Przygarnę retro-podzespoły

Mini dział handlowy, który ma służyć wymianie sprzętu. Zanim założysz ogłoszenie, koniecznie przeczytaj regulamin działu handlowego!
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: Dariusz 64 » 16 maja 2020, 12:42

W ramach uściślenia spraw które umknęły .
1 -Dysk został sformatowany (FAT32)pod systemem WIN98i sprawdzony ScanDisk ,zdjęcie poniżej .
2- wiatraczek chłodzenia procesora i jego podłączenie do zasilania ,ile ma w milimetrach ( centymetrach ) szerokości ,mam trochę wiatraczków i może bym coś dobrał z wtykiem na Molex :?: .
Posiadam też patrz na zdjęciu takie wiatraczki 40mm(4cm pokazano jak mierzyć ) z taką "cwaną przelotką na Molex
,lub taką przelotkę do dołączenia wiatraka który posiadasz ,następne zdjęcie .
W moim COMPAQ jest taki wielki radiator bez wiatraka ,to chyba oryginalne rozwiązanie .
3 - Posiadam też procesor Pentium 166 MHz -socket7 jak na zdjęciach poniżej ,ale tu mogę tylko zaproponować wymianę na twój procesor jeżeli był byś zainteresowany ,mówiłeś że chcesz zbliżyć się oryginalnej konfiguracji ( wprawdzie nie jest to Pentium 133MHz ,ale już takie były w tych komputerach) ,mi zaś ten procesor służy do testowania płyt które kupuję a więc czy ten czy inny ...obojętne .
Załączniki
100_9424.JPG
100_9424.JPG (428.87 KiB) Przejrzano 10408 razy
100_9429.JPG
100_9429.JPG (358.37 KiB) Przejrzano 10408 razy
100_9430.JPG
100_9430.JPG (103.92 KiB) Przejrzano 10408 razy
100_9434.JPG
100_9434.JPG (111.76 KiB) Przejrzano 10408 razy
100_9439.JPG
100_9439.JPG (163.25 KiB) Przejrzano 10408 razy

KtosNowy
Posty: 71
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:24

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: KtosNowy » 16 maja 2020, 13:55

Ad 2. Mój wentylator ma 50mm (5cm) i posiada niestety ucięte przez poprzedniego właściciela przewody, więc jedyne jakbym to widział to albo wymianę wentylatora albo ucięcie przewodów z jakiejś przelotki, złączenie z moimi obecnymi poprzez lutowanie i zaizolowanie całości w koszulkach termokurczliwych.
Obrazek

Mój Compaq chyba też powinien być wyposażony w sam radiator, jednak AMD K6-2 potrafi być dosyć gorący i podczas pracy nawet obecny system chłodzenia potrafi nie być do końca wydajny. Zapewne zamiany dokonał poprzedni właściciel.

Ad 3. Co do procesora, to na razie zostawię w nim AMD K6-2 350MHz, z którym do mnie przyszedł, ponieważ mam plany co do tego komputera, do których będzie mi potrzebny dosyć szybki procesor, zatem na razie zostanie bez zmian. :)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: Piteusz » 16 maja 2020, 15:13

KtosNowy pisze:
16 maja 2020, 13:55
Ad 2. Mój wentylator ma 50mm (5cm) i posiada niestety ucięte przez poprzedniego właściciela przewody, więc jedyne jakbym to widział to albo wymianę wentylatora albo ucięcie przewodów z jakiejś przelotki, złączenie z moimi obecnymi poprzez lutowanie i zaizolowanie całości w koszulkach termokurczliwych.
Obrazek

Mój Compaq chyba też powinien być wyposażony w sam radiator, jednak AMD K6-2 potrafi być dosyć gorący i podczas pracy nawet obecny system chłodzenia potrafi nie być do końca wydajny. Zapewne zamiany dokonał poprzedni właściciel.

