Manjaroo

Forum poświęcone Linuksom, Uniksom oraz innym niestandardowym maszynom/systemom.
Darkon0
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2022, 14:08

Manjaroo

Post autor: Darkon0 » 18 mar 2022, 18:26

Siemka. Chciałbym spytać czy Manjaroo jest zbudowane na podstawie ubuntu lub jakiegos innego linuksa oraz czy obsługuje urządzenia typu. karty wifi od tp-link czy dvd/cd na usb.

Awatar użytkownika
lele
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2022, 19:42

Re: Manjaroo

Post autor: lele » 18 mar 2022, 19:52

Manjaro jest dystrybucją GNU/Linux bazującą na dystrybucji Arch Linux.
Nie rozumiem ostatniego pytania, jeśli karta jest obsługiwana na linuxie, to każdy linux ją obsłuży...

Darkon0
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2022, 14:08

Re: Manjaroo

Post autor: Darkon0 » 18 mar 2022, 20:23

ok ale miałem drobny problem z instalacją manjaro więc instaluje tera kubuntu na podstawie ubuntu, które trochę znam :D. P.S Jak ja dawno z forów nie korzystałem ^^

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Manjaroo

Post autor: Piteusz » 19 mar 2022, 09:29

Manjaro ostatnio jest dość kontrowersyjną dystrybucją ze względu na to, jak jest zarządzana i "maintainowana". Ubuntu podobnie, ale wszystkie "spin-offy" tej dystrybucji jak Kubuntu naprawiają jej upośledzenie. Nie mówiąc już o Mincie, który z dziwnej nakładki na Ubuntu - stał się systemem o parę klas lepszych od niego (choć tak samo jak Pop-OS - czasami potrafi siebie sam usunąć, ale wystarczy uważać na to, co się klika).

Ale tak, jak Lele mówił - każda dystrybucja potrafi zrobić to samo. Linux jest ten sam, różni się to, jakie są dobrane do niego programy i w jaki sposób wszystko jest dystrybuowane. Stąd nazwa dystrybucja :D.

Darkon0
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2022, 14:08

Re: Manjaroo

Post autor: Darkon0 » 19 mar 2022, 19:49

@piteusz jednak rezygnuje z linuxów jako desktopy bo na każdym z nich mam problem. Na Kubuntu mi wywala DIscorda i mam problem z instalacją apek i wine świruje chyba powrócę do WIndowsa 7 i jeśli jeszcze o linuxa to z serwerowymi wersjami nie mam problemów XD

ODPOWIEDZ