Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro - Problem

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1028
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro - Problem

Post autor: Piteusz »

lugiuno pisze: 21 cze 2024, 18:37 (...)najzwyczajniej w świecie lepiej dostosować tego xiaomi do tego, żeby ułatwiał ci detoks (a da się to zrobić, android ma takie funkcje wbudowane w system) - nowy smartfon może być rzeczywiście bardziej użyteczny tak po prostu, a przy okazji jest pewnie z 10 razy bardziej wygodny aniżeli używanie smartfona z ekranem o wielkości i rozdzielczości znaczka pocztowego
To potwierdzam. Ja od lat tak robię, że mój ajfąłn jest totalnie pozbawiony gierek, jutubów, redditów, twitterów itd. mam cały czas jedną nudną tapetę i ogólnie nie ma co tam przyciągać wzroku. Z racji tego, że telefon jest z dość wysokiej półki, idealnie wykorzystuje zalety smartfonów - nawigacja jest bezproblemowa, aparaty są świetne i użyteczne, videło również nadaje się (długo kręciłem ajfołnami na jutuba), bateria trzyma długo, telefon się nie wiesza, gdy trzeba coś poszukać w internecie, nie gubi zasiegu, można rozmawiać na komunikatorach i nie odcinać się od reszty :D

Sam od siebie polecam też ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=2OybGwwGc20
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 286
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro - Problem

Post autor: Stasieusz »

xp234 pisze: 21 cze 2024, 12:23
Piteusz pisze: 19 cze 2024, 20:41 Ewentualnie jak chcesz starego androida tanio, to jakiś Samsung Galaxy Mini lub Samsung Spica.
Potwierdzam, ja 3 lata temu za niecałe 20zł z dostawą kupiłem właśnie Galaxy Mini (tego pierwszego, jest w 100% sprawny) bateria trochę słabo trzyma ale cóż, przynajmniej cała reszta działa.
Ale Galaxy Spica wygląd interesująco, bo ma Androida 1.5... a to jest jak dla mnie jeszcze większa egzotyka niż 2.2.
Fajnie, chyba go nawet widziałem już tutaj na forum, może i nawet w jakimś poradniku na Twojej stronie :D. Ja też mam jakiegoś małego samsunga, dokładnie Samsung Galaxy Young GT-S6310N. Dostałem w 2019 roku od dziadka i działa po dzień dzisiejszy. Były zamawiane nowe baterie, bowiem stara spuchła (poduszkowiec się powoli robił) i działała na jednym ładowaniu tak z 5-10 min. Nowe baterie działają kilka godzin i są ciut mniejsze od oryginalnej - trzeba było dać tekturkę, żeby dosięgała do pinów i nie latała, natomiast miała branda Samsung :). Na xperii miałem chyba androida 1.6, na tym youngu pewnie android 4, bowiem jest sklep play, który działa do teraz.
lugiuno pisze: 21 cze 2024, 18:37
Zdaję sobie sprawę z wieku tego telefonu, lecz całkowicie się nie zgadzam, że ledwo zipie.
co możesz takiego na tej xperii zrobić to ja nie wiem szczerze - zacznijmy od tego
i przez zipanie nie chodzi o to, że działa źle (choć pewnie działa), tylko pewnie jest zużyty, bo nikt pewnie nie przewidział, że ten sprzęt będzie używany 15 lat później - taśmy, pamięci flash czy baterie nie są wieczne i w przypadku telefonów (tym bardziej budżetowych) nikt nie bawi się w czynienie ich przesadnie długowiecznymi (teraz pewnie się to trochę zmienia, ale zamiast przewidywanych 5 lat życia to daje się 7 lat)
Tak samo jest z rzutnikami TUGAL CRT-20 w mojej parafii. Skoro mają już 16 lat, to dlaczego jeszcze wiszą i są używane? Przecież to stary szrot, cherumedia lepsza. Ale jak widzisz - właśnie tak nie jest. To, że coś jest stare, nie oznacza, że jest bee i do niczego się już nie nadaje.
do czego się odnosisz i czym w ogóle jest tugal crt-20 xD

edit: widzę, że to jest jakiś rzutnik do kośćiółków, więc... czemu porównujesz sprzęt specjalistyczny do komercyjnego urządzenia - nie rozumiem analogii