Ad 3. Co do procesora, to na razie zostawię w nim AMD K6-2 350MHz, z którym do mnie przyszedł, ponieważ mam plany co do tego komputera, do których będzie mi potrzebny dosyć szybki procesor, zatem na razie zostanie bez zmian. :)
Polecam na allegroszu zakupić wiatraczek taki, jaki ja kupiłem do pentium II. Jest bardzo ciuchutki i ładnie chłodzi. https://allegro.pl/oferta/wentylator-si ... OGVjYjU%3D

Kurdebele, poza tym też chciałbym sobie kiedyś spróbować jakiegoś komputerka z AMD przed-athlonowym. Polecam zachować te procki. Są zaskakująco wydajne. O ile grasz w 640x480 i używasz Retrozilli :D

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: Dariusz 64 » 16 maja 2020, 21:52

Piteusz pisze:
16 maja 2020, 15:13
Polecam na allegroszu zakupić wiatraczek taki, jaki ja kupiłem do pentium II. Jest bardzo ciuchutki i ładnie chłodzi. https://allegro.pl/oferta/wentylator-si ... OGVjYjU%3D

Kurdebele, poza tym też chciałbym sobie kiedyś spróbować jakiegoś komputerka z AMD przed-athlonowym. Polecam zachować te procki. Są zaskakująco wydajne. O ile grasz w 640x480 i używasz Retrozilli :D
Kilka słów wyjaśnienia .
Jestem z pokolenia które żyło w poprzednim systemie permanentnego niedoboru wszystkiego :cry: i to nauczyło mnie że najpierw trzeba próbować naprawić jeżeli się da ,a w ostateczności kupować nowe :) ,proszę o wyrozumiałość że niekiedy "idę w zaparte", ale Ja już się nie zmienię :) .

Może i tak najprościej, można kupić nowe ... ale zrozumiałem że "doładujemy w/w komputer jak najmniej kosztowo ;) ". Dlatego powstał ten temat w tym dziale .
Autor tematu jak zauważyłem ze zdjęć ma sprawny wiatraczek bez wtyczki ale są o ile dobrze widziałem te blaszki na końcu kabelków tak więc potrzebna jest wtyczka i odpowiednia przelotka na Molex i taki "zestawik" dołączę do "paczuszki" , w ostateczności można dolutować do tej przelotki wiatraczek i dobrze zaizolować kabelki ;) .

Zmruż "oczka" Piteuszu ,ale poczytaj dokładnie nie wszystko co napiszę poniżej jest żartem :)

Kurdebele -Uważaj żeby nie stało się to szybciej niż myślisz .A że tak powiem - kto pozwolił Ci czytać w Moich myślach :lol: ,dopiero wczoraj "zalągł " mi się pomysł na Builda z socket7 i prockiem AMD K6 ( Pentiumy trochę Mi się "przejadły " :lol: ) ,odpowiednio "dopasionego" oczywiście z realiami "Epoki" z Gwintem 98 do zaprezentowania na ... (no Wiesz gdzie i jakim kanale ;) ) , a Ten dzisiaj pisze ... przypadek (nadawanie na tej samej fali :?: ) . Już się nakręciłem :D ,a i bez żadnego jojczenia bo...patrz :arrow: pierwszy akapit mojego posta .
Załączniki
100_9442.JPG
Tak wygląda ta przelotka ,to brązowe to wtyk do kabelków wiatraczka . Plusem jest jej przelotowość można podłączyć pod nią np. Napęd lub HDD .
100_9442.JPG (121.68 KiB) Przejrzano 10391 razy

KtosNowy
Posty: 71
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:24

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: KtosNowy » 16 maja 2020, 23:39

Kurdebele -Uważaj żeby nie stało się to szybciej niż myślisz .A że tak powiem - kto pozwolił Ci czytać w Moich myślach :lol: ,dopiero wczoraj "zalągł " mi się pomysł na Builda z socket7 i prockiem AMD K6 ( Pentiumy trochę Mi się "przejadły " :lol: ) ,odpowiednio "dopasionego" oczywiście z realiami "Epoki" z Gwintem 98 do zaprezentowania na ... (no Wiesz gdzie i jakim kanale ;) ) , a Ten dzisiaj pisze ... przypadek (nadawanie na tej samej fali :?: ) . Już się nakręciłem :D ,a i bez żadnego jojczenia bo...patrz :arrow: pierwszy akapit mojego posta .
Jak mam być szczery to dokładnie nie wiem, o co Koledze chodzi w tym akapicie, ale jak rozumem ma Kolega plany co do AMD K6-2, więc jako, że i tak już zostałem obdarowany, to najwyżej mogę się zamienić za Pentiuma 166MHz a sam doposażyć się w K6-2 w przyszłości. :)

Co do wentylatora to ja raczej też jestem zdania, że w sumie można naprawić obecny, a i tak nie będzie przeróbek widać, gdyż zasłania go obudowa. :lol:

