Kupiona na giełdzie w stanie "rozpaczliwym" ,brudna ,właściwie wszystkie kondensatory "wybulone". Pierwsze uruchomienie : Płyta wydawała jeden piszczący dźwięk ,czarny ekran.Zaryzykowałem (to przecież Soltek
Pokaż swoją płytę główną
- Dariusz 64
- Posty: 1634
- Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
- Lokalizacja: Lublin
Re: Pokaż swoją płytę główną
Soltek SL-75DRV5-C /Athlon XP 2000+/2GB DDR.
Kupiona na giełdzie w stanie "rozpaczliwym" ,brudna ,właściwie wszystkie kondensatory "wybulone". Pierwsze uruchomienie : Płyta wydawała jeden piszczący dźwięk ,czarny ekran.Zaryzykowałem (to przecież Soltek
) i wymieniłem prawie komplet kondensatorów .Próba po wymianie - płyta uruchomiła się
.
Kupiona na giełdzie w stanie "rozpaczliwym" ,brudna ,właściwie wszystkie kondensatory "wybulone". Pierwsze uruchomienie : Płyta wydawała jeden piszczący dźwięk ,czarny ekran.Zaryzykowałem (to przecież Soltek
Re: Pokaż swoją płytę główną
Gigabyte x48 dq6 + q9300
Re: Pokaż swoją płytę główną
Gigabyte ex38 ds4 + q6600
Re: Pokaż swoją płytę główną
Asus P5E + xeon E3110 (E8400)
- Dariusz 64
- Posty: 1634
- Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
- Lokalizacja: Lublin
Re: Pokaż swoją płytę główną
PCPartner VXB820DS (35-8332-01) / Intel Pentium MMX 166 MHz/ 64MB SDRAM
Re: Pokaż swoją płytę główną
Asrock P67 extreme6.
- Dariusz 64
- Posty: 1634
- Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
- Lokalizacja: Lublin
Re: Pokaż swoją płytę główną
MSI K7N2 /Athlon XP 2000+/3GB DDR RAM .
Więcej o płycie : https://theretroweb.com/motherboards/s/msi-k7n2
Więcej o płycie : https://theretroweb.com/motherboards/s/msi-k7n2
Re: Pokaż swoją płytę główną
Też ostatnio wpadło mi w ręce K7N2 ver 1.0, chociaż u mnie PCB jest trochę inne.
Ten link z retroweba to akurat do modelu na pierwszym NF2, Twoja i moja są już na NF2 Ultra 400.
Ten link z retroweba to akurat do modelu na pierwszym NF2, Twoja i moja są już na NF2 Ultra 400.
No AGP no FUN! 
Re: Pokaż swoją płytę główną
Jak już jesteśmy przy socket 462 to też coś wrzucę co mam pod ręką. Płyta QDI z chipsetem VIA KT600, marka mało popularna w naszym kraju. Inne płyty z nForce2 później wrzucę, jak znajdę więcej czasu.
Re: Pokaż swoją płytę główną
Dziwadło od Asrock-a K8 Combo-Z. Płytę kupiłem w latach świetności Athlona64, jako stan nieznany na giełdzie. Miała w komplecie procesor Athlon64 3000 Socket 754 i chłodzenie całe miedziane Zalmana CNPS-7700 Cu. Całość jak pamiętam kupiłem w cenie zdecydowanie poniżej samego chłodzenia. Płyta niestety nie wstała. Więc chłodzenie zdemontowałem, a reszta poleciała do szafy. Teraz postanowiłem się za nią zabrać. Wymieniłem wszystkie kondensatory. Płyta nadal nie wstawała. Sprawdziłem procesor na innej płycie i okazało się że jest uwalony. W takim razie podmiana na inny procesor i d*pa, płyta nadal nie wstaje. W końcu postanowiłem ponownie zaprogramować BIOS programatorem, i to był strzał w dziesiątkę. Płyta wróciła do żywych.