Pokaż swoją płytę główną

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1634
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: Dariusz 64 »

Soltek SL-75DRV5-C /Athlon XP 2000+/2GB DDR.
Kupiona na giełdzie w stanie "rozpaczliwym" ,brudna ,właściwie wszystkie kondensatory "wybulone". Pierwsze uruchomienie : Płyta wydawała jeden piszczący dźwięk ,czarny ekran.Zaryzykowałem (to przecież Soltek :) ) i wymieniłem prawie komplet kondensatorów .Próba po wymianie - płyta uruchomiła się :D .
01.JPG
01.JPG (637.68 KiB) Przejrzano 979 razy
02.JPG
02.JPG (284.58 KiB) Przejrzano 979 razy
03.JPG
03.JPG (378.31 KiB) Przejrzano 979 razy
Keleris
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2025, 17:06

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: Keleris »

Gigabyte x48 dq6 + q9300
IMG_20260406_101210648.jpg
IMG_20260406_101210648.jpg (2.95 MiB) Przejrzano 922 razy
q9300 fsb 427.JPG
q9300 fsb 427.JPG (329.32 KiB) Przejrzano 922 razy
Keleris
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2025, 17:06

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: Keleris »

Gigabyte ex38 ds4 + q6600
IMG_20260406_180217951.jpg
IMG_20260406_180217951.jpg (2.67 MiB) Przejrzano 922 razy
q6600 413fsb 3d 06.jpg
q6600 413fsb 3d 06.jpg (604.4 KiB) Przejrzano 922 razy
Keleris
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2025, 17:06

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: Keleris »

Asus P5E + xeon E3110 (E8400)
IMG_20260411_114823097.jpg
IMG_20260411_114823097.jpg (2.23 MiB) Przejrzano 922 razy
e8400 fsb 450 3d 06 gpu 788.JPG
e8400 fsb 450 3d 06 gpu 788.JPG (299.58 KiB) Przejrzano 922 razy
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1634
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: Dariusz 64 »

PCPartner VXB820DS (35-8332-01) / Intel Pentium MMX 166 MHz/ 64MB SDRAM
01.JPG
01.JPG (620.85 KiB) Przejrzano 573 razy
02.JPG
02.JPG (676.75 KiB) Przejrzano 573 razy
Keleris
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2025, 17:06

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: Keleris »

Asrock P67 extreme6.
IMG_20260419_120040145_HDR.jpg
IMG_20260419_120040145_HDR.jpg (1.8 MiB) Przejrzano 385 razy
IMG_20260419_125105924_HDR.jpg
IMG_20260419_125105924_HDR.jpg (1.96 MiB) Przejrzano 385 razy
i5 2500k 4.9 cb r11.5.JPG
i5 2500k 4.9 cb r11.5.JPG (264.34 KiB) Przejrzano 385 razy
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1634
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: Dariusz 64 »

MSI K7N2 /Athlon XP 2000+/3GB DDR RAM .
Więcej o płycie : https://theretroweb.com/motherboards/s/msi-k7n2
01.JPG
01.JPG (569.97 KiB) Przejrzano 183 razy
Awatar użytkownika
luk1999
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2023, 23:02

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: luk1999 »

Też ostatnio wpadło mi w ręce K7N2 ver 1.0, chociaż u mnie PCB jest trochę inne.

Ten link z retroweba to akurat do modelu na pierwszym NF2, Twoja i moja są już na NF2 Ultra 400. :)
k7n2.jpg
k7n2.jpg (621.43 KiB) Przejrzano 172 razy
No AGP no FUN! :lol:
md30
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2026, 14:20

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: md30 »

Jak już jesteśmy przy socket 462 to też coś wrzucę co mam pod ręką. Płyta QDI z chipsetem VIA KT600, marka mało popularna w naszym kraju. Inne płyty z nForce2 później wrzucę, jak znajdę więcej czasu.
QDI.JPG
QDI.JPG (153.18 KiB) Przejrzano 138 razy
20260606_142712.jpg
20260606_142712.jpg (1.58 MiB) Przejrzano 138 razy
md30
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2026, 14:20

Re: Pokaż swoją płytę główną

Post autor: md30 »

Dziwadło od Asrock-a K8 Combo-Z. Płytę kupiłem w latach świetności Athlona64, jako stan nieznany na giełdzie. Miała w komplecie procesor Athlon64 3000 Socket 754 i chłodzenie całe miedziane Zalmana CNPS-7700 Cu. Całość jak pamiętam kupiłem w cenie zdecydowanie poniżej samego chłodzenia. Płyta niestety nie wstała. Więc chłodzenie zdemontowałem, a reszta poleciała do szafy. Teraz postanowiłem się za nią zabrać. Wymieniłem wszystkie kondensatory. Płyta nadal nie wstawała. Sprawdziłem procesor na innej płycie i okazało się że jest uwalony. W takim razie podmiana na inny procesor i d*pa, płyta nadal nie wstaje. W końcu postanowiłem ponownie zaprogramować BIOS programatorem, i to był strzał w dziesiątkę. Płyta wróciła do żywych.
k8 combo-z1.JPG
k8 combo-z1.JPG (158.22 KiB) Przejrzano 145 razy
20260606_142359.jpg
20260606_142359.jpg (1.77 MiB) Przejrzano 145 razy
ODPOWIEDZ