Tak czy owak - jeżeli telefon ci nie bootuje i klawiatura odmawia posłuszeństwa to prawdopodobnie ten telefon dokonał swojego żywota i najzwyczajniej w świecie lepiej dostosować tego xiaomi do tego, żeby ułatwiał ci detoks (a da się to zrobić, android ma takie funkcje wbudowane w system) - nowy smartfon może być rzeczywiście bardziej użyteczny tak po prostu, a przy okazji jest pewnie z 10 razy bardziej wygodny aniżeli używanie smartfona z ekranem o wielkości i rozdzielczości znaczka pocztowego
Zacznijmy od tego, że ten telefon służy mi do dzwonienia i SMS-owania, czasem do internetu, ale do tego się średnio nadaje. Czy jest zużyty - pewnie jest. Ten telefon widzę jest czasem używany do zabawy, na elektrodzie widziałem tematy dotyczące tego telefonu, które zostały utworzone w obecnej dekadzie.

Jeżeli masz wątpliwości, co to jest rzutnik TUGAL CRT-20, zajrzyj na moją stronę: http://tugal.prv.pl.

Dlaczego porównuje telefon do rzutników sakralnych? Są dwa powody, może i więcej:
  • Są to sprzęty z podobnej epoki, jest nawet nowy model CRT-20+ z 2010 roku, czyli z tego samego roku co ten telefon.
  • Pisałeś wcześniej, że ledwo zipie, bo ma 15 lat na karku. Połowa tych rzutników ma tyle samo lat, co ten telefon. Skoro mają tyle lat, to po co jeszcze wiszą i są naprawiane, skoro ledwo zipią? Przecież "pewnie wyjdzie na plus zakup czegoś nowszego".
  • Pomyśl ;).
Spoko, telefon już u wujka, może za jakiś czas rozbierze. Używałem cyfrowej równowagi, ale nie pomagało. Tak ciągnęło, że wydłużałem czas w ustawieniach :roll:. Przyjemniej się mi korzystało bardziej z "telefonu z ekranem o wielkości i rozdzielczości znaczka pocztowego", niż z Xiaomi. Od razu czułem się jakoś mniej ograniczony, co uznaję za wadę, bo z tyloma funkcjami to "guno" nie detoks.
Piteusz pisze: 21 cze 2024, 19:35
lugiuno pisze: 21 cze 2024, 18:37 (...)najzwyczajniej w świecie lepiej dostosować tego xiaomi do tego, żeby ułatwiał ci detoks (a da się to zrobić, android ma takie funkcje wbudowane w system) - nowy smartfon może być rzeczywiście bardziej użyteczny tak po prostu, a przy okazji jest pewnie z 10 razy bardziej wygodny aniżeli używanie smartfona z ekranem o wielkości i rozdzielczości znaczka pocztowego
To potwierdzam. Ja od lat tak robię, że mój ajfąłn jest totalnie pozbawiony gierek, jutubów, redditów, twitterów itd. mam cały czas jedną nudną tapetę i ogólnie nie ma co tam przyciągać wzroku. Z racji tego, że telefon jest z dość wysokiej półki, idealnie wykorzystuje zalety smartfonów - nawigacja jest bezproblemowa, aparaty są świetne i użyteczne, videło również nadaje się (długo kręciłem ajfołnami na jutuba), bateria trzyma długo, telefon się nie wiesza, gdy trzeba coś poszukać w internecie, nie gubi zasiegu, można rozmawiać na komunikatorach i nie odcinać się od reszty :D

Sam od siebie polecam też ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=2OybGwwGc20
Dzięki za post i za filmik, postaram się do niego dostosować :). Myślałem też o zakupie jakiegoś "dumbphone'a". Ostatnio wyszła Nokia 105 2023 edyszyn, w sklepie z ptaszkiem w logo widziałem za niecałą stówkę. Może warto?
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