Na co wymienić iPhone SE 2020?

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: Piteusz » 18 sie 2023, 09:07

Na co wymienić mojego trzyletniego iPhone SE 2020? Pytam się głównie o androidy, bo najprostszym rozwiązaniem będzie kupienie jakiegoś nowszego ajfona z lepszą baterią itd.

Skubaniec cały czas żyje i nie chce umrzeć, w ogóle nie muli i jego jedyną wadą jest to, że krótko trzyma na baterii (większość telefonów po 3 latach ma ten problem). Wszystko mi działa, mam zestaw kabli, adapterów itd. więc to nie jest problem dla mnie. Nie korzystam też z ekosystemu Apple.

Jakiego andka wybrać, co równie długo się utrzyma, nie ma ukrytych wad konstrukcyjnych, ma dobry zasięg i baterię? Głównie na androidzie korzystam z Telagrama, Discorda, Twittera, Reddita i Firefoksa z Ublockiem Origin. Dobrze by było, jakby miał płatności zbliżeniowe. No i dobrze, jakby miał serwis w polsce - by w ramach uszkodzenia dało się go naprawić bez korzystania z usług Jurka Specjalisty Sp. z o.o. Mam też małe łapki, więc pls nie polecajcie ekranów typu 7 cali czy 6,8 cala.

Ze względów filozoficznych, bardzo nie chcę wybierać Xiaomi, Huawei i innych turbochińskich marek. Najbardziej przychylam się do Motoroli, ale te droższe modele mają zakrzywiony ekran i troszku się obawiam.

Obecnie nie mam żadnego zastępczego telefonu prócz Alcatela 1B.

Cena: do 2500zł, ale nie mam nic przeciwko, jakby polecany telefon był lekko tańszy 8-)

Edit:
Telefon wymieniony na Motorolę Edge 30 Neo

Awatar użytkownika
Hitomi
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2023, 20:35

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: Hitomi » 18 sie 2023, 09:30

Jestem posiadaczem Samsunga M51 od dwóch lat i jest ok,bateria 7000mAh chociaż domyślam się że przez bloatware i inne szambo może mieć mniejszy potencjał telefon ładuje co drugi dzień mimo mojego stylu użytkowania niestety andruta 13 się nie doczeka chociaż jest w miarę świeży lagować mi nie laguje chyba że się postaram, zasięg no w moim przypadku różnie ale to kwestia nadajników, podejrzewam że z customami może być lekka lipa ale no nie wiem,stety niestety ma ekran oled i mój jest lekko wypalony choć ekran amolet w samsungu mojej mamy pomimo długiego okresu użytkowania nie był wogóle wypalony choć umar z innego powodu, z dostępnością może być różnie bo gdy go kupiłem w 2021 roku kosztował mnie 1300 złotych i potem już go nie było zdjęcia, no sam Piteusz widziałeś jakie zdjęcia robi ja zadowolony na razie jestem,motorola ? mój kolega ma i uważa za bardzo dobry telefon też moja mama używa no i służy cały czas skłaniałbym się między samsungiem a motorolą
lucky star

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: Altair » 18 sie 2023, 10:21

Ja od stycznia tego roku używam Samsunga Galaxy M13 za około 700 zł i za te pieniądze to naprawdę dobry telefon. Fakt, że u mnie telefon nie jest jakoś mocno używany, ale raczej też by sobie poradził przy większym użyciu.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: xp234 » 18 sie 2023, 14:36

Ja mam od 2 lat Samsunga M21 i nie mam z nim żadnych problemów (tak samo mój tata bo też używa M21), siostra i mama za to od tygodnia używają Galaxy M33 i są zadowolone z niego.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 156
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: lugiuno » 18 sie 2023, 22:55

Galaxy S22. Nie wiem, czemu ludzie polecają tu stare telefony, które nijak nie pasują do tych wymagań.

