powstał, to mówiono, że symbole bogactwa to "skóra, fura i komóra", tyle te kloce wówczas kosztowały, ta infrastruktura najbardziej rozwinięta na północy i południu Polski, na pólnocy dożywając swoich dni jako "ostatnia mila" TP a potem Orange.
Mój Ericsson to jednak już GSM 900MHz, działa po podaniu napięcia z zasilacza laboratoryjnego, akumulator trup(to zwykłe ogniwa AA Ni-Cd i szło by go zrobić niestety nie mam ładowarki a dokumentacji nie ma do tego

ODPOWIEDZ