Wasz obecny telefon

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
NPol41
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2019, 21:22

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: NPol41 » 08 lip 2019, 21:54

Xiaomi Redmi 4X
Telefon poprawny. Działa dobrze, ekran dobry (choć pobity), dźwięk może być. W tej cenie chyba jeden z lepszych wyborów (koło 500 złotych). Ale jakoś go nie lubię. Po części przez to że jest na systemie Gugla którego nie lubie przez inwigilację (taa, bo inne firmy nie inwigilują). Używany przezemnie tylko na wyjazdach i sprawdzianach w szkole :D

W zwykle szare dni używam starej Nokii 3330

Awatar użytkownika
Ark_mage2
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: C:\Users\Ark_mage2
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Ark_mage2 » 17 sie 2019, 00:16

Obecnie używam iPhone'a 7 32 GB w wersji czarnej matowej. Do niego mam oryginalne, czarne, skórzane etui Apple, które już się trochę ściera. Jednak telefon póki co działa bardzo dobrze, robi całkiem dobre zdjęcia i całkiem przyzwoite filmy (jednak poziom aparatów fotograficznych to jednak nie jest), do tego jest ciągle wspierany i (chyba) jeszcze nie spowalniany.
Dua Lipa best waifu :3

Macfly
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2019, 15:49

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Macfly » 23 sie 2019, 12:08

iPhone 5s 32 GB daje radę na moje wymagania . Tanio można zakupić uszkodzony wymiana wyświetlacza jest banalna ;) Mam już 2 egzemplarz bo w 1 padła płyta główna i nie łapał zasięgu . Tak że można powiedzieć ze za 120 zł jestem posiadaczem nagryzionego Jabłka . Cena telefonów i ich łatwa naprawa jest bardzo ważna przy wyborze moich telefonów bo telefen w moich rękach wytrzymuje max rok a minimum pół roku ;) Jedyne co trzeba pamiętać to żeby nie aktualizować OSa i telefon daje radę nawet w tych czasach nic się nie tnie , nie wiesza no wiadomo aktualizuje aplikacje typu "mapy google" Yanosik czy FB i Messengera (ale to tylko jak już stara wersja nie chce się w ogóle uruchomić ) Aparat na moje mi wystarcza nie jestem jakimś osobnikiem który napieprza zdjęcia jak głupi raz na jakiś czas jak potrzeba tak to mi wystarcza . Zastanawiam się powoli nad przesiadką na 6S ale wyginanie tych telefonów mnie przeraża ...

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 24 sie 2019, 09:19

Macfly pisze:
23 sie 2019, 12:08
iPhone 5s 32 GB daje radę na moje wymagania . Tanio można zakupić uszkodzony wymiana wyświetlacza jest banalna ;) Mam już 2 egzemplarz bo w 1 padła płyta główna i nie łapał zasięgu . Tak że można powiedzieć ze za 120 zł jestem posiadaczem nagryzionego Jabłka . Cena telefonów i ich łatwa naprawa jest bardzo ważna przy wyborze moich telefonów bo telefen w moich rękach wytrzymuje max rok a minimum pół roku ;) Jedyne co trzeba pamiętać to żeby nie aktualizować OSa i telefon daje radę nawet w tych czasach nic się nie tnie , nie wiesza no wiadomo aktualizuje aplikacje typu "mapy google" Yanosik czy FB i Messengera (ale to tylko jak już stara wersja nie chce się w ogóle uruchomić ) Aparat na moje mi wystarcza nie jestem jakimś osobnikiem który napieprza zdjęcia jak głupi raz na jakiś czas jak potrzeba tak to mi wystarcza . Zastanawiam się powoli nad przesiadką na 6S ale wyginanie tych telefonów mnie przeraża ...
To prawda - łatwo jest kupić taniego ajfona. I często działa to lepiej niż androidy w podobnej cenie. Androidowcy mogą zarzucić, że to bardziej zabawka a ja... częściowo się zgodzę. Ajfony są mniej uniwersalne niż Androidy. Ale to, co działa - działa bardzo dobrze. Czy to nawigacja, czy to muzyka, czy to przeglądanie stron i pisanie wiadomości na najróżniejszych komunikatorach. W dobie streamingu, mała pojemność dysku to nie jest aż taki problem. Sam zauważyłem, że mój SE przeżył dwie zmiany telefonów. Motorolę G4+ oraz Motorolę G7. Obie motorole poległy ostatecznie, gdyż nie były w stanie zapewnić mi tak przyjemnego doświadczenia, jak iPhone. Były za duże, przycinały się i paradoksalnie poprawki Lelnovo nie są takie fajne, jak mi się wydawało. Ale najbardziej wielkość mi przeszkadza. Najchętniej bym sprzedał tę motkę G7.

