Pokaż swój pulpit

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: Trocisz » 20 kwie 2018, 21:56

To ja ciepnę (hehre) moim obecnym pulpitem.
Obrazek

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: xp234 » 21 kwie 2018, 08:18

Trocisz pisze:
20 kwie 2018, 21:56
To ja ciepnę (hehre) moim obecnym pulpitem.
Obrazek
Masz może llink do tego motywu? Bo ten niebieski przycisk start wygląda ciekawie.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: Trocisz » 21 kwie 2018, 13:01

xp234 pisze:
21 kwie 2018, 08:18
Trocisz pisze:
20 kwie 2018, 21:56
To ja ciepnę (hehre) moim obecnym pulpitem.
Obrazek
Masz może llink do tego motywu? Bo ten niebieski przycisk start wygląda ciekawie.
Linku nie mam bo mam odrazu to w systemie ale motyw nazywa się Zune. ;)

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: ClubRocker » 21 kwie 2018, 20:51

Obrazek

Tutaj mój PowerMac G4 na Mac OS X (Tiger) ;)

1920x1080 Ustawiłem dla pokazu, normalnie pracuję w nim na niższej bo nie wyrabia grafika :cry:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 22:24 przez ClubRocker, łącznie zmieniany 1 raz.
The answer is always:

IDK : - (

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: ClubRocker » 21 kwie 2018, 20:55

Obrazek

A tutaj ten sam Mac tylko że na MacOS 9.2.1 :)
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: xp234 » 22 kwie 2018, 20:23

Fajny Mac :D
Ja wysyłam aktualne zrzuty z mojego 98 (już nie, ponieważ nawalił mi system i zdecydowałem się pozostać na xp).
Obrazek
No i skromna lista gier ,niektóre rzeczy są po angielsku, ale to przez to że zainstalowałem office'a 2000 (zainstalowanie ie6 pl naprawiło ten problem).
Obrazek
Jeżeli chodzi o gry z DOS'a to one działają, tylko jest problem z dzwiękiem, ponieważ działa dopiero na ustawieniach typu PC Speaker albo General Midi.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018, 22:48 przez xp234, łącznie zmieniany 1 raz.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: xp234 » 23 kwie 2018, 13:31

Aktualny pulpit z głównego komputera, jakoś nie mam ochoty na to żeby posprzątać ten syf.
Obrazek
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Erwto

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: Erwto » 25 kwie 2018, 20:23

Tapeta z komputera nr1 ^^
Obrazek
Tapeta z komputera retro win98 ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: Piteusz » 25 kwie 2018, 21:34

Zabawny jest ten screen z Windowsem 7 i jedną z domyślnych tapet z Windowsa XP :D. Musisz na prawdę lubić tego XPeka. Wielu uwielbia ten system, lecz ja nie potrafię zrozumieć tej miłości. Może dlatego, że ja widziałem rozwój tego systemu bez okularów nostalgii i wiem, jak bardzo irytujący i wręcz słaby potrafił być XP w początkowych latach. Nikt myślący go nie chciał, bo nie mógł grać w gry dosowe (działały, ale bardzo słabo) i większość złomów z tamtych lat nie potrafiła go dobrze obsłużyć. O i najważniejsze - bardzo mało osób miało wtedy dostęp do internetu. Przez co nie mogli pobrać odpowiednich sterowników i korzystało ze sterów na win98/winMe. A jak się to kończyło? Sraczką bluescreenów. Lub nawet uszkodzeniem sprzętu. Takie to były czasy! Ja wtedy grzecznie siedziałem na win2000 i robiłem mapki do Starcrafta i Unreala. Ewentualnie grałem w Raymana 2 i 3. Raymana 1 nie miałem, ale miałem "Rayman uczy angielskiego". Próbowałem go za młodu zainstalować na XP i przypadkiem wtedy uszkodziłem system. Brat (dzieliliśmy wtedy kompa) miał już dość wysypującego się XP i zainstalował 2000. Żył aż do wydania SP2 do XP :D. Aczkolwiek wracając do tematu - pulpity przyjemne. I co najważniejsze - na realnym kompie :D. No i ta tapeta z planetą bardzo mi przypomina moją pierwszą fedorę, którą zainstalowałem. Nostalgia mocno!

