Co ciekawego można włączyć pod Windowsem 98?

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1046
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Co ciekawego można włączyć pod Windowsem 98?

Post autor: Piteusz »

ilxs pisze: 12 sie 2024, 22:28 Swoją drogą które sterowniki (wersja) będą działały najlepiej Waszym zdaniem? :) Nie orientuję się za bardzo w tych sprawach, bardziej mi zależy na działającym sprzęcie i fajnym jego zastosowaniu.
Nie ma na to dobrej odpowiedzi. Ale ogólnie na w98 jest tak, że każdy sterownik aż do wersji 45.xx jest dobry. Powyżej zaczynają się problemy. Osobiście polecam z allegro kupić sobie jakiegoś Radeona 9550 - karty wybitnie dobre a zarazem mega tanie. Nie ma nawet problemów ze sterownikami i można instalować najnowsze. Taki retro cheat code :D
Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 186
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Co ciekawego można włączyć pod Windowsem 98?

Post autor: SpartaRemixer »

ilxs pisze: 12 sie 2024, 00:11 Cześć. Ogólnie złożyłem sobie całkiem fajny komputer z Windowsem 98 (chociaż myślę teraz, że mogłem już ładować do niego Pentiuma 4 i nowszą płytę AsRocka która leżakuje na półce :) ). Płytka AOpen AX3S, dysk 40GB, Pentium III 733MHz, FX5200 128MB, 256MB ramu. Do czego ciekawego mogę go wykorzystać poza pisaniem na tym forum? :D No i oczywiście definitywnie pozostaję przy W98. Proszę o jakieś ciekawe i unikalne pomysły co możnaby na nim zrobić :lol:
Gdyby to była lepsza specka, to nawet kilka tytułów byś odpalił z 2003-2004 roku, które wspierały Windowsa 98, M.in Call of Duty 1 + Dodatek United Offensive, Ford Racing 2, Colin McRae Rally aż do 2005-tki, Need for Speeda Undegrounda 2, The Settlers aż do Dziedzictwa Królów, (Czyli Piątki) TrackMania (2003)... Pewno więcej by się znalazło, ale w tym momencie to tyle co kojarzę z tych nowszych, bo sam mam na moim Ultimate Windowsa 98 PC :lol:

(Mówię tu głównie o przyjemności z grania w te ostatnie tytuły pod 98... Ciężko mi ocenić jak sobie ten Pentium III 733 MHz i FX5200 poradzą z niektórymi z nich, ja mając P3 700 MHz i GF2 mogę powiedzieć, że przynajmniej u mnie z nimi jest... No średnio. Ale to kwestia gustu myślę. ;) Do klasyków 98SE typu UT99, czy Quake III - Arena lub też Stare NFSy a DOSówkach kończąc to jest idealny praktycznie.)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!
ODPOWIEDZ