Co sądzicie anime art'ach tworzonych przez AI?

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 91
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Co sądzicie anime art'ach tworzonych przez AI?

Post autor: Robson »

Witam!

Tak jak w temacie. Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat. Uważacie, że to rzecz fajna, czy raczej podchodzicie do tego z dystansem? Ja w sumie nie wiem do końca co o tym myśleć. Z jednej strony ciekawa sprawa, bo wystarczy coś wkepać do generatora i gotowe, ale z drugiej strony doceniam pracę indywidualnych twórców :D

A teraz zapraszam do udziału w konkursie! Który z art' ów został wygenerowany przez AI?
Pozdrawiam 8-)

Obrazek nr 1:
Obrazek

Obrazek nr 2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1039
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Co sądzicie anime art'ach tworzonych przez AI?

Post autor: Piteusz »

Kompletnie zapomniałem o tym temacie. Jednakże personalnie AI arty są przydatne do robienia rzeczy uciążliwych - np. deseni na jakimś interfejsie w grze RPG.

Jeżeli chodzi o arty anime, to widziałbym zastosowanie tylko w przypadku bardziej "zabawnych" rzeczy, których by nikt o zdrowych zmysłach nie narysował. Aczkolwiek też kwestia jest taka, że bardzo mało dobrych artów widzę i każda próba samoróbkowej generacji AI zwykle się kończy mutantem. Trzeba dosłownie godzinami siedzieć nad komputerem, by go czegoś nauczyć... ten sam czas można by było poświęcić na skillowanie swojego własnego talentu do rysowania :D
ODPOWIEDZ