Awatar użytkownika
Yuno
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2018, 14:55
Lokalizacja: /dev/random

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Yuno » 27 sie 2019, 21:11

Xiaomi Redmi 6A - zastepca powoli rozpadającego się i starego już P8 Lite po prawie równych 2 latach użytkowania.
Ma nowszego Androida (8.1 zamiast 6.0, jednak z jakiegos powodu system jest 32-bitowy) i kamera wygląda na lepszej jakości, która nie łapie aż tylu szumów zwłaszcza przy nagrywaniu filmów. Sam smartfon w antutu wyciaga 60k punktów (w porównaniu do Huaweia ma 2x wydajniejszy procesor, oraz był w stanie chociaz uruchomić test 3D z powodu posiadania o wiele nowszego układu graficznego) co da się odczuć np, po szybszym działaniu discorda. Ekran to 5,45" o rozdzielczości 1440x720, czyli proporcje 18:9, dzieki którym mimo większego ekranu jest niewiele więszy od P8.
Miui jest trochę dziwne i było też trochę zabawy z wyłączaniem niektórych aplikacji googla po adb, ale póki co jestem w miarę zadowolony :)

166mmx
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2019, 11:08

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: 166mmx » 03 paź 2019, 11:49

Iphone 6 16 GB, posiadam go prawie od 5 lat.
Jedynym z minusów jest bateria,a tak telefon pracuje dzielnie mimo ze to bardzo stara juz generacja i wsparcie dla niej sie zakonczylo.

Rozwazam przejscie na Iphone 11 albo Xs. Moze ktos juz posiada dwa te modele i moze sie wypowiedziec?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 05 paź 2019, 10:34

166mmx pisze:
03 paź 2019, 11:49
Iphone 6 16 GB, posiadam go prawie od 5 lat.
Jedynym z minusów jest bateria,a tak telefon pracuje dzielnie mimo ze to bardzo stara juz generacja i wsparcie dla niej sie zakonczylo.

Rozwazam przejscie na Iphone 11 albo Xs. Moze ktos juz posiada dwa te modele i moze sie wypowiedziec?
Pozdrawiam
Za Xs przemawiają dwie rzeczy:
- Lekko mniejszy rozmiar
- Amoled

W przeciwnym wypadku iPhone 11 zjada go na śniadanie. Ma o 0.3 cala większy ekran oraz zwykły IPS o rozsądnej rozdziałce. Czemu rozsądnej? Bo bez lupy nie widać różnicy pomiędzy PPI 320 a 450. IPS ma tę zaletę, że jednakowo za każdym razem zużywa prąd, więc możesz bez obaw korzystać z white theme... Ba - nawet po przygaszeniu ekranu z white theme - oszczędzasz baterię, bo widzisz więcej a ekran jest przyciemniony :D. A niska rozdzielczość sprawia, że na iOS 13 w cyklu mieszanym telefon jest w stanie uciągnąć niemal dwa dni. XS zawsze ledwo dociągał do jednego dnia.

Rozmiar też ma znaczenie. Patelni nikt nie lubi. Ale XS jest już patelnią. 11 jest o parę milimetrów wyższy. Większe są też ramki. Ale sprawia to, że wygodniej się go trzyma. Taka jest moja opinia.

iPhone 11 też ma jedną, ważną zaletę - cena. 11tka jest dostępna w normalnej dystrybucji, XS niebawem się skończy dostępność a cena wręcz wzrośnie.

