Pierwszy telefon, który używaliście.

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
Evilus
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, 22:29
Lokalizacja: Iłowa
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Evilus » 12 lip 2019, 13:57

Moim pierwszym telefonem był Ericsson T20s, swego czasu solidna cegła, z charakterystyczną klapką i antenką ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Piteusz » 12 lip 2019, 20:59

NPol41 pisze:
08 lip 2019, 22:00
Swój pierwszy telefon dostałem w 2007 roku i była to Nokia 5110 (odziedziczona po tacie). Już wtedy była cegłą z anteną. Wielką i ciężką niemająca praktycznie żadnych funkcji. Ale dla takiego gówniarza jak ja wtedy już samo to że miało się TELEFON było super.
Niby głupie że w dobie smartfonów itp. wciąż używam tej Nokii (albo młodszej siostry Nokii 3330)
Nom, przyznam, że 5110 w tamtych czasach była wręcz prehistorycznym telefonem. Obecnie jest mocno "retro" i nie zdziwiłbym się, jakbym kogoś z takim odrestaurowanym telefonem kiedyś spotkał :D. Ale jak ja miałem w Panasonica w młodym wieku - też był prehistoryczny i mi to nie przeszkadzało :D.
Evilus pisze:
12 lip 2019, 13:57
Moim pierwszym telefonem był Ericsson T20s, swego czasu solidna cegła, z charakterystyczną klapką i antenką ;)

Obrazek
Mega fajny telefon. Pamiętam, jak rodzeństwo miało takie telefony i zazdrościłem im. Bo byłem małym gamoniem i nie mogłem wtedy mieć w ogóle telefonu :D

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: ClubRocker » 24 lip 2019, 00:26

Może nie udało mi się załapać na czasy świetności telefonów pokroju Ericsona, Evilusa aczkolwiek mój pierwszy telefon był moim zdaniem jednym z najleszych.

LG KC550 miał wszystko to czego konkurencja nie miała długo :D. Głównie za sprawą świetnego aparatu (5.0 Mpx w 2008!!!)oraz (uwaga) żyroskopu i wbudowanymi garmi ruchowymi. Niby bajer ale już wtedy można było np oglądać zdjęcia po prostu obracając telefon poziomo! (coś co dziś jest już wręcz normą) :D
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: lugiuno » 10 sie 2019, 02:12

Samsung Avila/Sony Ericsson K310i/Huawei U8500/Nokia 6310i/SE T610 (chyba)

pytanie jest zbyt mało konkretne, więc podzieliłem to na 4 kategorie:

1. Dosłownie pierwszy telefon jaki miałem w łapach to T610 mamy (swoją drogą, mama używała go chyba 12 lat) lub 6310i taty, zazwyczaj był mi dawany głównie, żebym pograł gdy mi się nudziło podczas wycieczek samochodem jak byłem mały, nie był to mój telefon, ale co z tego, fajny był i na moim 4-letnim wówczas moi robił wrażenie niesamowite)
2. Pierwszy telefon komórkowy jaki dostałem to K310i, tata dostał go w ramach przedłużenia umowy już z Orange, fajny był, ale nie był zbyt użyteczny, ogólnie używałem go dosłownie 2 tygodnie, potem go do szuflady wsadziłem i chyba nigdy potem go już nie włączyłem)
3.Samsung Avila - pierwszy "dotykowy telefon" kiedykolwiek miałem, był on koszmarny, aparat 3,2 MPix tieru tych 2 Mpix z Nokii, ekran dotykowy był fatalny, rysował się dosłownie od patrzenia na niego, klapka się trzymała na słowo honoru proprietary złącze na słuchawki i ładowarkę oraz komunikację z telefonem, gratuluję jak zgubiłeś/zepsułeś/zjadłeś (pewnie kiedyś coś takiego się zdarzyło) słuchawki bądź którykolwiek kabel ci się zepsuł, dziękuję ci USB-C, jesteś swietne, w zasadzie aplikacje były bezużyteczne, ale dzięki temu, że to była java to zawsze mogłeś sobie instalować gierki, na dodatek nie działał tak snappy, a przynajmniej przez responsywność ekranu oporowego nie było takiego odczucia, ale za to bateria była dobra, a sam interfejs całkiem przejrzysty, na dodatek zainstalowany Asphalt 4 był świetny i fakt, że miałeś DOTYKOWCA wow
4. Huawei U8500 - pierwszy telefon z Androidem jaki miałem. Kiedy byłem w gimnazjum, wygrałem powiatowy konkurs z języka angielskiego i tata, w ramach nagrody dał mi aż 300 zł do dyspozycji na co tylko chcę. Z racji tego, iż androidy stawały się powoli standardem i gorszy być nie chciałem, popełniłem chyba największy błąd jaki tylko mogłem (poza kupnem thinkpada) i kupiłem zachęcony androidem, bo na jajfona stać mnie nie było i za 300 zł pewnie nawet bieda 2G bym nie kupił. Uhhh, telefon legenda, działał jak gówno i nie dało się z tym dziadostwem użgać. Poza ładnym wyglądem, złączem jack i usb normalnym - gardzę i prawie ten telefon zniechęcił mnie do androida oraz sieci Play i zniechęcił mnie kompletnie do Kuby Wojewódzkiego (ale chyba nie tylko to). Potem kupiłem Galaxy Mini i było milion razy lepiej, używałem jego do 2016 roku. (chociaż w 2015 i 2016 to już była jazda bez trzymanki)

