Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Mini dział handlowy, który ma służyć wymianie sprzętu. Zanim założysz ogłoszenie, koniecznie przeczytaj regulamin działu handlowego!
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Piteusz » 27 sty 2021, 17:50

Dariusz 64 pisze:
27 sty 2021, 17:21
Piteusz pisze:
27 sty 2021, 15:37
Czyli wygląda na to, że kompletnie zmieniamy plan. Pora teraz poszukać karty graficznej pod AGP z okresu 2004 :D
Chyba mam propozycję takowej ,patrz zdjęcia poniżej jeżeli będzie pasować też ją wypożyczę jak płytę :) .Poszukam też innych .

Wybierz jeżeli ci coś pasuje z kart na PCI-E .

Płytę odnalazłem jestem gotowy do jej testów ,ale muszę wiedzieć jakie karty graficzne mają być w zestawie ,co do ilości ram ,myślę że damy full tak DDR jak i DDR2 (czyli 2 GB) ,a pro po jak tam u Ciebie z pamięciami 1GB DDR/DDR2 :?: .Dalej jaki dysk użyć do prób ATA czy SATA :?: Jaki system WIN do prób preferujesz :?:

Nie Będzie już takiej "wpadki" jak z K6 :? Teraz przetestujemy to jeżeli pozwolisz kompleksowo :)
Gainward! I to pudelko! Normalnie jak moja karta graficzna, na którą tak długo ciułałem ponad 15 lat temu :o . Bardzo chętnie przyjmę. Jakie będą koszta?

Iiii proszę się nie przejmować resztą! Jak mowiłem - płytę główną już kupiłem, pamięci mam (zarówno DDR1 i DDR2), mam też dysk ATA i SATA. Wszystko pod kontrolą! Nawet zasilacz mam dobry oraz oryginalne chłodzenie procesora z okresu 8-)

Jak również K6-2 to nie była wpadka Twoja a moja. Tak, jak mi wysłałeś - było wszystko ok, potem jak zacząłem bezmyślnie gmerać zaczęło się wszystko psuć. Po tych całych przygodach nauczyłem się więcej niż kiedykolwiek i moim zdaniem było warto przekonać się, co to oznacza "źle skonfigurowany stary komputer" :D

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Dariusz 64 » 27 sty 2021, 18:28

Piteusz pisze:
27 sty 2021, 17:50
Dariusz 64 pisze:
27 sty 2021, 17:21
Piteusz pisze:
27 sty 2021, 15:37
Czyli wygląda na to, że kompletnie zmieniamy plan. Pora teraz poszukać karty graficznej pod AGP z okresu 2004 :D
Chyba mam propozycję takowej ,patrz zdjęcia poniżej jeżeli będzie pasować też ją wypożyczę jak płytę :) .Poszukam też innych .

Wybierz jeżeli ci coś pasuje z kart na PCI-E .

Płytę odnalazłem jestem gotowy do jej testów ,ale muszę wiedzieć jakie karty graficzne mają być w zestawie ,co do ilości ram ,myślę że damy full tak DDR jak i DDR2 (czyli 2 GB) ,a pro po jak tam u Ciebie z pamięciami 1GB DDR/DDR2 :?: .Dalej jaki dysk użyć do prób ATA czy SATA :?: Jaki system WIN do prób preferujesz :?:

Nie Będzie już takiej "wpadki" jak z K6 :? Teraz przetestujemy to jeżeli pozwolisz kompleksowo :)
Gainward! I to pudelko! Normalnie jak moja karta graficzna, na którą tak długo ciułałem ponad 15 lat temu :o . Bardzo chętnie przyjmę. Jakie będą koszta?

Iiii proszę się nie przejmować resztą! Jak mowiłem - płytę główną już kupiłem, pamięci mam (zarówno DDR1 i DDR2), mam też dysk ATA i SATA. Wszystko pod kontrolą! Nawet zasilacz mam dobry oraz oryginalne chłodzenie procesora z okresu 8-)

Jak również K6-2 to nie była wpadka Twoja a moja. Tak, jak mi wysłałeś - było wszystko ok, potem jak zacząłem bezmyślnie gmerać zaczęło się wszystko psuć. Po tych całych przygodach nauczyłem się więcej niż kiedykolwiek i moim zdaniem było warto przekonać się, co to oznacza "źle skonfigurowany stary komputer" :D
Dobrze że się cieszysz ,ale czytaj co piszę z zrozumieniem . Płyta i karta zostaną ci wypożyczone ,(nie kupujesz ich) na okres w którym będą ci potrzebne nawet 99 lat :) lub po prostu do kiedy będziesz ich potrzebował ,jak już nie będziesz ich chciał to odeślesz .
Koszt 0zł