A teraz pora na mój rant:
iPhone SE2 nie jest potwierdzony. Może być, może nie być. Jak masz do wydania około 4 kafle, bierz 11 i będzie cool. Miejmy nadzieję, że syndrom Apple zbyt szybko Cię nie dorwie i "planowane postarzanie" nie utłucze zbyt szybko 11stki :(. Ja mam SE i obecnie problem z baterią i ios 13 sprawia, iż jest on na granicy używalności. Częste aktualizacje to błogosławieństwo z jednej strony - z drugiej przekleństwo. Ja obecnie wybrałem drogę niezależności - kupiłem taniego androida (Motorola G7), korzystam z Macbooka Air 2012 (bo jest nadal ok, ma dobrą baterię i całkiem w pytkę wydajność), całkiem dopakowanego desktopowego PCta (ale też tani, bo części z okolicy roku 2014) oraz namiętnie z jednej usługi Japkowej - Apple Music (moim zdaniem miażdży Spotify możliwością wgrywania w chmurę swoich utworów). Polecam tę opcję. Nie daj się jakiejś mitycznej wizji ekosystemu, bo wtedy nie masz wpływu na jakiekolwiek awarie. Jak umiesz korzystać z komputera - 3x szybciej jest własnoręcznie zarządzać kolekcją zdjęć, kolekcją muzyczną, mailami, linkami, zapiskami itd. Licz na siebie, nie na technologię. 8-)

Awatar użytkownika
Ark_mage2
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: C:\Users\Ark_mage2
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Ark_mage2 » 05 paź 2019, 15:23

W moim iPhonie niestety, ale uszkodził się port Lightning. Kable z niego wypadają, nie łączą po lekkim ruszeniu telefonem. Myślałem, że jest po prostu brudny, ale wyczyszczenie nie dało kompletnie nic. No i niestety, ale 7 dotknął już "Syndrom Apple", czyli planowane postarzanie produktu. Bo bateria już trzyma bardzo krótko (jak wytrzyma cały dzień, to jest cud, jeszcze z uszkodzonym portem Lightning jest problem z naładowaniem), dodatkowo telefon potrafi się czasem przyciąć (jednak w porównaniu do wielu Androidowych telefonów, to jeszcze nie jest tak źle). Do tego boli fakt, że te telefony strasznie potaniały, przez co nawet sprzedaż się nie opłaca, bo trzeba by było jednak trochę dołożyć do czegoś innego w podobnej klasie (np. mojego wymarzonego Galaxy S9).

Aktualizacje są co chwila, i co aktualizacja, to coraz gorzej z baterią. Jestem w szoku, że po 2 latach od wyjęcia z pudełka (jestem drugim właścicielem, pierwszy kupił go nowego w lipcu 2017) ten telefon się aż tak zestarzał (co prawda to wina księgowych Apple, bo on jeszcze mógłby być bardzo dobrym sprzętem). Obecnie Experience iPhone 7 na iOS 13 jest podobny do 6 na iOS 11. Czyli niezbyt ciekawie. Szkoda mi tego telefonu, bo jednak go bardzo polubiłem, ale dla Apple on już nie jest taki fajny :(
Dua Lipa best waifu :3

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: ClubRocker » 09 paź 2019, 21:51

Samsung Galaxy S7 Edge, o którym już pisałem kiedyś na forum. Póki co to najdłużej używany telefon przeze mnie (ponad 3 lata) i jest to najlepszy telefon jaki miałem.

Niestety lata lecą ale nie są łaskawe dla niego, bateria działa dośc krótko, gubi mi zasięg w dziwnych miejscach, zrywa rozmowy i Pamięci wewnętrznej trochę mało dla mnie, a wielu apek nie da sie przenieśc na kartę :( . Dlatego w niedalekiej przyszłości raczej wymienie na coś innego. Na co? jeszcze nie mam pojęcia szczerze
The answer is always:

IDK : - (

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: ClubRocker » 14 paź 2019, 23:03

Obrazek
So it begins...
The answer is always:

IDK : - (

ODPOWIEDZ