>6.1", mniejszy chyba tylko Zenfone 9 (który jest nieco ponad budżet)
>jako iż to ex-flagowiec to ma dobre wsparcie i software i ew. hardware (ot, łatwiej o części zamienne)
>wyśmienite wsparcie płatności (Samsung Pay)
>topowe aparaty
>wyśmienita jakość AMOLEDa

jedyną istotną wadą jest Exynos 2200, ale żeby być szczery: SD 8 gen 1 nie jest też jakoś szczególnie udany i jak na 3700 mAh - ma dość przyzwoitą wydajność akumulatora, więc nie ma tego złego

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: Piteusz » 20 sie 2023, 10:44

lugiuno pisze:
18 sie 2023, 22:55
Galaxy S22. Nie wiem, czemu ludzie polecają tu stare telefony, które nijak nie pasują do tych wymagań.

>6.1", mniejszy chyba tylko Zenfone 9 (który jest nieco ponad budżet)
>jako iż to ex-flagowiec to ma dobre wsparcie i software i ew. hardware (ot, łatwiej o części zamienne)
>wyśmienite wsparcie płatności (Samsung Pay)
>topowe aparaty
>wyśmienita jakość AMOLEDa

jedyną istotną wadą jest Exynos 2200, ale żeby być szczery: SD 8 gen 1 nie jest też jakoś szczególnie udany i jak na 3700 mAh - ma dość przyzwoitą wydajność akumulatora, więc nie ma tego złego
Sam personalnie myślałem o telefonie Samsunga S typu FE. Szczególnie, że kiedyś miałem S3 Neo i do teraz uważam go za najlepszy telefon z androidem, jaki kiedykolwiek miałem.

Co do Zenfone 9 - ciekawa propozycja, ale boję się o jego popularność. Jak również mając kontakt z wieloma produktami Asus (nawet telefonami), to te produkty wydawały się strasznie tanio poskładane i takie jednorazowe.

Mojej mamie kupiłem M13 i dla niej wystarczy. Choć jedyne, co robi, to dzwoni, smsuje (za pomocą mnie), whatsappuje (za pomocą mnie) i przegląda parę stron. Testowałem na tym multitasking, discorda, telegrama i spotify - niestety telefon sobie z tym średnio radzi. Co jest bardzo dziwne. W zasadzie nawet bez tych programów tak bardzo muli, że Firefox z ublockiem nie wchodzi w grę, tylko chrome. Może dałbym jakoś radę działać na tym though, ale wolałbym już Motorolę, bo nie ma narzutu pochodzącego z nakładki.

Nad starymi Mkami myślałem jako telefony za 300zł. Ale szkoda mi na to kasy, szczególnie, że awaryjnie mam starego SE1, który nadal daje radę.

Nie traktujcie tego jako hejt czy agresywną krytykę waszych osób. To świadczy o mnie, jak bardzo wygodną osobą się stałem. Tudzież tego, że dziwi mnie nakładka Samsunga. Motorola One (ta pierwsza) mojego ojca po wielu latach nadal bardzo dobrze działa. G7, którą sprzedałem użytkownikowi shesellsseashells - nadal bardzo dobrze działa. Mój służbowy Samsung Xcover 5, który był całkiem drogi - był turbo przymułem. M13 mojej mamy też powoli taki się staje. Czemu? Nie wiem.

Wydaje mi się, że wszystko działa w taki sposób - Jeżeli masz jakiekolwiek wymagania, zapłać raz a porządnie. Dlatego jajfony dla mnie były dobre, bo miałem bardzo wysokie wymaganie działania "zawsze i wszędzie poprawnie". Nie obchodzi mnie to, że trzeba wgrywać muzykę pokątnie (wrzucam i tak do foobara, przez co omijam dziwactwa itunes), nie obchodzi mnie to, że nie ma emulatorów nintendo ds, psp itd (też dlatego, że mam bardzo dużo konsol). Telefon ma dzwonić, smsować, działać ma discord (bo adminuję serwer), ma działać dobrze przeglądarka z adblockiem (trudne na androidzie) i ma mi telefon nie robić niespodzianek. SE2020 i SE2016 to były telefony nudne do porzygu i wręcz niewidzialne. Nigdy nie znalazłem telefonu z androidem, który byłby taki :<. Najbliżej był Galaxy S3 Neo, którego używałem w 2014-2016, ale i on zaczął w końcowych fazach mieć problemy psychiczne.