Powtarzam pytania :
1- Jaki system do testów mam zastosować :?:
2- Jaki dysk mam użyć do testów ATA czy SATA :?:
3- Jaką kartę PCI-E mam zastosować do testów z tych 4 które ci zaproponowałem :?:
Odpowiedz w punktach .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Piteusz » 28 sty 2021, 00:52

Dariusz 64 pisze:
27 sty 2021, 18:28
Dobrze że się cieszysz ,ale czytaj co piszę z zrozumieniem . Płyta i karta zostaną ci wypożyczone ,(nie kupujesz ich) na okres w którym będą ci potrzebne nawet 99 lat :) lub po prostu do kiedy będziesz ich potrzebował ,jak już nie będziesz ich chciał to odeślesz .
Koszt 0zł

Powtarzam pytania :
1- Jaki system do testów mam zastosować :?:
2- Jaki dysk mam użyć do testów ATA czy SATA :?:
3- Jaką kartę PCI-E mam zastosować do testów z tych 4 które ci zaproponowałem :?:
Odpowiedz w punktach .
Doobrze, już tłumaczę!
1. Windows XP
2. Sata
3. radeon x1300

Tak jak mówiłem też - kupiłem już płytę główną pod LGA 775 z AGP. Jeżeli dotrze i będzie sprawna, na pewno wykorzystam swojego Radeona x1650 Pro i ogólnie będę używał kart pod AGP. Dlatego mogę nadesłanej karty graficznej od Ciebie nie wykorzystać. Jeżeli okaże się, że płyta główna jest martwa - to na pewno pojawi się w odcinku ta karta :D

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Dariusz 64 » 28 sty 2021, 10:47

Piteusz pisze:
28 sty 2021, 00:52
Dariusz 64 pisze:
27 sty 2021, 18:28
Dobrze że się cieszysz ,ale czytaj co piszę z zrozumieniem . Płyta i karta zostaną ci wypożyczone ,(nie kupujesz ich) na okres w którym będą ci potrzebne nawet 99 lat :) lub po prostu do kiedy będziesz ich potrzebował ,jak już nie będziesz ich chciał to odeślesz .
Koszt 0zł

Powtarzam pytania :
1- Jaki system do testów mam zastosować :?:
2- Jaki dysk mam użyć do testów ATA czy SATA :?:
3- Jaką kartę PCI-E mam zastosować do testów z tych 4 które ci zaproponowałem :?:
Odpowiedz w punktach .
Doobrze, już tłumaczę!
1. Windows XP
2. Sata
3. radeon x1300

Tak jak mówiłem też - kupiłem już płytę główną pod LGA 775 z AGP. Jeżeli dotrze i będzie sprawna, na pewno wykorzystam swojego Radeona x1650 Pro i ogólnie będę używał kart pod AGP. Dlatego mogę nadesłanej karty graficznej od Ciebie nie wykorzystać. Jeżeli okaże się, że płyta główna jest martwa - to na pewno pojawi się w odcinku ta karta :D
Powiadam Ci ,jak będziesz miał w "łapkach Tę płytę" nie będziesz potrzebował innych :lol: .To jest Omnibus :
- LGA 775 for Intel® Core™ 2 Duo/ Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D processors
- FSB 1066/800/533 MHz
- Supports Hyper-Threading Technology
- Supports Untied Overclocking Technology
- Supports EM64T CPU
Tą którą kupiłeś odłożysz "ad acta"
Testy przeprowadzę (właściwie już trwają ) ,na Celeronie D 3,06 GHz :lol: 1GB DDR RAM + sprawdzę działanie na pamięciach DDR2,sprawdzę też czy poprawnie działa karta RADEON1300 PCI-E , Może chcesz (tym razem na własność ) procesor Pentium 4 /524 : https://ark.intel.com/content/www/pl/pl ... z-fsb.html
Dla mnie to nieprzydatne Tobie może przyda się do porównania z Celeronem :?: .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Piteusz » 28 sty 2021, 11:40

