Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1511
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Zakup z dzisiaj (taniutko jako niesprawdzone) .

Opis i zdjęcia z aukcji.

Karty graficzne 2szt. "zabytek"
Dzień dobry, mam do sprzedania karty graficzne 2szt. Stan techniczny nieznany, wizualny jak na foto.

Edit: Obydwie sprawne.
Załączniki
1.png
1.png (777.31 KiB) Przejrzano 11417 razy
Ostatnio zmieniony 30 sie 2020, 20:23 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1511
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Zakup z dzisiaj .Taki oto zestaw .Zdjęcia i opis z aukcji .

"Zestaw Retro częsci komputerowych. Częsci pochodza z komputera w ktorym uszkodzony był zasilacz, podzespoły powinny byc sprawne. Jednak nie mam mozliwosci dokladnie ich przetestowac. "
Załączniki
01.jpg
01.jpg (408.79 KiB) Przejrzano 11391 razy
02.png
02.png (932.85 KiB) Przejrzano 11391 razy
03.jpg
03.jpg (265.29 KiB) Przejrzano 11391 razy
04.png
04.png (714.87 KiB) Przejrzano 11391 razy
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1511
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Pierwsza odsłona "zdobyczy" z dzisiejszej wyprzedaży garażowej .

Na zdjęciu pierwszym niby nic GeForce FX5500 256MB DDR /AGP ... ale to właściwie "nówka" z pudełkiem +sterowniki+instrukcja :D . Jako ciekawostka ... w połowie 2008 roku kosztowała 85 zł ;) .

Na zdjęciu drugim kupione u tego samego sprzedawcy DVD ROM IDE Też właściwie "nówka",oraz karta graficzna NVIDIA GeForce2 MX 200 (32MB :?: ) to się okaże po sprawdzeniu .

Na zdjęciu trzecim zakup od sprzedającego który sprzedawał wszystko za złotówkę :o ,miał chyba z 100 pudeł z "wszystkim od mydła do powidła" :lol: ,oto wygrzebałem w nich stację FDD 3,5" +Napęd CD+ Kartę Matrox Millennium G200 (chyba 8MB :?: ), której radiator z jednej strony ma oryginalny kołek ,a z drugiej jest przykręcony gustowną śrubką z nakrętką :lol:

Cd.Zakupów w następnym poście.
Załączniki
1.JPG
1.JPG (364.58 KiB) Przejrzano 11340 razy
2.JPG
2.JPG (468.24 KiB) Przejrzano 11340 razy
3.JPG
3.JPG (555 KiB) Przejrzano 11340 razy
Ostatnio zmieniony 31 sie 2020, 16:24 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1511
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Cd.Zakupów z wyprzedaży garażowej .

Zdjęcie 1 i 2 to głośniki (niby nic nadzwyczajnego) ,ale ...po pierwsze można je zasilać tak z zasilacza jak i z baterii :o ,po wtóre bez zasilania pracują jako głośniki pasywne ,a po załączeniu (prundu :lol: ) jako aktywne (włącza się wzmacniacz ) .

Na zdjęciu 3 - Karta graficzna GV-NX85T512HP / PCI Express (z dodanym gustownym wiatraczkiem :lol: ),oraz chłodzenie socket775 .
Załączniki
1.JPG
1.JPG (511.97 KiB) Przejrzano 11331 razy
2.JPG
2.JPG (670.35 KiB) Przejrzano 11331 razy
3.JPG
3.JPG (574 KiB) Przejrzano 11331 razy
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2020, 16:27 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1042
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Piteusz »

Dariusz 64 pisze: 30 sie 2020, 15:41 Pierwsza odsłona "zdobyczy" z dzisiejszej wyprzedaży garażowej .

Na zdjęciu pierwszym niby nic GeForce FX5500 256MB DDR /AGP ... ale to właściwie "nówka" z pudełkiem +sterowniki+instrukcja+sterowniki :D . Jako ciekawostka ... w połowie 2008 roku kosztowała 85 zł ;) .

Na zdjęciu drugim kupione u tego samego sprzedawcy DVD ROM IDE Też właściwie "nówka",oraz karta graficzna NVIDIA GeForce2 MX 200 (32MB :?: ) to się okaże po sprawdzeniu .

