Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: lugiuno »

KtosNowy pisze: 05 cze 2020, 21:37 Oczywiście, trzymam producenta za słowo i jeżeli jakaś dyskietka Imation będzie sprawiała problemy, skontaktuję się z działem obsługi gwarancji.
1. o cholera, toż to papieżowa godzina (godzina wysłania posta)
2. często dożywotnia gwarancja oznacza tyle, że gwarancja trwa tak długo jak produkt jest wypuszczany, często jakby się zdarzyło, że kupiłeś nowy produkt o statusie eot to dostaniesz chyba 2 lata gwarancji (bo na mniej UE nie pozwala), czyli jak ci się rozwali produkt w przeciągu tych dwóch lat to dostaniesz następcę/odpowiednik cenowy produktu.

np. jeżeli kupiłeś GTXa 1080 (np. za 2000 zł) na krótko przed wydaniem RTXów 2080 (koszt: 3000 zł) i ci się karta uszkodzi podczas okresu gwarancyjnego to dostaniesz albo odpowiednik cenowy (w tym wypadku: RTX 2060 Super) albo zaoferują ci dopłatę do karty o tej samej pozycji. Oczywiście, to zależy od producenta, ale większość tak robi.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1485
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Zakup z dzisiaj (licytacja ,no wiecie gdzie :?: :lol: ) .1 sztuka wyszła po 42 grosze z wysyłką :shock: :D .
Opis i zdjęcie z aukcji.

"Oferuję na sprzedaż zestaw składający się z 90-ciu sztuk uzywanych dyskietek 3,5”. Dyskietki nie testowane, sprzedaję jako uszkodzone, nie znam ich zawartości."

Edit:
Dyskietki sformatowane -"odpadły"tylko 2 szt. :o .Zakup uważam za bardzo udany :D .
Załączniki
DUŻY ZESTAW DYSKIETEK 3,5 90 SZT .png
DUŻY ZESTAW DYSKIETEK 3,5 90 SZT .png (1.14 MiB) Przejrzano 11639 razy
Ostatnio zmieniony 10 lip 2020, 18:16 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1485
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Zakup z wczoraj (ze "zgrozą" zauważyłem że nie mam już napędów DVD z białym panelem ) ,stąd zakup tych 5szt.

Tekst i zdjęcia z aukcji .

"Oferowanym Przedmiotem Sprzedaży jest: Nagrywarka DVD .
Stan:
Sprawne,Testowane
Stan Wizualny jak na foto."

Edit :
Wszystkie napędy sprawne :D .
Załączniki
Nagrywarka DVD LG GSA-4040B ATA(1).png
Nagrywarka DVD LG GSA-4040B ATA(1).png (129.16 KiB) Przejrzano 11625 razy
Nagrywarka DVD LG GSA-4040B ATA.png
Nagrywarka DVD LG GSA-4040B ATA.png (119.44 KiB) Przejrzano 11625 razy
Nagrywarka DVD LG GSA-4160B ATA.png
Nagrywarka DVD LG GSA-4160B ATA.png (117.95 KiB) Przejrzano 11625 razy
Nagrywarka DVD LG GSA-4163B ATA(1).png
Nagrywarka DVD LG GSA-4163B ATA(1).png (89.91 KiB) Przejrzano 11625 razy
Nagrywarka DVD LG GSA-4163B ATA.png
Nagrywarka DVD LG GSA-4163B ATA.png (112.49 KiB) Przejrzano 11625 razy
Ostatnio zmieniony 10 lip 2020, 18:17 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1028
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Piteusz »

Ostatnio kupiłem identyczny napęd, lecz czarny. Do mojego "Frankensteina". Bardzo dobry zakup, jeżeli był tani - rzecz jasna :D
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1485
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Piteusz pisze: 12 cze 2020, 20:56 Ostatnio kupiłem identyczny napęd, lecz czarny. Do mojego "Frankensteina". Bardzo dobry zakup, jeżeli był tani - rzecz jasna :D
Czarne to mam , ale do białej obudowy no musi być biały napęd (no prawie). Zakupiłem je u jednego sprzedawcy ,ale jako pojedyncze sztuki z wspólną (jedna paczka) wysyłką ,jedna sztuka wyszła średnio 10zł ,jak dla mnie cena akceptowalna za sprawne i sprawdzone napędy ,a... i sprzedawca (firma) daje 14 dniowa gwarancję rozruchową :lol:
Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 412
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: CycuPL »

Klawiatury AT
Obrazek
Obrazek

Klawiatury kupione na lokalnej giełdzie komputerowej w cenie 5 zł/sztuka. Jako, że niektóre posiadane przeze mnie klawiatury są nie do końca sprawne, trzeba było wyposażyć się w "nowe" ;-).

