Pokaż swój pulpit

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 12 gru 2021, 21:01

Teraz czas na jeden z dziwniejszych laptopów w mojej kolekcji - Jest to Aristo 8800... Datowany na 2000 rok. Ten sprzęt umożliwia korzystanie z Windowsa 95, z czego tak zrobiłem. Poszedłem też o krok dalej i zrobiłem na tym DualBoot.

Windows 95

Obrazek

Windows 2000

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 16 gru 2021, 20:58

Komp z Intel Pentium III 700 MHz powraca i moje marzenia się ziściły... W połowie. Ponieważ Windows 95 się wgrał bez żadnego kłopotu... Tego samego o NT 4.0 nie można powiedzieć. Kombinowałem, walczyłem i robiłem mu wszystko pod rękę... No i lipa, Taki DualBoot nie chciał w żaden sposób działać i po prostu się poddałem. Dałem Windowsa 2000. Coraz bardziej doceniam istnienie tego systemu, gdyż ogólnie NT starsze niż 2000 to często nie działają niż działają.

Windows 95

Obrazek

Windows 2000

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 18 gru 2021, 02:58

Wysyłałem dotychczas aktualne pulpity ze sprzętów które mam w kolekcji... Jako że na razie nie mam ostatnio nowych sprzętów w mojej kolekcji, to od dzisiaj wysyłam archiwalne pulpity ze sprzętów, które miałem, bo np. Dysk to był ledwo zipiący rupieć, lub konfig mi się nie podobał, ten który zaprezentuję dzisiaj tyczy pierwszego wariantu. Gdyż oryginalnie Windows XP na tym chodził bardzo słabo. Dlatego stwierdziłem że na razie dam Windowsa 98SE, który o dziwo sprawił że to chodziło bardzo znośnie. Po tym przyszła zmiana dysku i wróciłem do XPeka, którego już zaprezentowałem wcześniej. Sprzęt który miał taką przygodę to IBM ThinkPad T41.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: xp234 » 18 gru 2021, 13:29

Obrazek
Eee PC 1005HA - tapety nie ma bo po co mi tam ona (szare tło, bo czarne w 7 źle się kojarzy), motyw klasyczny bo najbardziej ze wszystkich mi pasuje (nie ma tony niepotrzebnych animacji jak aero a podstawowy... no spoko ale w 7 wolę klasyczny, przyzwyczajenie z czasów Optiplex'a 760) pasek zadań ustawiony na automatyczne ukrywanie żeby nie marnował miejsca na ekranie, do rzeczy typu kopiowanie plików na stare telefony nadaje się idealnie (tak samo idealnie ten sprzęt pasuje rozmiarowo na moje biurko, pamiętam że z Evo N610c tam było już trochę ciasno).
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 19 gru 2021, 05:44

Dzisiaj czas na DualBoot pomiędzy 98SE i 2000 na Dellu Latitude C640... Gorzej trafić nie mogłem pod ten sprzęt. Dosłownie wszystko było nie tak, począwszy od 98SE, który był najmniej stabilnym 98 jakiego miałem na jakimkolwiek sprzęcie kiedykolwiek po 2000, który za to strasznie mocno mulił w grach, dodatkowo FTP potrafił się często wywalać...

Wcześniej przedstawiałem konfig 2000 + XP na nim, ale Instalacja na tego lapka XP to był najbardziej sensowny pomysł jaki wpadłem, (Ze względu na dobrze działający FTP czy gry, które faktycznie działają na miarę Mobility Radeona 7500) jednakże obok niego też jest 2000, ale na dużo skromniejszej partycji. Tylko kilka gier działają tam dobrze. Ale nigdy lepiej niż na XP.

Windows 98

Obrazek

Windows 2000

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 20 gru 2021, 00:54

Mój pierwszy system na kompie z Intel Pentium 700 MHz, Windows 98SE... Niestety ten konfig to była ruina. Zaczynając od płyty głównej tego komputera, jako że u niej więcej niż 1 kostka RAM powoduje problemy (Uszkadzając system in the process), a potem jeszcze cegiełki dorzuciła wymiana Radeona na NVIDIĘ, która wszystko pokiełbasiła i system po prostu był ciężki do użytku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 21 gru 2021, 00:40

Windows 98SE na moim drugim N600c, kupionego jako zapas części do mojego głównego modelu. Rozdzielczość 1280x1024 ponieważ ten N600c miał umierający Backlight w jego matrycy i pozbyłem się jej zanim wziąłem z niego resztę części pokroju RAMu czy dysku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 22 gru 2021, 17:52

Windows 98SE z Aristo 8800, Oczywiście przez taką naturę, że SiS jest SiSem (Bo ta Grafika tutaj to integra od nich właśnie) - Niestabilnym badziewiem, które destabilizowało mi ten konfig, widoczny poniżej, to musiałem coś innego na nim zrobić... O dziwo ten wynalazek się dogaduje z Windowsem 95, bo od ponad roku nie widziałem Blue Screena... Nie rozumiem tego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 23 gru 2021, 19:06

Windows Millenium Edition na Dellu Latitude C640... Zainstalowałem tylko i wyłącznie z efektu nudy. System sam chodził bardzo źle. Instalowałem go na innym dysku, więc zmieniłem potem z powrotem na dysk z 2000 i XP.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: SpartaRemixer » 24 gru 2021, 00:10

Dzisiaj wigilia, więc postanowiłem pokazać coś nieco innego - Windows 98FE z VirtualBoxa, postawionego kilka lat temu. Życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

ODPOWIEDZ