Dariusz 64 pisze:
28 sty 2021, 10:47
Powiadam Ci ,jak będziesz miał w "łapkach Tę płytę" nie będziesz potrzebował innych :lol: .To jest Omnibus :
- LGA 775 for Intel® Core™ 2 Duo/ Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D processors
- FSB 1066/800/533 MHz
- Supports Hyper-Threading Technology
- Supports Untied Overclocking Technology
- Supports EM64T CPU
Tą którą kupiłeś odłożysz "ad acta"
Testy przeprowadzę (właściwie już trwają ) ,na Celeronie D 3,06 GHz :lol: 1GB DDR RAM + sprawdzę działanie na pamięciach DDR2,sprawdzę też czy poprawnie działa karta RADEON1300 PCI-E , Może chcesz (tym razem na własność ) procesor Pentium 4 /524 : https://ark.intel.com/content/www/pl/pl ... z-fsb.html
Dla mnie to nieprzydatne Tobie może przyda się do porównania z Celeronem :?: .
Od ostatniego czasu, staram się być duuużo bardziej przygotowany, szczególnie, że ten projekt przygotowuję już od początku tego roku i wydałem na niego około 200zł (za dużo :( ). Posiadam Pentium 4 540 oraz 641. Ale więc mam jako tako porównanie, jednakże zawsze taki dodatkowy procek na wszelki wypadek może się przydać :). Szczególnie, jeżeli ma zabezpieczyć gniazdo procesora.

I ładna płyta główna - to był ciekawy okres u intela, że tak dużo procków potrafił na raz obsługiwać. To se ne vrati :( . I skoro serio już skupić się na PCI-E - czy mógłbym prosić też jednak o wypożyczenie tej Nvidii 6610 XL? Możliwe, że nawet zamiast tego Radeona, jeżeli potrzebujesz kart na PCI-E. Zrobiłbym wtedy porównanie opcji 2004 z Prescottem P4 i Celeronem oraz opcji "wymaksowanej" z Cedar Millem oraz Radeonem z 2008 roku.

Wygląda na to, że chyba niepotrzebnie się pośpieszyłem z tą płytą główną.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Dariusz 64 » 28 sty 2021, 12:33

Piteusz pisze:
28 sty 2021, 11:40
Od ostatniego czasu, staram się być duuużo bardziej przygotowany, szczególnie, że ten projekt przygotowuję już od początku tego roku i wydałem na niego około 200zł (za dużo :( ). Posiadam Pentium 4 540 oraz 641. Ale więc mam jako tako porównanie, jednakże zawsze taki dodatkowy procek na wszelki wypadek może się przydać :). Szczególnie, jeżeli ma zabezpieczyć gniazdo procesora.

I ładna płyta główna - to był ciekawy okres u intela, że tak dużo procków potrafił na raz obsługiwać. To se ne vrati :( . I skoro serio już skupić się na PCI-E - czy mógłbym prosić też jednak o wypożyczenie tej Nvidii 6610 XL? Możliwe, że nawet zamiast tego Radeona, jeżeli potrzebujesz kart na PCI-E. Zrobiłbym wtedy porównanie opcji 2004 z Prescottem P4 i Celeronem oraz opcji "wymaksowanej" z Cedar Millem oraz Radeonem z 2008 roku.

Wygląda na to, że chyba niepotrzebnie się pośpieszyłem z tą płytą główną.
Ok karta graficzna 6610 XL zostanie dodana do zestawu jeżeli przejdzie testy .
Z przebiegu testów :
płyta bez problemów zainstalowała WIN XP .Karta FX 5500 , bez problemów ,Pamięci DDR i DDR2 Pracują bez problemów ,Sprawdzam teraz karty na PCI-E :)

Procesor Pentium będzie dołączony i Celeron też ( są mi zbędne) ,a tobie może się przydadzą :) .

Pamięci DDR 2x1GB i DDR2 2x1GB ,jak piszesz nie potrzebujesz :?:

Kabelki SATA / ATA masz czy podesłać :?:

Płyta ma być z chłodzeniem czy bez :?: Ma potężne i dosyć głośne :)

Tak pośpieszyłeś się (Gorąca Głowa :) ) z zakupami ,Proszę najpierw pisz na Forum ,potem kupuj ;) .

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Dariusz 64 » 28 sty 2021, 14:44

Testy (pobieżne) skończone . Na zdjęciach wyniki z EXEREST .
Karty po zainstalowaniu sterowników zdają się pracować poprawnie :)
Płyta testowana z P4 .Po zamontowaniu sterowników zachowuje się poprawnie ,wymaga "mocnego zasilacza :!: " ,podłączyłem za słaby i nie opowiem jakie "Hocki klocki wyczyniała " ( mam prawie siwy łeb ,ale parę włosów to mi dodała ;) ) , U mnie Qoltec 400W dopiero ją "zadowolił" :lol: .