Modele klawiatur:

Kod: Zaznacz cały

1. Mitsumi KPQ-E99ZC-12
2. Chicony KB-5323
Ciekawa jest tutaj klawiatura marki Mitsumi - po raz pierwszy mam do czynienia z klawiaturą, gdzie mechanizm przycisków opiera się na "gumie nad membraną" (poniżej zdjęcie pozyskane z internetu, przedstawiające mechanizm):
Obrazek

Obie klawiatury oczywiście mają kable DIN-5. Klawiatura Mitsumi jest sprawna (podłączyłem ją pod główny komputer), Chicony jeszcze nie sprawdzałem ale obstawiam że działa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: lugiuno »

CycuPL pisze: 13 cze 2020, 14:35 Klawiatury AT
Obrazek
Obrazek

Klawiatury kupione na lokalnej giełdzie komputerowej w cenie 5 zł/sztuka. Jako, że niektóre posiadane przeze mnie klawiatury są nie do końca sprawne, trzeba było wyposażyć się w "nowe" ;-).

Modele klawiatur:

Kod: Zaznacz cały

1. Mitsumi KPQ-E99ZC-12
2. Chicony KB-5323
Ciekawa jest tutaj klawiatura marki Mitsumi - po raz pierwszy mam do czynienia z klawiaturą, gdzie mechanizm przycisków opiera się na "gumie nad membraną" (poniżej zdjęcie pozyskane z internetu, przedstawiające mechanizm):
Obrazek

Obie klawiatury oczywiście mają kable DIN-5. Klawiatura Mitsumi jest sprawna (podłączyłem ją pod główny komputer), Chicony jeszcze nie sprawdzałem ale obstawiam że działa.
*Shitsumi, znalazłem chyba ich jedną klawiaturę gdzieś tam
jedna z najgorszych klawiatur jakiej używałem
a używałem jej 3 minuty i wiedziałem już jakie to badziewie jest
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1028
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Piteusz »

Hmmm... ten mechanizm też jest wykorzystany w klawiaturach do Amig. I nie są one szajsem. Są w zasadzie jedną z lepszych mechanizmów, na jakich pisałem. Nie najlepszy, ale bardzo milutki :3.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1485
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Zakup dzisiaj . Płyta socket7.
Płyta zakupiona na licytacji właściwie za "grosze jako złom" ,ale nawet na fatalnej jakości zdjęciu widać że ma w slocie dodatkową pamięć Cache (prawdopodobnie 256KB) ,zintegrowaną kartę graficzną 1MB (są podstawki pod dodatkowe 1MB pamięci, czyli karta może mieć 2MB ), co ważne jest formatu ATX :o :!: .Wprawdzie ma tylko podstawki pod pamięci SIMM ale ostatnio kupiłem 4x16MB ;) .Ciekawe czy się uruchomi :?:
Zdjęcie z aukcji (dlatego taka fatalna jakość).

Edit:
Płyta sprawna :D .
Załączniki
1.png
1.png (1.18 MiB) Przejrzano 11523 razy
Ostatnio zmieniony 10 lip 2020, 18:18 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1028
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Piteusz »

Dariusz 64 pisze: 21 cze 2020, 19:50 Zakup dzisiaj . Płyta socket7.
Płyta zakupiona na licytacji właściwie za "grosze jako złom" ,ale nawet na fatalnej jakości zdjęciu widać że ma w slocie dodatkową pamięć Cache (prawdopodobnie 256KB) ,zintegrowaną kartę graficzną 1MB (są podstawki pod dodatkowe 1MB pamięci, czyli karta może mieć 2MB ), co ważne jest formatu ATX :o :!: .Wprawdzie ma tylko podstawki pod pamięci SIMM ale ostatnio kupiłem 4x16MB ;) .Ciekawe czy się uruchomi :?:
Zdjęcie z aukcji (dlatego taka fatalna jakość).
Kolejny magiczny ATX tam, gdzie on nie powinien występować. Czy to były jakieś "high-endowe", drogie płyty, że zawierały tyle nowości? Czy po prostu Intel w tamtych czasach był bardzo naprzód z technologią?

Dodatkowo mnie zastanawia pewna sprawa - wielokrotnie używałem płyt AT i mają one swój klimat. Zastanawia mnie jednak fakt, iż one mają zawsze taki "specyficzny" sposób montowania tych płyt. Taki na bolce. Czy tak było zawsze? Nowoczesne toto podejście lekko. :D
ODPOWIEDZ