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 156
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: lugiuno » 20 sie 2023, 13:02

Piteusz pisze:
20 sie 2023, 10:44
lugiuno pisze:
18 sie 2023, 22:55
Galaxy S22. Nie wiem, czemu ludzie polecają tu stare telefony, które nijak nie pasują do tych wymagań.

>6.1", mniejszy chyba tylko Zenfone 9 (który jest nieco ponad budżet)
>jako iż to ex-flagowiec to ma dobre wsparcie i software i ew. hardware (ot, łatwiej o części zamienne)
>wyśmienite wsparcie płatności (Samsung Pay)
>topowe aparaty
>wyśmienita jakość AMOLEDa

jedyną istotną wadą jest Exynos 2200, ale żeby być szczery: SD 8 gen 1 nie jest też jakoś szczególnie udany i jak na 3700 mAh - ma dość przyzwoitą wydajność akumulatora, więc nie ma tego złego
Sam personalnie myślałem o telefonie Samsunga S typu FE. Szczególnie, że kiedyś miałem S3 Neo i do teraz uważam go za najlepszy telefon z androidem, jaki kiedykolwiek miałem.

Co do Zenfone 9 - ciekawa propozycja, ale boję się o jego popularność. Jak również mając kontakt z wieloma produktami Asus (nawet telefonami), to te produkty wydawały się strasznie tanio poskładane i takie jednorazowe.

Mojej mamie kupiłem M13 i dla niej wystarczy. Choć jedyne, co robi, to dzwoni, smsuje (za pomocą mnie), whatsappuje (za pomocą mnie) i przegląda parę stron. Testowałem na tym multitasking, discorda, telegrama i spotify - niestety telefon sobie z tym średnio radzi. Co jest bardzo dziwne. W zasadzie nawet bez tych programów tak bardzo muli, że Firefox z ublockiem nie wchodzi w grę, tylko chrome. Może dałbym jakoś radę działać na tym though, ale wolałbym już Motorolę, bo nie ma narzutu pochodzącego z nakładki.

Nad starymi Mkami myślałem jako telefony za 300zł. Ale szkoda mi na to kasy, szczególnie, że awaryjnie mam starego SE1, który nadal daje radę.

Nie traktujcie tego jako hejt czy agresywną krytykę waszych osób. To świadczy o mnie, jak bardzo wygodną osobą się stałem. Tudzież tego, że dziwi mnie nakładka Samsunga. Motorola One (ta pierwsza) mojego ojca po wielu latach nadal bardzo dobrze działa. G7, którą sprzedałem użytkownikowi shesellsseashells - nadal bardzo dobrze działa. Mój służbowy Samsung Xcover 5, który był całkiem drogi - był turbo przymułem. M13 mojej mamy też powoli taki się staje. Czemu? Nie wiem.

Wydaje mi się, że wszystko działa w taki sposób - Jeżeli masz jakiekolwiek wymagania, zapłać raz a porządnie. Dlatego jajfony dla mnie były dobre, bo miałem bardzo wysokie wymaganie działania "zawsze i wszędzie poprawnie". Nie obchodzi mnie to, że trzeba wgrywać muzykę pokątnie (wrzucam i tak do foobara, przez co omijam dziwactwa itunes), nie obchodzi mnie to, że nie ma emulatorów nintendo ds, psp itd (też dlatego, że mam bardzo dużo konsol). Telefon ma dzwonić, smsować, działać ma discord (bo adminuję serwer), ma działać dobrze przeglądarka z adblockiem (trudne na androidzie) i ma mi telefon nie robić niespodzianek. SE2020 i SE2016 to były telefony nudne do porzygu i wręcz niewidzialne. Nigdy nie znalazłem telefonu z androidem, który byłby taki :<. Najbliżej był Galaxy S3 Neo, którego używałem w 2014-2016, ale i on zaczął w końcowych fazach mieć problemy psychiczne.