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: Dariusz 64 » 17 maja 2020, 00:12

KtosNowy pisze:
16 maja 2020, 23:39
Kurdebele -Uważaj żeby nie stało się to szybciej niż myślisz .A że tak powiem - kto pozwolił Ci czytać w Moich myślach :lol: ,dopiero wczoraj "zalągł " mi się pomysł na Builda z socket7 i prockiem AMD K6 ( Pentiumy trochę Mi się "przejadły " :lol: ) ,odpowiednio "dopasionego" oczywiście z realiami "Epoki" z Gwintem 98 do zaprezentowania na ... (no Wiesz gdzie i jakim kanale ;) ) , a Ten dzisiaj pisze ... przypadek (nadawanie na tej samej fali :?: ) . Już się nakręciłem :D ,a i bez żadnego jojczenia bo...patrz :arrow: pierwszy akapit mojego posta .
Jak mam być szczery to dokładnie nie wiem, o co Koledze chodzi w tym akapicie, ale jak rozumem ma Kolega plany co do AMD K6-2, więc jako, że i tak już zostałem obdarowany, to najwyżej mogę się zamienić za Pentiuma 166MHz a sam doposażyć się w K6-2 w przyszłości. :)

Co do wentylatora to ja raczej też jestem zdania, że w sumie można naprawić obecny, a i tak nie będzie przeróbek widać, gdyż zasłania go obudowa. :lol:
Kolega nie przeczytał dokładnie na czyj post odpowiedziałem :lol: . W cytacie z mojego posta jest "Piteusz pisze" . To była polemika (żartobliwa) z tym co napisał Piteusz . Stąd to zamieszanie .

Linijkę wyżej nad tym co Kolega zacytował , napisane jest :
" Zmruż "oczka" Piteuszu ,ale poczytaj dokładnie nie wszystko co napiszę poniżej jest żartem "

Jak niebiosa mi świadkiem nie dybię i nie dybałem na Kolegi procesor AMD K6 i nie mam zamiaru "wymuszać " jakiejkolwiek wymiany procesorów :lol: ,Proszę wierzyć że mam kilka takowych zamontowanych w płytach i komputerach i na razie mi ich wystarczy ;) .
Co do naprawiania tego co da się naprawić ,cieszę się że Kolega ma zdanie takie jak ja :D .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: Piteusz » 17 maja 2020, 09:37

Dariusz 64 pisze:
16 maja 2020, 21:52
Piteusz pisze:
16 maja 2020, 15:13
Polecam na allegroszu zakupić wiatraczek taki, jaki ja kupiłem do pentium II. Jest bardzo ciuchutki i ładnie chłodzi. https://allegro.pl/oferta/wentylator-si ... OGVjYjU%3D

Kurdebele, poza tym też chciałbym sobie kiedyś spróbować jakiegoś komputerka z AMD przed-athlonowym. Polecam zachować te procki. Są zaskakująco wydajne. O ile grasz w 640x480 i używasz Retrozilli :D
Kilka słów wyjaśnienia .
Jestem z pokolenia które żyło w poprzednim systemie permanentnego niedoboru wszystkiego :cry: i to nauczyło mnie że najpierw trzeba próbować naprawić jeżeli się da ,a w ostateczności kupować nowe :) ,proszę o wyrozumiałość że niekiedy "idę w zaparte", ale Ja już się nie zmienię :) .

Może i tak najprościej, można kupić nowe ... ale zrozumiałem że "doładujemy w/w komputer jak najmniej kosztowo ;) ". Dlatego powstał ten temat w tym dziale .
Autor tematu jak zauważyłem ze zdjęć ma sprawny wiatraczek bez wtyczki ale są o ile dobrze widziałem te blaszki na końcu kabelków tak więc potrzebna jest wtyczka i odpowiednia przelotka na Molex i taki "zestawik" dołączę do "paczuszki" , w ostateczności można dolutować do tej przelotki wiatraczek i dobrze zaizolować kabelki ;) .