I witam Pana Erwto! Również widzę realne pulpity z realnych kompów. Wrzuciłeś widziałem też w inny temat kolekcję swoich gier :D. Utrzymujesz porządek. I dobrze. Bardzo łatwo jest utonąć w plikach na pulpicie. Szczególnie na mniejszej rozdzielczości. Poza tym ładne brum brumy. Szkoda, że nie są to jakieś Dżapońskie tuningowe ciamochody z tamtych lat. Np. Civic lub jakaś Mazda. Kurde, mam problem, bowiem najczęściej gustuję w dresowozach. Dlaczego ja nie mam dobrego gustu? A może to jest dobry gust? A może to dlatego, że uwielbiam NFS Underground (Ten pierwszy)? Nie wiem. Aczkolwiek pulpit ładny. Na 95/98/ME/NT/2000 zwykle ustawiam tło czarne, by etykiety nie psuły kolorystyki na tapecie. Ten zielony nie komponuje się dobrze ze wszystkimi tapetami :D. Aczkolwiek w tym wypadku nie jest aż tak źle. Powiem szczerze, że nawet bardziej to przypomina stare czasy, bo kiedyś nikt nie wstawiał super pięknych krajobrazów czy grafik na tapety, a zwykłe zdjęcia. Jeszcze najczęsciej w jpg i na włączonym Active Desktop. Tapeta była brzydko rozpikselowana i ludzie narzekali "uebueuueuueueu czemó kompóter wolno dziaua, pomocz". Ale widzę, że u Ciebie jest ładne, porządne i prawilne BMP :D.

Tapeta z Tajgera jest bardzo lewd >///<. Nie lewduj tu mojej waifu. Ja wiem, że ona się sama lewduje, ale to tylko wtedy, gdy "zlostuje szita" i będzie miała dość napięcia w rodzinie. Tak to porządna z Hanekawy dziewoja. Porządnie się uczy i jest bardzo obowiązkowa i się na pewno by sama nie lewdowała! A zarazem Nagato na OS9 jest przeurocza. Aż kusi mnie, by sobie chamsko skopiować od Ciebie ten konfig, bo jest straszliwie a e s t h e t h i c c. Ta tapetka z Nagato genialnie się komponuje z pewną specyficzną i niewyrazistą estetyką wczesnych mak oesów. Bardzo szanuję dobór tapety, bo całokształt dosłownie mnie zmiata i jest to jeden z najładniejszych pulpitów jakie widziałem :D.
>ib4 mactoddlers BTFO
Ja nie jestem fanbojem. Ja tylko... Lubię te maszyny. Ja wiem, że nie ma żadnych praktycznie zalet korzystania z nich... Ale po prostu z nich tak przyjemnie się korzysta, tak bardzo pobudza to umysł i cieszy oczy, że nie mogę przestać*. Przepraszaam :(

*bo jest inny interfejs niż w szkole/pracy, a zarazem jest też szybki i wygodny, więc przesiadka nie boli. A wręcz po przyzwyczajeniu się - czuje się po powrocie na maćka ulgę.

A i wybaczcie, nie mam jeszcze żadnego ciekawego pulpitu do pokazania :{. Muszę cosik poszukać! Może w następnej wiadomości :D

Erwto

Re: Pokaż swój pulpit

Post autor: Erwto » 25 kwie 2018, 22:33

Witaj Piteuszu! Dzięki za ciepłe powitanie :D Akurat tak się składa że brum brum z tapety nr1 jest troszkę powiązany z dżapan. :) Jeśli zwrócisz uwagę jest tam logo japońskiego producenta honda. :D Też sam kierowca miał dość spore powiązania z Japonią, w latach 87-92 japoński producent silników honda mocno współpracował z kierowcą. Jako ciekawostkę mogę dodać że pomagał on hondzie tworzyć słynny i klasyczny już pojazd jakim jest Honda NSX :D nawet sam twórca mojego ulubionego anime A.Toriyama był jego fanem :)

ODPOWIEDZ