1. Raczej chodziło mi o pokazanie skali, że jak na telefony w tym budżecie, to S22 jest bardziej kompaktowy. S20 FE to był dobry telefon, tylko obecnie już ma 3 lata i nie wiem po co kupować nówkę, która utraci wsparcie, S21 FE to nie jest najgorsza propozycja, tylko jest większy.
2. No głupio polecać telefon za 1000 zł, jak masz budżet 2500 zł, szczególnie, że wbrew pozorom to nie jest tylko kosmetyka, a często korzyści są dostrzegalne dopiero po dłuższym kontakcie z telefonem.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: Stasieusz » 25 sie 2023, 16:24

Od tamtego roku używam Redmi Note 10s. Jest wodoszczelny, bateria długo trzyma, obsługuje szybkie ładowanie no i zasięg ma dobry. Odnośnie płatności zbliżeniowych, nie wypowiem się, bo nie używam. Mogę go z pewnością polecić :). Wiem, że jest napisane (patrz niżej), ale co mi tam zaszkodzi ;).
Ze względów filozoficznych, bardzo nie chcę wybierać Xiaomi, Huawei i innych turbochińskich marek.
PS. Jak sprawdza się ten Alcatel?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: Piteusz » 28 sie 2023, 19:59

Sprawa się lekko odwraca i znalazłem pracę w firmie, która głównie korzysta z ajfonów. Ekonomiczniej będzie teraz posiadać nadal ajfona a z racji tego, że SE 2020 nadal jest dobry, to prawdopodobnie zostanę przy nim. No chyba, że się uszkodzi całkowicie. Póki co, tylko pierdzi mi głośnik na wysokich głośnościach, bo pewna osoba zalała mi telefon wodą z wazonu.
Stasieusz pisze:
25 sie 2023, 16:24
PS. Jak sprawdza się ten Alcatel?
Na początek było ciekawie. Teraz jest... tak sobie. Niestety ponownie wymagania programów się zwiększyły, przestały działać side loadowane mapy google (na androdzie Go nie działają normalne mapy) i ogólnie coraz bardziej ociężały się robi ten telefon. Jak to telefon za 200zł. Masz to, za co zapłaciłeś. 200zł = nie tylko słabe podzespoły, ale też niedoróby oprogramowania i ogólnie takie tam rzeczy. Jednakże w tym przypadku głównie słabe podzespoły (ekran sobie nie radzi z multitouchem zbyt dobrze i obsługuje max dwa palce), bo baboli zbyt wiele nie ma. Nawet ma wyjmowalną baterię, więc fajnie nawet.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Na co wymienić iPhone SE 2020?

Post autor: Stasieusz » 29 sie 2023, 13:48

Na początek było ciekawie. Teraz jest... tak sobie. Niestety ponownie wymagania programów się zwiększyły, przestały działać side loadowane mapy google (na androdzie Go nie działają normalne mapy) i ogólnie coraz bardziej ociężały się robi ten telefon. Jak to telefon za 200zł. Masz to, za co zapłaciłeś. 200zł = nie tylko słabe podzespoły, ale też niedoróby oprogramowania i ogólnie takie tam rzeczy. Jednakże w tym przypadku głównie słabe podzespoły (ekran sobie nie radzi z multitouchem zbyt dobrze i obsługuje max dwa palce), bo baboli zbyt wiele nie ma. Nawet ma wyjmowalną baterię, więc fajnie nawet.
Kiedyś programy nie były tak wymagające, jak dzisiaj. Za 200zł nie ma co oczekiwać cudów. Taki telefon można dać np. dla babci, bo raczej nie gra w fortnite'y ;). Teraz telefonów z wyjmowanymi bateriami jest mało, ale nasza kochana UE chce wprowadzić właśnie wyjmowane baterie i USB-C.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