Sony Ericsson K750i - modyfikowanie softu w programie FAR Manager

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Sony Ericsson K750i - modyfikowanie softu w programie FAR Manager

Post autor: xp234 » 23 lip 2023, 13:26

Dwie ważne informacje na początek:
W przypadku platformy DB2020 to wygląda tak samo z tego co zauważyłem, aczkolwiek nie testowałem działania tam tego sposobu więc nie mam pewności.
Nie polecam do tego wirtualnych maszyn, mi pod VMWare Workstation 15 Player po połączeniu pokazywało w FAR'ze tylko katalogi "ofs" i "oflash".
Ten sam problem miałem pod Windowsem 7.


Żeby móc to zrobić potrzebujemy:
1. Dowolnego sprzętu z Windows XP i portem USB,
2. Programu FAR z wtyczką jdflasher,
3. Kabla USB (nie ma znaczenia czy to DCU60/DCU65 czy EC200) i telefonu który chcemy przerobić, w moim przypadku jest to K750i mający soft z W800i (wgrany bezproblemowo w SETool2 Lite).

A więc zaczynamy:
1. Przed czymkolwiek wchodzimy do folderu ...\Plugins\jdflasher\2010_49 i wklejamy tam plik "MAIN" naszego softu.
2. Włączamy program FAR, wciskamy klawisz "F11" i wybieramy "just da flasher",
3. Klikamy przycisk "[Polacz]"
4. Wkładamy samą baterię do telefonu (bez żadnych kart), podłączamy go do kabla USB, następnie podłączamy USB do laptopa/kompa trzymając klawisz "C".
5. Po połączeniu wyskoczą nam 4 foldery:
"bflash", "bfs", "oflash" i "ofs".
6. Teraz wchodzimy w wybrany folder, w zależności od tego czy chcemy wgrać inne sterowniki czy patch .vkp.
Może się zdarzyć że program nas poprosi o odłączenie telefonu, wyjęcie i włożenie baterii z powrotem i ponowne podłączenie go z wciśniętym klawiszem "C".
7. Wszystko instalujemy przeciągając wybrany plik/pliki z okna z folderami z dysku do folderu z telefonu, pliki w FAR'ze zaznaczamy klawiszem "Insert". Jeżeli to co chcemy wgrać jest w spakowanym archiwum, najpierw musimy to rozpakować.
8. Zanim wyłączymy program klikamy na "..." i cofamy się do głównego katalogu FAR'a, program zapyta nas o potwierdzenie wyjścia a następnie o przywrócenie firmware (pliku MAIN który kopiowaliśmy, bez tego nic się nie włączy) obydwa komunikaty potwierdzamy przyciskiem "Tak".
9. Ostatni krok to wyjęcie baterii z telefonu, ponowne włożenie jej i włączenie go.

Lokalizacja plików:
1. Pliki VKP - "bflash:/"
2. Sterowniki dźwięku - "bfs:/ifs/settings/acoustic"
3. Sterowniki aparatu - "bfs:/ifs/settings/camera"
4. Sterowniki wyświetlacza - "bfs:/ifs/settings/display"
5. Czcionki - "bfs:/tpa/preset/system/fonts" <- nie dotyczy SE K750i/W800i, tam nie ma w ogóle folderu "fonts".
6. Ikony Menu - "bfs:/tpa/preset/system/menu"
7. Obraz/dźwięk włączania telefonu - "bfs:/tpa/preset/system/settings"
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

ODPOWIEDZ