Komputer człowieka rozsądnego

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
plaidzior
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2021, 02:11
Kontakt:

Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: plaidzior » 31 maja 2021, 14:17

Taka oto maszyna.
LeGeNDaRnY ABIT NF-7 2.0,
Athlon XP 2500+ @ 3200+,
512MB+2x256MB DDR400,
2x40GB HDD RAID0,
GeForce 6600,

i jakieś randomowe rzeczy typu karta sieciowa RTL8139, dźwiękowa Audigy 2 ZS (zmieniona zostanie na Audigy 1 na rzecz nowego builda P4) i fajny miedziany cooler o dziwo dalej dostępny na allegro jako nówka sztuka.

Jest to wynik mojego sentymentu do tej szalonej platformy. Zaczęło się na Sempronie 2200+ z płytą GA-7N400L, przekształciło się w Athlona 2000+ na FSB 333 z płytą EP-8RDA+ a skończyło się na tym co jest teraz.
Spokojnie daje sobie radę w UT2004 i jakichś tam need for speedach. Half Life 1 jest świetny.
Jeśli ktoś chce pakować się w retro build na XP to socket 462 jest bardzo dobrym początkiem. Dużo chipsetów, płyt, durnych ustawień, można siedzieć przy tym godzinami ustawiając jakieś pojedyncze parametry aby chodziło to najlepiej jak mogło. Płyty na chipsetach VIA, nForce itd., szukanie "legend" na portalach aukcyjnych, według mnie to jest zdecydowanie fajniejsza zabawa niż konkurent (S478) który po prostu działa, nie ważne z czym, po prostu działa. Jest nudny. Athlon 3200+ nie wyrabia przy odtwarzaniu youtuba w 144p. Pentium 3,2HT zasuwa z 720p. Chyba nie muszę mówić nic więcej.

Obrazek
Ta obudowa to najcięższa najbardziej nieporęczna obudowa jaka istnieje. Przynajmniej pojemna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siedzi tu XP SP3 z małym katalogiem software'u z epoki. Bardzo małym.
Obraz wyświetla Hyundai ImageQuest Q790. Na zapleczu leży iiyama Vision Master Pro 451, ale przez brak antyrefleksu nie da się go używać w dzień.

Tutaj jakieś benchmarki.
Obrazek

Teraz przepraszam, ale pobiera mi się my bloody valentine i najnowszy album Green Day na emule, piszą do mnie na gadu-gadu i kolega ma przyjść z nowym GTA SA, muszę kończyć.

Mały sneak peek czegoś nadchodzącego:
Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: Piteusz » 31 maja 2021, 22:30

Nie dość, że build wspaniały to do tego dobry gust muzyczny. No może nie wliczając Green Day. Ja mam Athlona XP 1700+ z GeForce 6600 GT i mi Lineage 2 dziala gitez malinez! No może troszkę się fpsy psują po wejściu do miasta. Może na lepszych Athlonach by działało lepiej.

Btw. przeniosłem do bardziej fajnego działu jak na ten temat :D

Awatar użytkownika
plaidzior
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2021, 02:11
Kontakt:

Re: Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: plaidzior » 31 maja 2021, 22:48

Piteusz pisze:
31 maja 2021, 22:30
Nie dość, że build wspaniały to do tego dobry gust muzyczny. No może nie wliczając Green Day. Ja mam Athlona XP 1700+ z GeForce 6600 GT i mi Lineage 2 dziala gitez malinez! No może troszkę się fpsy psują po wejściu do miasta. Może na lepszych Athlonach by działało lepiej.

Btw. przeniosłem do bardziej fajnego działu jak na ten temat :D
Green Day jako zapychacz, nic innego mi nie wpadło do głowy :shock:
Myślałem nad 6600GT ale zbyt fajna "promocja" była na zwykłego 6600 ;)

Dzięki za nakierowanie na słuszny dział, chyba go wcześniej nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
plaidzior
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2021, 02:11
Kontakt:

Re: Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: plaidzior » 16 lip 2021, 20:22

Status update.
Dragon okazał się zbyt ciężkim i wielkim zawodnikiem, więc musiała wlecieć tu jakaś lżejsza poręczniejsza obudowa.
No i jest. NZXT Nemesis Elite. Rocznik 2004.
Wbudowany wyświetlacz z kontrolerem obrotów, zegarkiem i alarmem, podświetlenie RGB, aluminiowa lekka i solidna konstrukcja, beznarzędziowy montaż wszystkich napędów, wszystko czego można chcieć w takiej budzie.
Załączniki
vlcsnap.png
Screenshot z filmu z budowy kompa (MiniDV)
vlcsnap.png (402.63 KiB) Przejrzano 14554 razy

