Stare tablety to elektrośmieci?

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 271
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Stare tablety to elektrośmieci?

Post autor: shesellsseashells »

tl;dr według mnie tablety się nadają jako ebooki, jakiś odtwarzacz multimediów jeśli masz starsze kodeki, urządzenie do uruchomienia starszych aplikacji pod Androida i jakiś zewnętrzny wyświetlacz zajmujący miejsce na biurku typu temperatura komputera :lol: :lol: :lol:

Tak szczerze nie jestem nadal w stanie stwierdzić dla kogo są te przerośnięte smartfony bez opcji dzwonienia. I to nawet nie te stare ale i też te nowe. Miało to niby zastąpić komputery ale jedyne co się stało to jakby zintegrowano tablety w laptopy choć te nadal są laptopami z pełnoprawnym systemem operacyjnym.

Dostał się w moje ręce taki specyficzny tablet bo w sumie jest on mocniejszy wydajnościowo od urządzeń ARM z jego okresu (2013) a mowa o Dell Venue 7 z jakimś tam Atomem z laptopa. Niestety nie da się na niego wgrać innego systemu operacyjnego, customa nigdy nie było więc siedzimy na domyślnym Androidzie 4.3.

System sam w sobie jest dosyć przestarzały, choć nadal próbuje się bronić, trochę jak XPek. Firefox 68, wydanie z wczesnego 2019 choć chyba ma łatki bezpieczeństwa z 2020. Nie mniej obecny JS i inny HTML5 jest za ciężki na tego typu sprzęt, a i sama przeglądarka jest już po prostu przestarzała. Obecnie przeglądarka starsza niż rok jest już dosyć stara.

Nie wiem w sumie co tutaj miałem dalej napisać bo jest już PUZNO ale wiem, że chciałem sobie oglądać filmy na tym i oczywiście zderzenie z rzeczywistością bo mam filmy w HEVC by mniej miejsca zajmowały i oczywiście jest to ograniczone do AVC.

ziewam
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1042
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Stare tablety to elektrośmieci?

Post autor: Piteusz »

Tak, tablety to elektrośmieci. Totalnie bezsensowny produkt. iPad nigdy nie miał sensu (obecnie ma troszkę więcej, ale nadal średnio). Tanie kopie ipada, który nie miał sensu? Jest to jeszcze bardziej bez sensu. Jedyne, co można z tym zrobić, to chyba czytnik mang - bo do książek lepiej kupić ebooka. Szkoda, że tego tak dużo wyprodukowali.
Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 167
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Stare tablety to elektrośmieci?

Post autor: lugiuno »

Piteusz pisze: 15 sie 2024, 12:30 Tak, tablety to elektrośmieci. Totalnie bezsensowny produkt. iPad nigdy nie miał sensu (obecnie ma troszkę więcej, ale nadal średnio). Tanie kopie ipada, który nie miał sensu? Jest to jeszcze bardziej bez sensu. Jedyne, co można z tym zrobić, to chyba czytnik mang - bo do książek lepiej kupić ebooka. Szkoda, że tego tak dużo wyprodukowali.
ja się częściowo nie zgadzam - może podzespoły w tablecie są elektrośmieciem, ale jak masz pomysł by wykorzystać największy atut tego urządzenia (tj. duży ekran) - takie stare tablety mogą się do czegoś tam nadać
ODPOWIEDZ