HTML - Tylko najnowsze zdjęcie w danym katalogu

Masz problem z komputerem lub z oprogramowaniem? Napisz tutaj, postaramy się pomóc!
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 286
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

HTML - Tylko najnowsze zdjęcie w danym katalogu

Post autor: Stasieusz »

Mam pytanie dotyczące HTML'a. Czy ktoś wie jak ustawić, żeby na stronie pojawiało się TYLKO NAJNOWSZE ZDJĘCIE w danym katalogu? Potrzebuję do kenika, z którego będę pokazywał iluminację balkonu :D.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1027
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: HTML - Tylko najnowsze zdjęcie w danym katalogu

Post autor: Piteusz »

Przeniosłem temat z offtopu do nowego forum. Trzeba korzystać z nowych działów :D.

W czystym HTMLu niestety czegoś takiego nie będziesz w stanie zrobić niestety. Jeżeli przepiszesz swoje strony na php, to możesz obudować funkcję wyświetlania obrazka w kod php. Ktoś już miał podobny problem do Ciebie i tu jest nawet rozwiązanie: https://stackoverflow.com/questions/291 ... ectory-php

Jeżeli Twoja strona zawiera interpreter php (99% hostingów posiada), to bezproblemowo to pójdzie. Jeżeli to czysty html, to niewiele da się zrobić... no chyba, że napiszesz funkcje, która zmienia nazwę poprzedniego obrazka i tworzy nowy z nazwą np. 01.jpg :D. Ale to wtedy wymaga pisania w bashu lub w batchu.
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 286
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: HTML - Tylko najnowsze zdjęcie w danym katalogu

Post autor: Stasieusz »

Piteusz pisze: 15 cze 2024, 09:33 Przeniosłem temat z offtopu do nowego forum. Trzeba korzystać z nowych działów :D.

W czystym HTMLu niestety czegoś takiego nie będziesz w stanie zrobić niestety. Jeżeli przepiszesz swoje strony na php, to możesz obudować funkcję wyświetlania obrazka w kod php. Ktoś już miał podobny problem do Ciebie i tu jest nawet rozwiązanie: https://stackoverflow.com/questions/291 ... ectory-php

Jeżeli Twoja strona zawiera interpreter php (99% hostingów posiada), to bezproblemowo to pójdzie. Jeżeli to czysty html, to niewiele da się zrobić... no chyba, że napiszesz funkcje, która zmienia nazwę poprzedniego obrazka i tworzy nowy z nazwą np. 01.jpg :D. Ale to wtedy wymaga pisania w bashu lub w batchu.
Czysty HTML niestety :cry:. Tylko w tym umiem pisać strony, a kamery IP, która robi zdjęcia na FTP i zmienia nazwy na jedną taką samą nie mam :cry:. WebcamXP za wiele nie pomaga, bo co prawda robi zdjęcia pod jedną nazwą, ale nie mogę się połączyć z kamerką i słabo też działa ta funkcja.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Altair
Posty: 132
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: HTML - Tylko najnowsze zdjęcie w danym katalogu

Post autor: Altair »

Stronka jest na hostingu prv.pl? Jeśli tak to obsługuje wykonywanie skryptów PHP. Kwestia tylko, czy ktoś pomoże Ci przepisać twoją stronkę, aby dało się to wdrożyć.
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 286
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: HTML - Tylko najnowsze zdjęcie w danym katalogu

Post autor: Stasieusz »

Altair pisze: 20 cze 2024, 11:27 Stronka jest na hostingu prv.pl? Jeśli tak to obsługuje wykonywanie skryptów PHP. Kwestia tylko, czy ktoś pomoże Ci przepisać twoją stronkę, aby dało się to wdrożyć.
Jak najbardziej, jest na hostingu prv.pl. Co do przepisania strony - byłoby super, gdyby ktoś był chętny to przepisać. Brak znajomości PHP mi nie pozwala na za wiele :oops:.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