Poszukuję polskiej wersji Windows 95 na dyskietkach

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
KtosNowy
Posty: 71
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:24

Poszukuję polskiej wersji Windows 95 na dyskietkach

Post autor: KtosNowy » 07 maja 2020, 12:47

Pytanie może nietypowe, jednak ostatnio zakupiłem komputer Compaq Deskpro 4000, który nie posiada napędu CD, a jego dysk twardy ma tylko 400MB. Pomyślałem, że w sumie ciekawie będzie zainstalować na nim Windows 95 z dyskietek, ale okazało się, że moje prawdopodobnie przepadły w mrokach piwnicy... Szukałem również jakiejś kopii na Internecie, jednak nie znalazłem. Dlatego też, jeżeli ktoś na tym forum posiada Windows 95 w wersji polskiej na dyskietkach, prosiłbym o kontakt. :)

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Poszukuję polskiej wersji Windows 95 na dyskietkach

Post autor: CycuPL » 07 maja 2020, 12:59

Wiem że moja rada może nie być co prawda ideolo opcją, aczkolwiek... może by podłączyć dysk do innego komputera, po czym zdobyć ISO płyty z polskim Windowsem 95 i skopiować pliki instalacyjne na dysk?
Całość wtedy ograniczałaby się do uruchomienia komputera z dyskietki startowej i włączeniem instalacji z dysku twardego.
Obrazek
Obrazek

KtosNowy
Posty: 71
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:24

Re: Poszukuję polskiej wersji Windows 95 na dyskietkach

Post autor: KtosNowy » 07 maja 2020, 13:16

W sumie to dosyć dobra opcja, no ale jednak dysk jest dosyć mały i może się wszystko nie zmieścić :lol:
Mógłbym również przełożyć napęd CD, pójść do sklepu i wyposażyć się w kilka płyt CD a system zainstalować za pomocą "instalacji minimalnej". Jednak też ze względów "semtymentalno-naukowo-archiwizacyjnych" chciałbym mimo wszystko zdobyć działające kopie dyskietek z plikami instalacyjnymi. :)

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuję polskiej wersji Windows 95 na dyskietkach

Post autor: Dariusz 64 » 07 maja 2020, 22:05

KtosNowy pisze:
07 maja 2020, 12:47
Pytanie może nietypowe, jednak ostatnio zakupiłem komputer Compaq Deskpro 4000, który nie posiada napędu CD, a jego dysk twardy ma tylko 400MB. Pomyślałem, że w sumie ciekawie będzie zainstalować na nim Windows 95 z dyskietek, ale okazało się, że moje prawdopodobnie przepadły w mrokach piwnicy... Szukałem również jakiejś kopii na Internecie, jednak nie znalazłem. Dlatego też, jeżeli ktoś na tym forum posiada Windows 95 w wersji polskiej na dyskietkach, prosiłbym o kontakt. :)
Windows 95 na dyskietkach w wersji PL -nie wydaje mi się żeby był takowy (oryginalny) :?
I pozostaje też kwestia legalności takowej kopii WIN 95 na dyskietkach ,ktoś musiał by przekazać swój "klucz " do owego systemu

Na pewno jest to "Compaq Deskpro 4000 " :?: Tyle że z jakim procesorem na , socket7 - Slot 1(Pentium 2) ,czy jeszcze starszy :?: Można się dopytać :?:
Właściwie do każdego stacjonarnego ,można podłączyć napęd CD jeżeli ma nawet 1 gniazdo do napędów IDE (no w laptopie to trudne ,ale nie niemożliwe :lol: ) , wystarczy podłączyć do drugiej wsuwki na tasiemce IDE (CD ROM) i ustawić zworką na SLAVE ,a i oczywiście połączyć do zasilania (grunt to prund ;) ) ,a wygląda że ten komputer jeżeli to ten (przykłady)
https://www.cnet.com/products/compaq-de ... mb-1-6-gb/
lub ten
https://www.cnet.com/products/compaq-de ... ne-series/
ma takowe bo posiada HDD (dysk twardy ) .

KtosNowy
Posty: 71
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:24

Re: Poszukuję polskiej wersji Windows 95 na dyskietkach

Post autor: KtosNowy » 07 maja 2020, 23:44

Na problemy dotyczące ściśle tego komputera założę prawdopodobnie osobny temat, bo jak na razie jest ich trochę. :D
Jest to Compaq Deskpro 4000 z oznaczeniem (jeśli wierzyć naklejkom na obudowie) 5133 na socket 7, mimo naklejki "Intel Inside" dostałem go z procesorem AMD K6-2 350Mhz.
Co do napędu CD, to aktualnie nie mam pod ręką żadnego wolnego, mogę jedynie przekładać, jednak Windows 95 lubi się często odwoływać do plików instalacyjnych, a wtedy za każdym razem musiałbym przekładać napęd z drugiego komputera, bo na dysku 400MB po skopiowaniu plików instalacyjnych jest zajęte 3/4 miejsca (ech, będę musiał go zamienić na jakiś chociażby 2GB). Oczywiście, w przyszłości prawdopodobnie wyposażę ten komputer w jakiś napęd.
Co do instalacji Windowsa 95 to jak na razie "powiązałem wszystko drutem", to znaczy skopiowałem pliki z płyty Windows 95 jak to nakazywał ten poradnik: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1262599.html i dzięki temu system bez problemu z nich zainstalowałem i "aktywowałem" kluczem, który przyszedł z komputerem, a i w razie instalacji "dodatków" prosi o dyskietkę, więc nie muszę przekładać żadnego napędu CD. :D
Być może kiedyś znajdę te dyskietki Windows 95 w piwnicy, bo podobno gdzieś takowe były, na razie będę korzystać z tego może nie do końca poprawnego ale działającego rozwiązania. :)

ODPOWIEDZ