Sprzedam Della Latitude E7470

Mini dział handlowy, który ma służyć wymianie sprzętu. Zanim założysz ogłoszenie, koniecznie przeczytaj regulamin działu handlowego!
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Sprzedam Della Latitude E7470

Post autor: Piteusz » 12 lis 2020, 18:03

Sprzedam Della Latitude E7470:

Cena: 2000zł

Powód sprzedaży: Nie podoba mi się, jak on działa i jak jest wykonany (skrzypi).

Podzespoły:
- CPU: i7-6600U
- RAM: 16GB DDR4
- SSD: 512GB NVME
- Ekran Full HD IPS, oryginał - ten z lepszymi barwami
- Nowa Bateria
- Oryginalny zasilacz
- Niedawno wymieniona klawiatura i niezużyty trackpoint
- Klawiatura ANSI Layout z płaskim enterem.
- Do zestawu dodaję Palmresta pod ISO Layout oraz klawiaturę pod ten layout.
- Oryginalna licencja na w10 pro

Modyfikacje zamówienia

Mogę laptop sprzedać taniej:
- 1850zł za 8gb ramu lub 256gb ssd nvme
- 1680zł za 8gb ramu oraz 256gb ssd nvme

Kuriera oczywiście wliczam w cenę. Zezwalam na targowanie się.
Załączniki
image0.jpg
image0.jpg (1.26 MiB) Przejrzano 6986 razy
image1.jpg
image1.jpg (1.45 MiB) Przejrzano 6986 razy
image2.jpg
image2.jpg (1.52 MiB) Przejrzano 6986 razy
image3.jpg
image3.jpg (1.08 MiB) Przejrzano 6986 razy
image5.jpg
image5.jpg (86.41 KiB) Przejrzano 6986 razy

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Sprzedam Della Latitude E7470

Post autor: Dariusz 64 » 13 lis 2020, 12:55

Wstępnie rezerwuję ,ale :
No fajnie, chcę kupić laptopa do celów Biznesowo - Multimedialnych (prowadzenie sklepu internetowego ,obróbka zdjęć ,itp), żadnych gier . Nada się :?:
Jeżeli tak to co znaczą słowa : "Powód sprzedaży: Nie podoba mi się, jak on działa " - Uściślij (powody co się konkretnie nie podoba ) .
To że skrzypi to wiem .
Możesz jak chcesz odpowiedzieć na PW.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Sprzedam Della Latitude E7470

Post autor: Piteusz » 13 lis 2020, 14:40

Dariusz 64 pisze:
13 lis 2020, 12:55
Wstępnie rezerwuję ,ale :
No fajnie, chcę kupić laptopa do celów Biznesowo - Multimedialnych (prowadzenie sklepu internetowego ,obróbka zdjęć ,itp), żadnych gier . Nada się :?:
Jeżeli tak to co znaczą słowa : "Powód sprzedaży: Nie podoba mi się, jak on działa " - Uściślij (powody co się konkretnie nie podoba ) .
To że skrzypi to wiem .
Możesz jak chcesz odpowiedzieć na PW.
Ten laptop jest stworzony do celów biznesowych. Latitude to konkurencja dla IBM/Lenovo Thinkpadów. Sam laptop działa idealnie w zastosowaniach typowych dla biura - np. MS Office, przeglądanie internetu, czy też w moim przypadku administracja serwerem i urządzeniami sieciowymi. Nie jest to laptop do gier - laptop posiada tylko zintegrowaną kartę oraz jego podzespoły są nastawione na energooszczędność - (stąd procesor jest z literką U). Aczkolwiek oczywiście Quake uruchomi :D. Oraz wszystko aż do 2012 roku będzie bardzo dobrze działać. Jednak moc graficzna to nie jest tutaj prorytet.

Bateria jest nowa i laptop przy standardowych zastosowaniach żyje od 5ciu do 7miu godzin. Ekran to IPS i ma rozdzielczość FullHD oraz 14 cali. Rozdzielczość na skali 100% może być zbyt duża jak na przekątną ekranu, lecz domyślnie ustawione skalowanie 150% lub 125% rozwiązuje problem. Jeżeli chodzi o zastosowania multimedialne - ekran jest znakomity, bo ma bardzo porządne barwy i świetne kąty widzenia (jak na IPS przystało).

Co mi się w nim nie podoba? To nie jest kwestia laptopa a raczej samego Windowsa 10 w obecnym stanie. Windows 10 powoduje, że laptop działając na baterii czasami ma problem z opóźnieniem wpisywania tekstu (a z racji tego, że piszę bardzo szybko - potrafi to powodować, że piszę z błędami - ale to tylko na niektórych aplikacjach opartych na Chrome np. Discord lub Teams). Dodatkowo Touchpad i Trackpoint mi nie odpowiada, bo zostałem straszliwie rozpieszczony przez Macbooki i Linuksowe Thinkpady. A na tym Dellu Linux jest wspierany, ale touchpad i trackpoint zachowują się na nim jeszcze gorzej oraz skalowanie ekranu jest kompletnie nieistniejące lub niesprawne.

Jeżeli chodzi o skrzypienie - wynika ono z tego, że własnoręcznie wymieniłem w nim "palmrest". Był on lekko zniszczony, gdyż kupiłem go za 50zł z allegro. Tak, to ten palmrest, który kiedyś uszkodził mi ekran :D. Jeżeli preferujesz, dorzucam też standardowy palmrest, który był oficjalnie i jest w stanie duuuuużo lepszym oraz niemiecką klawiaturę, do której całokształt pasuje. Na allegro można za 200zł odnaleźć prawidłowy palmrest, który jest nowy i nie skrzypi.

Podsumowując:
Spełni wszystkie Twoje wymagania, lecz jest to standardowy laptop przystosowany do pracy, nie luksusowa maszyna jak np. Macbook. Twardy, trudny do zniszczenia, przemyślany, konfigurowalny lecz po prostu mi nie pasujący.

Co do ceny - porozmawiamy o tym na PW :)

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Sprzedam Della Latitude E7470

Post autor: Dariusz 64 » 18 lis 2020, 23:29

Dell dotarł dzisiaj :)
Po "dekontaminacji" (no żeby odparował) ,został wzięty w "obroty" tzn.testuje się go :) .Pierwsze wrażenie :D .

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Sprzedam Della Latitude E7470

Post autor: Dariusz 64 » 30 lis 2020, 07:54

Laptop "hula" .
"Nowa Właścicielka" Zachwycona :D .
Transakcję uważam za zakończoną Pomyślnie .
Dziękuję i pozdrawiam.

Zablokowany