Awatar użytkownika
Ark_mage2
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: C:\Users\Ark_mage2
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Ark_mage2 » 17 sie 2019, 00:12

Moim pierwszym telefonem była Nokia 3110 z 1997, którą dostałem w 2005.

Obrazek

Już wtedy była to stara, ciężka cegła, ale i tak jarałem się tym, że miałem wtedy swój telefon. Gier żadnych nie miał, ale żyłem z tym.

Następnym telefonem był Siemens CX65.

Obrazek

Był to dosyć spory skok. Telefon miał aparat, IrDA, przeglądarkę (której nie używałem, bo jednak wtedy internet w telefonie sporo kosztował). Pamiętam do dziś, jak nagrywałem na niego muzykę, przystawiając telefon do głośników komputera, i nagrywając to, co było na nich puszczane.

I to są takie moje pierwsze telefony.
Dua Lipa best waifu :3

pepele
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2018, 19:27
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: pepele » 03 lut 2020, 22:57

A to mój telefon Bosh 909 Dual. Swego czasu dobrze mi służył jedynie ta otwierana klapka była cienka i lubiała się łamać.

http://pepele.pl/wp-content/uploads/201 ... 00x425.jpg
Obrazek
Moja skromna (na razie) kolekcja retro komputerów - http://pepele.pl

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: xp234 » 04 lut 2020, 16:51

pepele pisze:
03 lut 2020, 22:57
A to mój telefon Bosh 909 Dual. Swego czasu dobrze mi służył jedynie ta otwierana klapka była cienka i lubiała się łamać.

http://pepele.pl/wp-content/uploads/201 ... 00x425.jpg
Obrazek
Mam takiego do dzisiaj, ale nie wiem czy działa bo nie mam ani ładowarki ani baterii (i jeszcze ma w kilku miejscach połamaną obudowę).
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Math3oszek
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2018, 22:14

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Math3oszek » 02 kwie 2020, 23:44

Mój pierwszy telefon to Nokia 3510i. Dostałem go w 2010 roku i używałem do 2012 (Staroć, ale mi wystarczał).
Miał bardzo fajne pomarańczowe podświetlenie boków i kolorowy wyświetlacz. Wtedy to szału nie robiło, ale większość moich kumpli z podwórka nie miała telefonu w ogóle (Albo jeszcze starsze nokie z monochromatycznym :D). Niestety podczas wakacji 2012 telefon spadł mi z dużej wysokości, przez co rozlał się wyświetlacz :P. Wtedy wymieniłem tego złoma na nokię 3110c, a potem, w celach eksperymentów raz starsze, raz nowsze telefony u mnie lądowały. A to modyfikacje, a to wbudowany walkman, a to gry fajne, a to się fajnie modyfikuje itd. :). Telefon zmieniałem praktycznie co miesiąc. Teraz od dwóch lat używam Samsunga Galaxy A5 2017, i jakoś mi się nie śpieszy z jego wymianą, a mody mi się znudziły :P

Klimek
Posty: 97
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:59
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Klimek » 03 kwie 2020, 19:33

Mój pierwszy tel...... Motorola razr v3, skromne poczatki z telefonami :)
Pozniej ehhh HTC Hero, ciekawy telefonek krotko go miałem.
W czasie 4-5 klasa- Samsung Galaxy Mini i nic wiecej nie trzeba.
Pozniej HTC Desire 620- uzywalem do niedawna jako tel zastepczy.
W miedzyczasie mialem Kazama TV 4.5 ktorego rozbiłem i LG K8 ktory jest wystawiony na olx.
Aktualnie używam Motorola Moto e5 plus.

Pomimo że mam 16 lat to nie zaczynalem jak wiekszosc rówieśników od androida :D

GrzesF0910
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2022, 07:51
Lokalizacja: Ustka

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: GrzesF0910 » 12 paź 2022, 19:36

Mój pierwszy telefon dostałem go na 5 urodziny był on bardo fajny można było zainstalować bade 2.0, androida 1.6 do 4.4 można było zrobić dual boota bada + android i można było mieć gry z bady, java i android na dual boot naprawdę fajny teraz w 2022r ma pękniętą szybkę ale wszystko działa port usb jest do wymiany i bateria.
Załączniki
Samsung-S8500-Wave-580-3829621224.jpg
Samsung-S8500-Wave-580-3829621224.jpg (92.25 KiB) Przejrzano 7168 razy
Obrazek

ODPOWIEDZ