Zaczynam pakowanie .W związku z tym Odpowiedz co oprócz płyty i kart grafiki mam jeszcze wysłać .
Załączniki
101_0264.JPG
101_0264.JPG (214.01 KiB) Przejrzano 11496 razy
101_0268.JPG
101_0268.JPG (114.87 KiB) Przejrzano 11496 razy
101_0271.JPG
101_0271.JPG (156.7 KiB) Przejrzano 11496 razy
101_0274.JPG
101_0274.JPG (130.8 KiB) Przejrzano 11496 razy

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Piteusz » 28 sty 2021, 15:18

Dariusz 64 pisze:
27 sty 2021, 16:39
Piteusz pisze:
27 sty 2021, 15:37
Tzn. parę płyt z DDR1 i AGP oraz LGA775 widziałem - jedna osoba nawet oferuje mi wysłanie tego, lecz nie wiadomo, czy się uda. Jeżeli posiadasz taką płytę, to bardzo chętnie przyjmę. Mogę nawet odesłać w zamian za to parę rzeczy, które mogą Tobie być potrzebne.

Czyli wygląda na to, że kompletnie zmieniamy plan. Pora teraz poszukać karty graficznej pod AGP z okresu 2004 :D.

Edit: Kupiłem na allegro właśnie taką płytę główną: https://pl.msi.com/Motherboard/support/PM8PMV - posiada AGP i DDR2. Ciekawa sprawa. Opiszę w filmiku :D
Płyta która nieopatrznie kupiłeś jest (nie obrażając jej ) "cieniutka" w ilości obsługiwanych procesorów :
https://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/PM8P ... v2.0).html
Moja proponowana :
https://www.cpu-upgrade.com/mb-ASRock/775Dual-VSTA.html

A skąd wiesz że mam taką :?: :o
A tak ,bo się pochwaliłem się nią na forum :) Tu : viewtopic.php?f=11&t=244
Tylko że jak to w życiu jest jedno ale...
Nie chcę się jej pozbywać na stale :?
Skłonny jestem Przekazać ją Tobie wraz z osprzętem na czas potrzebny do wszelakich testów i tworzenia Filmów ( powiedzmy że ten czas określimy na 99 lat :) ) w tym okresie będzie będzie twoja własnością (z jednym wyjątkiem nie możesz jej zbyć , oddać ,sprzedać ) .Wiem że to "twardy i ciężki warunek" ale tak jest :) .
Jeżeli się zgadzasz napisz .

Proszę cie nie dokonuj już zakupów na "Łapu Capu" :lol: Szkoda pieniędzy,najpierw zobaczymy co mamy w kuferkach Ty i Ja ,potem dopiero zakupy OK :!:
O kurczę, nie wiem, jak to się stało , ale ominąłem tę wiadomość. I wyszło z niej, że od Ciebie ją wyciągam... To nie tak miało być :( . Jest to potężnie rzadka płyta i nie wiem, czy powinienem robić taki problem.

Co do zasilacza - mam dedykowany do tego komputera zasilacz Fortrona z certyfikatem 80 Bronze. 400W ma. Nie wiem, co ja się tak przyssałem do tych Fortronów, ale są tanie i dobre.

Z takimi prezentami postaram się porządny odcinek zrobić! Co do płyty głównej - wysyłaj tylko wtedy, kiedy na 100% jesteś pewny, że chcesz to zrobić. Ja już kupiłem inną i w razie czego to ją wykorzystam :D

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Dariusz 64 » 28 sty 2021, 17:02

Kończąc .
Do zwroty jest Płyta i karta FX5500 ,tego nie chcę się pozbywać ,oczywiście kiedy już nie będą ci przydatne (ramy czasowe nie są określone , no dobra są 99 lat :lol: ) . Reszta czyli karty PCI-E ,procesory itp... zostają u Ciebie jako twoja własność .
Jako że chcę wysłać paczkę jak najszybciej odpowiedz czy płyta ma być z chłodzeniem czy nie .Jeżeli nie odpowiesz wysyłam bez chłodzenia .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Poszukuję GPU z ~2006 pod PCI-E pod Pentium 4

Post autor: Piteusz » 28 sty 2021, 17:38

Dariusz 64 pisze:
28 sty 2021, 17:02
Kończąc .
Do zwroty jest Płyta i karta FX5500 ,tego nie chcę się pozbywać ,oczywiście kiedy już nie będą ci przydatne (ramy czasowe nie są określone , no dobra są 99 lat :lol: ) . Reszta czyli karty PCI-E ,procesory itp... zostają u Ciebie jako twoja własność .
Jako że chcę wysłać paczkę jak najszybciej odpowiedz czy płyta ma być z chłodzeniem czy nie .Jeżeli nie odpowiesz wysyłam bez chłodzenia .
Dooobrze, postaram się zatem zwrócić w najbliższym czasie :D . I spokojnie można wysyłać bez chłodzenia.
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc!

Zablokowany