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: Piteusz » 17 lip 2021, 08:27

plaidzior pisze:
31 maja 2021, 22:48
Green Day jako zapychacz, nic innego mi nie wpadło do głowy :shock:
Myślałem nad 6600GT ale zbyt fajna "promocja" była na zwykłego 6600 ;)

Dzięki za nakierowanie na słuszny dział, chyba go wcześniej nie zauważyłem.
Nie miałeś szans go zauważyć, bo to w zasadzie nowo stworzony dział specjalnie dla takich tematów :D. Więc po prostu skorzystałem z okazji i go zasiliłem Twoim fajnym tematem o Twoim fajnym komputerze 8-)
plaidzior pisze:
16 lip 2021, 20:22
Status update.
Dragon okazał się zbyt ciężkim i wielkim zawodnikiem, więc musiała wlecieć tu jakaś lżejsza poręczniejsza obudowa.
No i jest. NZXT Nemesis Elite. Rocznik 2004.
Wbudowany wyświetlacz z kontrolerem obrotów, zegarkiem i alarmem, podświetlenie RGB, aluminiowa lekka i solidna konstrukcja, beznarzędziowy montaż wszystkich napędów, wszystko czego można chcieć w takiej budzie.
Ale ciekawa obudowa. Myślałem, że NZXT to jest produkt obecnych czasów a tu ciekawostka. I uwielbiam jakość kaset. Koniecznie gdzieś wrzuć ten filmik. Może na bitview? :)

Awatar użytkownika
plaidzior
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2021, 02:11
Kontakt:

Re: Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: plaidzior » 17 lip 2021, 12:28

Piteusz pisze:
17 lip 2021, 08:27
Ale ciekawa obudowa. Myślałem, że NZXT to jest produkt obecnych czasów a tu ciekawostka. I uwielbiam jakość kaset. Koniecznie gdzieś wrzuć ten filmik. Może na bitview? :)
Też się zdziwiłem na widok takiej starej budy od NZXT. Zacząłem szukać recenzji tej budy żeby się dowiedzieć co i jak i wpadłem na taki opis firmy NZXT:
Guru3D pisze: The company was created basically because they wanted to fashion unique designs based on what gamers would really want. Being gamers themselves they've been playing games from Loom to Monkey Island to Fallout to Farcry. NZXT feels like they can connect with the gamers in their market, mostly through their forums, they wish to discuss and complete what gamers really want. With that feedback in mind they build and design PC cases.
A filmik - wysyłałem na discordzie, ale w takim razie wyślę go i tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=RAFMUjL2hIY
Nie jest to build guide ani żaden profesjonalny wideo poradnik, jedynie wycinki momentów ze składania które w całości zajęło coś koło 4 godzin, więc nagranie wszystkiego mijałoby się z celem :) Mam kamerę, to postanowiłem troszkę ją spożytkować, bo leży i się kurzy.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2021, 17:42

Re: Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: XYZ » 27 paź 2021, 23:14

Świetny build i moim zdaniem najlepsza płyta główna pod Socket A z tamtego okresu.

Sam w 2003 roku miałem Abita NF7 i Athlona 2500+ podkręconego na 2400MHz.
Nigdy nie zapomnę zabawy z podkręcaniem go, ciągła zmiana biosów i szukanie najlepszych ustawień.
Płyta była świetnie wspierana przez społeczność, do dzisiaj dostępne są setki wersji biosów
od Merlina, TicTaca i Tratsa.

Jakiś czas temu kupiłem z sentymentu NF7-S i zabawa zaczęła się na nowo :D

thefruniek
Posty: 8
Rejestracja: 13 lip 2022, 14:21

Re: Komputer człowieka rozsądnego

Post autor: thefruniek » 16 lip 2022, 01:25

mój złomputer:płyta główna: ASUS P5K-E WiFi/AP procek:intel core 2 quad q9550 ram: 6,25 gb 1x 256 mb 553 mhz ddr2 kingston 2x 2 gb kingston 800 mhz 1x 2 gb goodram 667 mhz GPU: Radeon HD 5770 1 gb gigabyte dyski: 1x integral v series ssd 120 gb 1x wd green 500 gb 5400 obr/min hdd 1 x segate barracuda 250 gb 7200 obr na min zasilacz: XFX TS 650 wat 80 plus gold OS:Windows 11 obok niego linux mint 19.2 :( jakby co to zdjęcie ze starym zasilaczem jeszcze
Załączniki
złomputer.jpg
złomputer.jpg (3.99 MiB) Przejrzano 10481 razy

ODPOWIEDZ