Zmruż "oczka" Piteuszu ,ale poczytaj dokładnie nie wszystko co napiszę poniżej jest żartem :)

Kurdebele -Uważaj żeby nie stało się to szybciej niż myślisz .A że tak powiem - kto pozwolił Ci czytać w Moich myślach :lol: ,dopiero wczoraj "zalągł " mi się pomysł na Builda z socket7 i prockiem AMD K6 ( Pentiumy trochę Mi się "przejadły " :lol: ) ,odpowiednio "dopasionego" oczywiście z realiami "Epoki" z Gwintem 98 do zaprezentowania na ... (no Wiesz gdzie i jakim kanale ;) ) , a Ten dzisiaj pisze ... przypadek (nadawanie na tej samej fali :?: ) . Już się nakręciłem :D ,a i bez żadnego jojczenia bo...patrz :arrow: pierwszy akapit mojego posta .
No tak - tutaj się lekko rozpędziłem i zachłysnąłem moją "wygodną sytuacją życiową", która pozwala na oszczędzanie dużych sum pieniędzy oraz magazynowanie takich komputerów bez dodatkowych kosztów. Oczywiście, że warto naprawiać! Aczkolwiek warto też czasami sypnąć gotówką i wypełnić braki w czymś, czego nie ma. Sam miałem kompletnie martwy wiatraczek na Pentium II i każda próba ożywienia go kończyła się irytacją i obawą, że znów się spoci za mocno.

Ten build K6... Ojaojaojaojaojaoajoaj!!!1 bardzo chc... Nie, stop :( (ojaojaojaoja). Zaczynam się obawiać, że nadużywam Twoją uczynność i po prostu w tym momencie już wykorzystuję. Nie chcę tak robić. Szczególnie, że z dnia na dzień takie komputery i części są coraz bardziej wartościowe i posiadanie takich rzeczy to jak inwestycja. Co prawda uważam, że najlepiej, gdy hobby nie robi się dla pieniędzy (od 2006 roku na yt zarobiłem aż 300zł i wydałem je na statyw i lepszy mikrofon), bo najlepiej wychodzi, ale no - martwię się.

Osobiście bardzo chętnie bym przyjął taką maszynkę i porównał np. do komputera z Pentium II (o ile byłby porównywalny do mojego 350MHz PII). Problem polega na tym, że nie mam już żadnych części praktycznie - wszystkie zużyłem do builda na Pentium III i innych. Nie mam obudowy, nie mam napędów, nie mam w zasadzie już nic... Ale zasilacz i kartę sieciową mam :D! No i do takiego K6 fajnie by było dołożyć jakiegoś słodziutkiego Ati Rage. Albo Voodoo, który kosztuje tyle, co używany komputer z i5 :(

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: Dariusz 64 » 17 maja 2020, 11:45

Piteusz pisze:
17 maja 2020, 09:37
No tak - tutaj się lekko rozpędziłem i zachłysnąłem moją "wygodną sytuacją życiową", która pozwala na oszczędzanie dużych sum pieniędzy oraz magazynowanie takich komputerów bez dodatkowych kosztów. Oczywiście, że warto naprawiać! Aczkolwiek warto też czasami sypnąć gotówką i wypełnić braki w czymś, czego nie ma. Sam miałem kompletnie martwy wiatraczek na Pentium II i każda próba ożywienia go kończyła się irytacją i obawą, że znów się spoci za mocno.

Ten build K6... Ojaojaojaojaojaoajoaj!!!1 bardzo chc... Nie, stop :( (ojaojaojaoja). Zaczynam się obawiać, że nadużywam Twoją uczynność i po prostu w tym momencie już wykorzystuję. Nie chcę tak robić. Szczególnie, że z dnia na dzień takie komputery i części są coraz bardziej wartościowe i posiadanie takich rzeczy to jak inwestycja. Co prawda uważam, że najlepiej, gdy hobby nie robi się dla pieniędzy (od 2006 roku na yt zarobiłem aż 300zł i wydałem je na statyw i lepszy mikrofon), bo najlepiej wychodzi, ale no - martwię się.

Osobiście bardzo chętnie bym przyjął taką maszynkę i porównał np. do komputera z Pentium II (o ile byłby porównywalny do mojego 350MHz PII). Problem polega na tym, że nie mam już żadnych części praktycznie - wszystkie zużyłem do builda na Pentium III i innych. Nie mam obudowy, nie mam napędów, nie mam w zasadzie już nic... Ale zasilacz i kartę sieciową mam :D! No i do takiego K6 fajnie by było dołożyć jakiegoś słodziutkiego Ati Rage. Albo Voodoo, który kosztuje tyle, co używany komputer z i5 :(
Jak zwykle jesteś zbyt krytyczny wobec Siebie .
Nie chodzi o to że kupujemy Nowe rzeczy ,ale róbmy to z "głową i rozsądkiem " ,jeżeli coś można naprawić (na przykład płyty i inne podzespoły -spuchnięte kondensatory ;) ,a właśnie kiedy przyślesz je do naprawy :?: Teraz ja się naprzykrzam :lol: ),to spróbujmy to zrobić :) ,rzeczy ewidentnie zepsute i uszkodzone (nie do naprawy ) wymieniajmy ,to nie podlega dyskusji .Dla mnie wyrzucanie sprawnych przedmiotów i urządzeń ,bo są nowsze (ale czy lepsze :?: ) to dziwne postępowanie (napiszę tak żeby nikogo nie urazić ).