Na zdjęciu trzecim zakup od sprzedającego który sprzedawał wszystko za złotówkę :o ,miał chyba z 100 pudeł z "wszystkim od mydła do powidła" :lol: ,oto wygrzebałem w nich stację FDD 3,5" +Napęd CD+ Kartę Matrox Millennium G200 (chyba 8MB :?: ), której radiator z jednej strony ma oryginalny kołek ,a z drugiej jest przykręcony gustowną śrubką z nakrętką :lol:

Cd.Zakupów w następnym poście.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALE ładna Pani na tym pierwszym obrazku. Gainwardy zawsze miały ładne panie na pudełkach. Szkoda, że już ich nie mają :<
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1511
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Zakup z dzisiaj (Allegro) ,szczególnie zależało mi na pamięciach SD RAM (no ciągle mi ich brakuje :lol: ) .Zdjęcia i opis z aukcji (kup teraz) .

"Stare RAM Retro ddr hynix good ram samsung
Do sprzedania to co widać na zdjęciach, myślę, że większość sprawna jak nie wszystkie."

Edit:
Sprzedawca "dobrze się domyślał" ,po sprawdzeniu wszystkie pamięci okazały się sprawne :D .
Załączniki
1.png
1.png (612.28 KiB) Przejrzano 11319 razy
2.jpg
2.jpg (326.99 KiB) Przejrzano 11319 razy
3.png
3.png (715.02 KiB) Przejrzano 11319 razy
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2020, 13:42 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.
Klimek
Posty: 97
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:59
Lokalizacja: Żywiec

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Klimek »

Dariusz 64 pisze: 31 sie 2020, 16:22 Zakup z dzisiaj (Allegro) ,szczególnie zależało mi na pamięciach SD RAM (no ciągle mi ich brakuje :lol: ) .Zdjęcia i opis z aukcji (kup teraz) .

"Stare RAM Retro ddr hynix good ram samsung
Do sprzedania to co widać na zdjęciach, myślę, że większość sprawna jak nie wszystkie."
wiem ze to nie tutaj ale mam do oddania parę kości SD-Ram , niewiele bo zaledwie bodajze 3 sztuki.
Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 414
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: CycuPL »

Dysk twardy WD Caviar Green 500 GB
Obrazek

Dysk znaleziony w kontenerze na elektrozłom. Oprócz niego był również drugi dysk (nieznany producent i model), lecz niestety nie udało mi się po niego sięgnąć...

Dysk twardy z nierozwijanej już serii dysków twardych WD Green, na interfejs SATA i o pojemności 500 GB.
Poniżej wyniki testów w MHDD32 4.6 (S.M.A.R.T. + powierzchnia):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1042
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Piteusz »

CycuPL pisze:Dysk twardy WD Caviar Green 500 GB
Obrazek

Dysk znaleziony w kontenerze na elektrozłom. Oprócz niego był również drugi dysk (nieznany producent i model), lecz niestety nie udało mi się po niego sięgnąć...

Dysk twardy z nierozwijanej już serii dysków twardych WD Green, na interfejs SATA i o pojemności 500 GB.
Poniżej wyniki testów w MHDD32 4.6 (S.M.A.R.T. + powierzchnia):
Obrazek
Obrazek
Ale ładne znalezisko! Sam bym z przyjemnością coś takiego znalazł.

Jak działa sam WD Green? Jak wolno i energooszczędnie działa? :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 414
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: CycuPL »

Piteusz pisze: 03 wrz 2020, 10:30Ale ładne znalezisko! Sam bym z przyjemnością coś takiego znalazł.

Jak działa sam WD Green? Jak wolno i energooszczędnie działa? :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Owszem, znalezisko dość nietypowe - dysk jak dysk, aczkolwiek z początku myślałem że będzie to "trup".
Ogółem we wspomnianych kontenerach da się znaleźć różne ciekawe rzeczy, ale niestety podejście do nich to porażka i albo trzeba mieć farta, albo trzeba wspomóc się jakimś chwytakiem.

Natomiast w temacie działania dysku - zależy, co konkretnie ma się na myśli.
Na dysku zainstalowany został Linux Lubuntu (tutaj natomiast jest podana konfiguracja PC, do którego trafił ten dysk), a biorąc pod uwagę fakt świeżej instalacji systemu - na wydajność dysku nie ma póki co powodów do narzekania. System uruchamia się bodajże ok. minutę (licząc od momentu włączenia PC) i się nie przycina - to tak w skrócie ;-).
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