Co do następnej wypowiedzi tu zacytuję Cie po raz wtóry :
" Zaczynam się obawiać, że nadużywam Twoją uczynność i po prostu w tym momencie już wykorzystuję. Nie chcę tak robić. "
Zauważ że to Ja zawsze byłem tym Który inicjował (Był stroną sprawczą :lol: ) powstania tych Buildów które powstały Nie Ty :D .

Zawsze pomagam tym u których zauważę potrzebę i sens tej pomocy o ile zwrócą się o nią czy na Forum ,czy PW (czy to rzeczowej ,czy porad i wierz mi jestem :D ,że mogę to czynić ) . Może Ty i inni tego nie zauważyli ale na Forum pomogłem i pomagam kilku osobom (nie afiszujemy się i dobrze ,ważna jest radość z pomagania nie względy finansowe i poklask ,nigdy nie czerpałem i nie będę czerpał "zysków " z takiej działalności :!: ) i nie ma znaczenia że Ktoś jest Adminem tego Forum - czy Forumowiczem (jak JA ) , Nikogo powtarzam Nikogo kto zwróci się o pomoc i zaciekawi mnie "Jego problem" nie odprawię z "kwitkiem" jeżeli będę mógł pomogę w miarę swoich "skromnych możliwości ".
Ba ciebie jako Admina i twórcę filmów na youtube (pisownia portalu zamierzona ) traktuję i recenzuję bardziej "Surowo i wymagająco jak innych Forumowiczów" .Od ciebie uważam że mam prawo wymagać "więcej" (jako od Tego który jest twórcą i "celebrytą " :?: ;) ,licz na pomoc ,ale nie licz na taryfę ulgową :P ) .

Myślę że to moje może zbyt długie "oświadczenie" wyjaśnia wszystkie niejasności .

Do wszystkich Forumowiczów:
Napisz na Forum w tym lub innym temacie ,Jakiej pomocy w temacie Retro Sprzętu potrzebujesz (nie ma co się krygować ja też proszę o pomoc jak coś nie wiem :) ,a na pewno ktoś z Forumowiczów ,mamy tu Naprawdę Osoby obeznane i w Hardware i Software ,spróbuje pomóc .Amen.

Ps . Co do konfiguracji kompa z AMD K6.porozmawiamy w osobnym temacie (notabene zapraszam wszystkich do dyskusji jak powstanie ) ,bo dyskusja w tymtemacie przekroczyła już jak myślę ramy które założył Autor .

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: Dariusz 64 » 20 maja 2020, 09:56

Dariusz 64 pisze:
15 maja 2020, 22:56
KtosNowy pisze:
15 maja 2020, 22:41
Sądzę, że nie mogę narzekać! :D Akceptuję je. W ogóle chciałbym bardzo podziękować za sprawdzenie podzespołów! :)
W sprawie wysyłki skontaktuję się z Kolegą już na PW.
Dosyć tego Pitu -Pitu jak powyżej w tym temacie ( rozmówki między Mną ,a Piteuszem) czas wrócić do meritum tego tematu .Oznajmiam że paczka z uzgodnionymi częściami i podzespołami została wysłana do Autora w/w tematu ,piszę to żeby nie było że naobiecuję i potem nic :lol: .

KtosNowy
Posty: 71
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:24

Re: Przygarnę retro-podzespoły

Post autor: KtosNowy » 21 maja 2020, 15:24

Tak, potwierdzam dzisiaj dotarła do mnie paczka z podzespołami. :)
Również bardzo chciałbym podziękować za obdarowanie!!! :D
Na pewno będą one dla mnie bardzo użyteczne do pracy z Compaq Deskpro 4000, ale ulepszenia dokonam dopiero dziś wieczorem, ponieważ najpierw czekają obowiązki... :roll:

Zablokowany